forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Diete pentru adolescente (http://forum.slabute.ro/alimentatia/diete-adolescente-7743.html)

firina95 14 ian 2011 18:37:46

Diete pentru adolescente
 
Buna!
M-am tot uitat pe forum si am gasit o gramada de diete dar nu stiu care ar fi mai potrivita pentru o adolescenta ca mine cu un program incarcat.
Ajutati-ma!:o3

Roxii 14 ian 2011 21:31:23

Re: diete pentru adolescente
 
Citat:

Anterior postat de firina95 (Post 474786)
Buna!
M-am tot uitat pe forum si am gasit o gramada de diete dar nu stiu care ar fi mai potrivita pentru o adolescenta ca mine cu un program incarcat.
Ajutati-ma!:o3

Hello!Ce zici de una personalizata?Incadreaza`te intre 1100-1300 de calorii si fa sport!Renunta la prajeli,grasimi,sucuri,dulciuri,produse de patiserie si fast food,paine papa dekt 2 felii pe zi si alea de secara/graham.Mananca 3 mese principale pe zi + 2 sau chiar trei gustari.Te pup si mult succes!>:D<

firina95 16 ian 2011 12:41:12

Re: diete pentru adolescente
 
mersi
am sa incerc

roxy04 16 ian 2011 13:35:07

Re: Diete pentru adolescente
 
multa bafta la slabit>:D<

geoshy 19 apr 2011 18:22:02

Re: Diete pentru adolescente
 
as dori si io o dieta ca sa ma tin strict de ea ca altfel eu nu mai tin cont si mancat cand imi amintesc!va rog sa ma ajutati si cu un mic sfat care ar fi cel ami potrivit pt a avea energie la scoala......k deja am alimentatia data peste cap si se ved urmarie nu prea bune...:D ast rasp plz
ms:*

belandra 03 mai 2011 22:18:58

dieta pentru adolescente
 
doresc o dieta pentru o adolescenta de 15 ani , pentru a slabi aproximativ 3-4 kg

Roriii 04 iul 2011 12:31:36

sugestii meniu slabit
 
Buna fetelor >:D< sunt noua pe site
as vrea sa incep si eu sa tin o dieta,am 16 ani si vreo 70 kg.
aveti ceva sugestii de diete mic dejun,pranz,gustari,cina....
voi ce mancati?
v-am pupat;;):P

irlandezaa 10 nov 2011 01:10:18

Adolescenta . Si nu stiu ce sa fac :(
 
Buna ! :)
Ma numesc Ioana si am 15 ani. Sunt la liceu in Irlanda si ma descurc destul de bine .. Dar totusi am o problema .. Cand am venit in Irlanda (acum 5 ani) pot sa va spun ca eram destul de slabuta .. Aveam vreo 50 kg la 1.60 si 10 ani . Nu am fost nici o data exagerat de slaba .. Eram normala . Si inca sunt la 1.73 am o greutate stabila de 65/66 kg si un BMI de vreo 22. Dar azi m-am cantarit si avema peste 67kg :O am ramas blocata ..
Dupa multe diete incercate nu stiu unde sa mai apelez.. Mama chiar nu ma ajuta de loc. Nu incearca sa ma opreasca dar nu imi ofera sprijinul de care am nevoie. De aceea am apelat la slabute.ro :)
Am incercat eu o diete personalizata asta vara si chiar m-am infometat .. Intr-adevar am slabit destul de mult .. Dar m-am decis sa renunt la asta si efectul yo-yo m-a facut sa pun totul la loc :( dupa care am incercat dieta dukan care nu a functionat .. :((

Va rog sa ma ajutati . Dati-mi niste sugestii de diete sanatoase (incerc sa slabesc pana la craciun) care sa nu necesite prea mult efort ca vin de la scoala la 4 sau 5 in fiecare zi si am o groaza de teme si 11 examene in februarie.

Sand 10 nov 2011 01:19:35

Re: Adolescenta . Si nu stiu ce sa fac :(
 
Citat:

Anterior postat de irlandezaa (Post 841195)
Buna ! :)
Va rog sa ma ajutati .

Salut Ioana,

Nu-ti face foarte mari griji, sunt doar cateva Kg. la mijloc deci nu te reversi prin haine din cauza grasimii. Incearca sa mananci mai multe legume si fructe (fiindca au fibre) si in timp...o sa scazi incet-incet fara mari chinuri. Eu sa fiu in locul tau m-as apuca sa fac un piculet de miscare asa vreo 20 de minute dupa-amiaza, spre seara...intre teme. Ajuta foarte mult contra stresului, o sa-ti placa si o sa te destinda, basca ajuta la scapat de Kg.

Bafta la examene!:-*

irlandezaa 10 nov 2011 01:52:16

Re: Adolescenta . Si nu stiu ce sa fac :(
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 841199)
Salut Ioana,

Nu-ti face foarte mari griji, sunt doar cateva Kg. la mijloc deci nu te reversi prin haine din cauza grasimii. Incearca sa mananci mai multe legume si fructe (fiindca au fibre) si in timp...o sa scazi incet-incet fara mari chinuri. Eu sa fiu in locul tau m-as apuca sa fac un piculet de miscare asa vreo 20 de minute dupa-amiaza, spre seara...intre teme. Ajuta foarte mult contra stresului, o sa-ti placa si o sa te destinda, basca ajuta la scapat de Kg.

Bafta la examene!:-*

multumesc mult :* .. Chiar am sa incerc sa fac mai multa miscare . O ora de sport pe saptamana la scoala chiar nu e de ajuns


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:32:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO