forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA (http://forum.slabute.ro/alimentatia/ceai-slabit-pro-contra-11703.html)

Andreea McKagan 04 iul 2012 22:08:59

Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Fetelor,mama tocmai a cumparat un ceai de slabit de la Fares.Am baut deja o ceasca neindulcita si am ramas placut surprinsa de gustul lui.Imi e frica totusi sa mai beau,pentru ca am auzit ca ceaiurile astea nu au niciun efect miraculos,ba chiar te mai si ingrasa.
Mentionez ca acest ceai contine frunze de senna&arbore de ceai verde,flori de hibiscus&soc si radacina de lemn dulce.
Se prezinta drept Ceai natural pentru slabit.Silueta perfecta.Purificare si drenaj.
Deci,ce ziceti sa beau in continuare sau sa renunt?

Adina14 05 iul 2012 18:07:54

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Renunta la el cat mai repede posibil! Cum Dumnezeule te.a lasat mama ta sa bei asa ceva?! Nu stii ce efecte daunatoare poate avea asupra organismului tau.
Pana la urma , fetelor, unde e vointa noastra? Apare doar atunci cand avem in fata o multime de bunataturi si nu stim cum sa le devoram mai repede?! Nu am ajuns sa avem kg astea in plus fiindca asa a vrut mama natura. Nu; nu am fost atente si ne.am tratat corpurile ca pe tomberoane de gunoi. Cu cat mai multe aruncate.n ele, cu atat mai bine, nu?
Prefer sa ma chinui toata viata daca e nevoie, sa slabesc si sa ma ingras la loc de nenumarate ori dar nu vreau sa depind de ceaiuri sau pastile de slabit.
Poate suna ca dovada de narcisim sau infumurare, dar vreau ca atunci cand lumea ma intreaba cum am reusit sa slabesc, sa spun ca am facut asta intr.un mod sanatos, cu o alimentatie sanatoasa si sport. Pastile, ceaiuri si aparate minune de slabit poate sa utilizeze oricine insa putini sunt cei perseverenti, care muncesc zi de zi pentru ceea ce.si doresc. Vreau sa ma numar si eu printre ei, candva.Voi nu?
Recent am mai citit intr.un jurnal de o alta slabuta care ia pastile. Daca totusi aveti timp sa cititi prospectul de la ele sau indicatiile de la ceaiuri, cititi, va rog si urmatoarele articole: http://forum.slabute.ro/pastile-slab...abit-8107.html
http://forum.slabute.ro/pastile-slab...tile-7052.html

Andreea McKagan 05 iul 2012 20:34:53

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Uh,e bine.Acum trebuie s-o fac si pe mama sa nu-l mai bea.Si ea are probleme cu greutatea,MARI probleme.A trecut suta de kilograme:( (dar am pus-o si pe ea la dieta si acum imi multumeste in fiecare zi)

Adina14 06 iul 2012 09:03:08

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Foarte bine:) Asa trebuie sa faceti, sa renuntati la acele ceaiuri de slabit. Daca vrei sa bei ceva, poti incerca ceaiurile naturale, din diverse plante.Alea sunt cu totul alta poveste!

Andreea McKagan 06 iul 2012 09:55:11

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Vreau sa beau ceai verde dar ii urasc gustul :(

Adina14 06 iul 2012 09:57:18

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Citat:

Anterior postat de Andreea McKagan (Post 1085507)
Vreau sa beau ceai verde dar ii urasc gustul :(

Mie imi place;)) Dar de ce vrei sa.l bei daca nu iti place? Il poti indulci cu miere sau indulcitor natural, dar nu cu zahar. Mie imi place iarasi ceaiul negru- substituie cafeluta de toate diminetile, ceaiul de fructe de padure, capsuni, macese, lamaie, de soc, de menta...toate :))

Khali 06 iul 2012 11:56:27

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Adina, ceaiurile de la Fares sunt ceaiuri naturale, din plante medicinale, care nu contin coloranti artificiali sau arome. Chiar daca intervine marketing-ul si scrie "de slabit", ca in ziua de azi se pune mare accent pe asta, evident ca nu se va putea manca in prostie si slabi de la un simplu ceai -daca exista asemenea cumparatori naivi.
E ca si cu crema anticelulitica -simple adjuvante, nu te scapa de probleme daca stilul de viata e nesanatos.
In comert chiar exista ceaiuri pe care scrie din plante, insa la ingrediente apar "arome identic naturale", adica artificiale; decat asemenea ceaiuri, mai bine cele din plante simple, care nu au gust grozav sau chiar mai rau uneori, dar ajuta organismul putin.

Eu beau ceai verde sau ceaiul Organism purificat tot de la ei - fenicul, brusture, urzica etc. Sunt plante folosite si de bunicii sau parintii nostri in trecut. Are doza zilnica recomandata, nu se beau decat maxim 2-3 cani pe zi, eu beau una.

Nu recomand Fares neaparat, dar daca tot consumam ceaiuri, sa fim atente sa contina numai plante, fara arome, iar ideale sunt ceaiurile varsate, nu la plic.

Evident ca nu vom slabi numai daca vom consuma ceaiuri, dar e inca o bautura naturala pe langa apa -vara, cu felii de lamaie,menta, la rece,merg si pe post de racoritoare.

Adina14 06 iul 2012 12:36:04

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1085671)
Adina, ceaiurile de la Fares sunt ceaiuri naturale, din plante medicinale, care nu contin coloranti artificiali sau arome. Chiar daca intervine marketing-ul si scrie "de slabit", ca in ziua de azi se pune mare accent pe asta, evident ca nu se va putea manca in prostie si slabi de la un simplu ceai -daca exista asemenea cumparatori naivi.
E ca si cu crema anticelulitica -simple adjuvante, nu te scapa de probleme daca stilul de viata e nesanatos.
In comert chiar exista ceaiuri pe care scrie din plante, insa la ingrediente apar "arome identic naturale", adica artificiale; decat asemenea ceaiuri, mai bine cele din plante simple, care nu au gust grozav sau chiar mai rau uneori, dar ajuta organismul putin.

Eu beau ceai verde sau ceaiul Organism purificat tot de la ei - fenicul, brusture, urzica etc. Sunt plante folosite si de bunicii sau parintii nostri in trecut. Are doza zilnica recomandata, nu se beau decat maxim 2-3 cani pe zi, eu beau una.

Nu recomand Fares neaparat, dar daca tot consumam ceaiuri, sa fim atente sa contina numai plante, fara arome, iar ideale sunt ceaiurile varsate, nu la plic.

Evident ca nu vom slabi numai daca vom consuma ceaiuri, dar e inca o bautura naturala pe langa apa -vara, cu felii de lamaie,menta, la rece,merg si pe post de racoritoare.

Eu nu beau ceaiuri pentru slabit:D Din nefericire imi mai cumpar ceaiuri la plic din cand in cand dar de obicei imi iau ceaiuri de la plafar- amestec de fructe din care fac infuzie. Am florile de tei si de soc puse la uscat pentru ca mai tarziu sa.mi fac ceaiuri si din astea.

deadcountess 06 iul 2012 15:59:27

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Citat:

Anterior postat de Andreea McKagan (Post 1084451)
Fetelor,mama tocmai a cumparat un ceai de slabit de la Fares.Am baut deja o ceasca neindulcita si am ramas placut surprinsa de gustul lui.Imi e frica totusi sa mai beau,pentru ca am auzit ca ceaiurile astea nu au niciun efect miraculos,ba chiar te mai si ingrasa.
Mentionez ca acest ceai contine frunze de senna&arbore de ceai verde,flori de hibiscus&soc si radacina de lemn dulce.
Se prezinta drept Ceai natural pentru slabit.Silueta perfecta.Purificare si drenaj.
Deci,ce ziceti sa beau in continuare sau sa renunt?

Cand dai peste un astfel de ceai citeste despre fiecare planta din compozitia lui ce efecte are. Ceai verde, hibiscus, soc si lemn dulce sunt ok, Senna este un laxativ deci daca nu suferi de constipatie nu este cazul.

Citat:

Anterior postat de Khali (Post 1085671)
Adina, ceaiurile de la Fares sunt ceaiuri naturale, din plante medicinale, care nu contin coloranti artificiali sau arome. Chiar daca intervine marketing-ul si scrie "de slabit", ca in ziua de azi se pune mare accent pe asta, evident ca nu se va putea manca in prostie si slabi de la un simplu ceai -daca exista asemenea cumparatori naivi.

Da, e adevarat ca sunt facute doar din plante medicinale, dar nu orice planta medicinala face bine oricarui organism.

Citat:

Anterior postat de Andreea McKagan (Post 1085507)
Vreau sa beau ceai verde dar ii urasc gustul :(

Amesteca-l cu menta sau pune o felie de portocala :)

Andreea McKagan 06 iul 2012 17:02:45

Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1085809)
Amesteca-l cu menta sau pune o felie de portocala :)

Merci,voi incerca!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:19:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO