forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Cate mese ai pe zi? (http://forum.slabute.ro/alimentatia/cate-mese-ai-zi-2146.html)

Slabuta 08 ian 2010 03:42:52

Cate mese ai pe zi?
 
Stii sa te hranesti sanatos?! Cate mese ai pe zi?

ali_lumi 08 ian 2010 12:42:30

Re: Cate mese ai pe zi?
 
In jur de 3 intr-o zi normala... sunt cazuri in care am si 1 si o gustare asa in fuga eventual.

drama queen 08 ian 2010 19:03:18

Re: Cate mese ai pe zi?
 
2 mese principale si 1-3 gustari, de gustari nu prea uit dar am probleme la masa de pranz uit mereu de ea :">

iulia10 11 mar 2012 09:29:53

5 mese pe zi
 
Buna slabutelor!

Incerc sa ma documentez cu referire la cate mese trebuie sa avem pe zi. De obicei eu am 3 mese pe zi , si nu prea iau gustari intre ele. Am citit ca pentru a slabi , e bine sa mancam de 5 ori pe zi, marind astfel rata metabolismului.
Eu am impresia ca daca mananc de 5 ori pe zi ma ingras, desi imi impart micul dejun in 2 , ca sa consum o jumatate si la prima gustare. Deci cantitatea nu este mare.
Puteti sa imi dati niste sfaturi? Am ajuns in perioada de platou si nu mai slabesc deloc, orice as face.

Anca M 04 mai 2012 12:57:38

Re: 5 mese pe zi
 
De cele mai multe ori am 3 pe zi, plus gustări. Dar uneori se întâmplă să fiu la cursuri mai toată ziua şi vă daţi seama că nu îmi pot lua mâncarea gătită după mine. Deci sunt nevoită să mă rezum la mai multe gustări.

Dar alea sunt excepţii rare. Am votat 3 mese si 1-3 gustari, pentru că de regulă respect planul ăsta.

eliza david 04 mai 2012 13:20:02

Re: Cate mese ai pe zi?
 
In zile normale 3 mese si 2 gustari. Dar de cand ma duc la sala de la 7 dimineata, nu prea mai apuc sa iau micul dejun cum ar trebui. Adik il iau dupa sala, in jur de ora 10 :(

Elenoir 05 mai 2012 02:36:18

Re: Cate mese ai pe zi?
 
Eu am 2 mese: una neaparat dimineata si una pe la 4-5 [dupa ce ma trezesc din somnul de amiaz]. Seara nu mananc, motiv pentru care n-as putea sari peste mic dejun sub nicio forma. Apoi cand vin de la scoala, pe la 12-1, nu vreau sa mananc pt ca de obicei ma pun la somn si nu-mi place ideea de a manca inainte de a ma odihni [ce, sa le dau timp caloriilor sa se aseze?!?!]. Asa ca iau un mar daca chiar nu mai pot de foame, iar dupa ce ma trezesc mananc niste supa sau fasole la conserva, apoi spre seara mai iau un iaurtel daca mi-e foame rau, mai o salata.. ma descurc cumva :D Nu stiu cat de sanatos e ceea ce fac eu, dar asa m-am obisnuit ;)

lorydana 25 aug 2012 00:22:57

Re: Cate mese ai pe zi?
 
Mic dejun - gustare - pranz - cina. inca o gustare mi-se pare prea mult

jessik 25 aug 2012 07:18:04

Re: Cate mese ai pe zi?
 
multe mese mai iau pe zi.. sau gustari..in cazul meu dar cel mai bine e 3 mese plus 2 gustari..

Lauragirl 19 mai 2013 08:02:54

Re: Cate mese ai pe zi?
 
INtotdeauna mananc cele 3 mese principale(Mic Dejun,Pranz si Cina)si cele 2 gustari:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:35:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO