forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Am nevoie de ceva care sa-mi opreasca pofta de mancare (http://forum.slabute.ro/alimentatia/nevoie-ceva-mi-opreasca-pofta-mancare-3649.html)

lucialinasimioara 23 oct 2010 20:37:13

slabute
 
:( as dorii sa sa primesc un sfat de la cineva care a reusit sa-si infraneze pofta de mancare. Ajutatima sa-mi recapat increderea .

nicoleta100 23 oct 2010 20:46:41

Re: slabute
 
Salutare!
Bine ai venit !>:D<
Eu nu te pot ajuta cu un raspuns pt ca eu nu am o problema cu mancarea ci doar cu dulciurile!
Probabil trebuie,ca si mine de altfel sa te gandesti ca mancarea in exces este daunatoare organismului nostru!
Cam ce papi tu intr-o zi ,ne poti scrie un meniu???:-/:-/
Eu iti doresc multa bafta ! Si am incredere ca vei reusi!
Cat vrei sa slabesti?:-/

lucialinasimioara 23 oct 2010 21:03:42

Re: slabute
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 377734)
Salutare!
Bine ai venit !>:D<
Eu nu te pot ajuta cu un raspuns pt ca eu nu am o problema cu mancarea ci doar cu dulciurile!
Probabil trebuie,ca si mine de altfel sa te gandesti ca mancarea in exces este daunatoare organismului nostru!
Cam ce papi tu intr-o zi ,ne poti scrie un meniu???:-/:-/
Eu iti doresc multa bafta ! Si am incredere ca vei reusi!
Cat vrei sa slabesti?:-/

Uneori exagerez . In afara de cele trei mese consum multe dulciuri ,ca gustari .
AS DORI SA SLABESC 20 KG.

nicoleta100 23 oct 2010 22:32:14

Re: slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucialinasimioara (Post 377749)
Uneori exagerez . In afara de cele trei mese consum multe dulciuri ,ca gustari .
AS DORI SA SLABESC 20 KG.

Trebuie sa te ambitionezi si sa consumi mai putine dulciuri! Stiu ca e greu ,trec si eu prin asta!!! Dar nu ne lasam!!! Nu-i asa?:-/Incearca fructe in loc de dulciuri ,la gustari!Si fa sport ,ajuta!!!
Multa bafta iti doresc!

glamvintage 30 apr 2011 13:46:01

Re: Am nevoie de ceva care sa-mi opreasca pofta de mancare
 
Citat:

Anterior postat de alessa (Post 167851)
Fetelor sunt disperata!Anul trecut am reusit sa slabesc in trei luni 35 de kg cu ajutorul unor pastiele si a unei diete mega hipocalorice+sport si dupa slabire timp de 8 luni am mancat numai in exces si am pus 10 kg la loc.Peste o luna vine banchetul, am incercat de zeci de ori sa tin aceiasi dieta de asta vara dar fara pastile, fara..succes.Nu rezist mai mult de 3 zile, sunt deprimata si ma DETEST.Am nevoie de ajutor..si as fi luat iar acele pastile dar le-au scooos:((.Am incercat si alte diete..anu asta..sa mananc mai putin..sport..salate legume, fructe, am tinut tot postul fara paine..am slabit..si dupa 3-4 zile de mancat in exces puneam la loc tot:|.Si acum am impregnata pe creier ideea ca daca nu fac foame nu slabesc.Intr-o luna ar trebui sa dau cele 10 kilograme si dupa promit ca ma mentin fara excese..Ma simt deplorabil..Ajutor:(Am nevoie de ceva sa-mi opreasca pofta de mancare..orice :(!


Cred ca o solutie ar fi sa petrci putin timp pe acasa, sa iti ocupi timpul cat mai mult asa incat s anu ai vreme sa te gandesti la mancare!

Mihaela1006 30 apr 2011 14:25:57

Re: slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucialinasimioara (Post 377730)
:( as dorii sa sa primesc un sfat de la cineva care a reusit sa-si infraneze pofta de mancare. Ajutatima sa-mi recapat increderea .


Citeste dieta Montignac, pe mine m-a scos dintr-o stare asemanatoare.
In privinta slabitului a 10 kg intr-o luna, poti sa uiti, altfel iti distrugi sanatatea.
Ritmul maxim nepericulos pentru sanatate este de 4 kg pe luna - iti recomand sa aplici un program drastic de masa stil Montignac cu sport sustinut, mers pe jos (ritm f. alert, de sa nu poti vorbi in mers), inot, cardio, pilates.
O cana mare de apa calda cat o suporti de calda cu lamaie (o lamaie la 500g apa) inainte de MD cu o jumatate de ora te poate de asemenea ajuta.
Si fara abateri, nu te gandi ca e voie, asta daca vrei sa ajungi la rezultat - abaterile sunt permise la mentinere ;)
Bafta!

PS: fara pastile, au efect yo-yo...


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:09:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO