forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aditivi alimentari (e-uri) in snacks-uri (http://forum.slabute.ro/aditivi-alimentari-e-uri-snacks-uri/)
-   -   Bake Rolls - Inele de paine prajita (http://forum.slabute.ro/aditivi-alimentari-e-uri-snacks-uri/bake-rolls-inele-paine-prajita-603.html)

Slabuta 21 mai 2009 21:59:19

Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
1 ataşament(e)
Bake Rolls - Inele de paine prajita, delicioase si crocante, cu aroma de pizza.

Ingrediente: faina de grau, grasimi vegetale, aroma de pizza 2% (praf de rosii deshidratate, praf de ceapa deshidrata, lactoza, telina, praf de oregano, praf de branza, mirodenii, extract de mirodenii, ierburi aromatice deshidratate, coloranti (curcumina, caramel, extract de ardei), ulei de rapita, acidifiant (acid citric), potentiatori de gust (glutamat de monosodiu, 5-ribonucleotide de sodiu), sare iodata, zahar, drojdie, otet de mere, faina de soia, emulgatori (lectina din soia).

mishutza 21 mai 2009 22:02:27

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Da,tare bune mai sunt la gust,cata bucurie ca aici nu gasesc,dar cand merg acasa,macar o punga tre sa mananc.Ce ar fi sa cauti tu ce contina delikatul.vegeta,adica,chestia galbena de se adauga in supe si mancaruri,ca si celelalte sute de pliculete de prafuri pt sarmale,salate,si altele?Atunci sa vezi soc.

Slabuta 21 mai 2009 22:07:01

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 8108)
Da,tare bune mai sunt la gust,cata bucurie ca aici nu gasesc,dar cand merg acasa,macar o punga tre sa mananc.Ce ar fi sa cauti tu ce contina delikatul.vegeta,adica,chestia galbena de se adauga in supe si mancaruri,ca si celelalte sute de pliculete de prafuri pt sarmale,salate,si altele?Atunci sa vezi soc.

Stii care e problema?:)) :)) :))
NU am asa ceva in casa, vegeta, delikat.... :))

L-am prins pe fratele cu punga de Bake Rolls si i-am furat-o :))
Cand m-am uitat la ingrediente m-au luat durerile de cap :))

mishutza 21 mai 2009 22:10:29

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Feicitari daca nu le ai,eu am renuntat de vreo 4 luni la ele,doar la bors magic nu pot renunta,dar vine ea mama si o pun sa imi umple bors.La inceput a fost destul de dureros sa gatesc fara minunile gustoase,dar apoi mi-am cumparat toate buruienile uscate,ca la mine nu traiesc plante in ghiveci din pacate,si acum e bine,chiar nu le simt lipsa.Am descoperit de curand o vegeta bio,doar din legume si amidon,dar gustul nu era cine stie ce,tot mai bine e cu buruienile mele.

Slabuta 21 mai 2009 22:13:35

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 8113)
Feicitari daca nu le ai,eu am renuntat de vreo 4 luni la ele,doar la bors magic nu pot renunta,dar vine ea mama si o pun sa imi umple bors.La inceput a fost destul de dureros sa gatesc fara minunile gustoase,dar apoi mi-am cumparat toate buruienile uscate,ca la mine nu traiesc plante in ghiveci din pacate,si acum e bine,chiar nu le simt lipsa.Am descoperit de curand o vegeta bio,doar din legume si amidon,dar gustul nu era cine stie ce,tot mai bine e cu buruienile mele.

si eu sunt la fel, cu pliculete de oregamo, patrunjel , busuioc, cimbru, marar.... dar nu vegeta, maggi uite ca mi-am mai adus aminte de una. :D
Trebuie sa dau sfoara in tara sa vad cine foloseste asa ceva... :))

Shorty 23 mai 2009 11:29:34

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8103)
Bake Rolls - Inele de paine prajita, delicioase si crocante, cu aroma de pizza.

Ingrediente: faina de grau, grasimi vegetale, aroma de pizza 2% (praf de rosii deshidratate, praf de ceapa deshidrata, lactoza, telina, praf de oregano, praf de branza, mirodenii, extract de mirodenii, ierburi aromatice deshidratate, coloranti (curcumina, caramel, extract de ardei), ulei de rapita, acidifiant (acid citric), potentiatori de gust (glutamat de monosodiu, 5-ribonucleotide de sodiu), sare iodata, zahar, drojdie, otet de mere, faina de soia, emulgatori (lectina din soia).


Yami :D..alea cu ustroi sunt bune :D
Nu am mai mancat de vre-un an..dar imi plac la nebunie :D

ema27 30 oct 2009 20:28:11

Re: Bake Rolls - Inele de paine prajita
 
Gand la gand, fetelor. Chiar ma gandeam zilele astea sa merg prin kaufland ca am vazut ca asta din Floreasca e plin de buruieni. Tocmai pentru ca incerc si eu sa scap de delikat, vegeta, etc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:30:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO