forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Combinatie lapte cu cereale (http://forum.slabute.ro/alimentatia/combinatie-lapte-cereale-3201.html)

crisstina 19 mar 2010 21:58:21

Combinatie lapte cu cereale
 
daca in lapte adaugi si o banana taiata marunt, si bineinteles cerealele, combinatia e periculoasa?

Slabuta 19 mar 2010 22:04:57

Re: Cereale Vitalis
 
Citat:

Anterior postat de crisstina (Post 123613)
daca in lapte adaugi si o banana taiata marunt, si bineinteles cerealele, combinatia e periculoasa?

Combinatia nu este periculoasa pentru silueta, ci mai degraba asupra digestiei ;)
Intr-un fel se digera laptele, si altfel cerealele.

Cele mai evidente efecte ale acestei "digestii diferentiate" sunt balonarile dupa o farfurie de cereale cu lapte.

kore 19 mar 2010 22:13:46

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
sa imi dau si eu cu parerea?
eu de cand am inceput sa mananc la mic dejun am ajuns la o concluzie: cerealele de la plafar sunt cele mai bune
chiar daca au aproape acelasi nr de calorii, mai ales daca le amesteci cu fructe uscate in nici un caz nu sunt atat de "artificiale"
am incercat-o pe pielea mea...cand am avut acasa cereale...Fitness sau vitalis nu am rezistat sa imi pun doar 20-30 gr in farfurie, mereu vroiam mai mult pt ca sunt bune:)
plus ca..atunci cand imi aduc aminte de ele ma infing in cutie indiferent de momentul zilei...si asa ajungeam sa mananc si o cutie la 2 zile
acum ceva timp mi-am cumparat de la supermarket o punga de 1 kg de musli simplu (doar la pungi asa mari se gasesc la mine) si pun o lingura, maxim 2 dimineata...punga o am de cateva luni si e aproape jumate consumata...si nici nu sunt tentata sa le mananc aiurea:">
plus ca le amestec cu un fruct si stiu sigur ca am mancat un mic dejun sanatos

Mitu 20 mar 2010 10:39:25

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
Dupa cum spunea si slabuta, n-ar fi mai indicat sa mananci fructul separat?
Diverse informatii recomanda ca fructele sa le consumam la 2 ore dupa o masa sau cu o ora inainte . Asta ca sa ne ferim de balonari si fermentatii...:)

anqutz 20 mar 2010 12:24:00

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
Normal ca voiai mai multe cereale Fitness sau Vitalis, AU ZAHAR IN PROSTIE! SUNT NUMAI VRAJELI, NU MANCATI ASA CEVA!!!

rodica2010 18 iun 2010 22:10:55

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
ai dreptate!Eu mananc aproape in fiecare dimineata cu lapte de soia cu ciocolata si am slabit 16kg intr-un an(bineinteles ca si cu o alimentatie sanatoasa)

rodica2010 18 iun 2010 22:15:13

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
ma refeream la cerealele integrale:)

Slabuta 23 iun 2010 17:50:51

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 224808)
ai dreptate!Eu mananc aproape in fiecare dimineata cu lapte de soia cu ciocolata si am slabit 16kg intr-un an(bineinteles ca si cu o alimentatie sanatoasa)

Cereale integrale cu lapte de soia, e buna combinatia :)

tralala 12 iul 2010 18:59:30

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
eu mananc fructe uscate cu iaurt........asta dauneaza?

tralala 12 iul 2010 19:01:48

Re: Combinatie lapte cu cereale
 
asta o sa mananc si eu.............mersi


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:51:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO