forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Ce parere aveti despre mancarea gatita? (http://forum.slabute.ro/alimentatia/parere-aveti-despre-mancarea-gatita-2358.html)

Liviutzza 20 ian 2010 15:24:23

Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Fetelor,ma gandeam sa incep sa mananc mancare gatita..credetzi ca e nesanatoasa?Sau ingrasa?Ma refer la cea fara prajeli si grasimi..tocanite fara ulei,ciorbe..etc..N-am mai mancat de ff mult timp si parca ma bate gandu sa ma dau pe mancare gatita..macar la pranz:)ce spunetzi?>:D<

drama queen 20 ian 2010 20:45:53

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
e buna mancarea gatita.. dar eu tot cred ca ingrasa :D

ali_lumi 20 ian 2010 20:46:33

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Si atunci daca nu am ma manca mancare gatita ce altceva am manca :D ?

ali_lumi 20 ian 2010 20:47:13

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Totusi eu ma gandesc ca mancarea gatita poate fi gatita si in stil dietetic :)
0 ulei 0 grasimi.... s.a.m.d

Extasssy 20 ian 2010 20:47:45

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Mancarea gatita dieteic nu ingrase...
Prin forum sunt o gramada de retete dietetice... unele cu asa de putine calorii ca nici nu-ti vine sa crezi...

Si mai trebuie inteles ceva...
O mancare dietetica nu presupune 0 grasimi, ci 0 grasimi rele... si putine grasimi bune (cs si astea in cantitati mari dauneaza)

mishutza 20 ian 2010 20:52:48

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Pai depinde ce si cum gatesti.
Ca daca iti gatesc paste fainoase cu nuci la cuptor eu bat la pariu ca au mai multe calorii decat imi pot eu imagina.
Daca iti fac un orez cu ciuperci si un sos de smantana eu zic ca e acceptabil din punct de vedere al caloriilor si destul de echilibat din punct de vedere nutritional.
Daca iti fac o ciorba de legume,fara ulei,carfofi sau fidea nu te ingrasa poti sa mananci tone.
Nu conteaza basmele ce le auzi pe strada,vaiiii,aerul ingrasa,sa nu mai respiram.Conteaza sa mananci cu cap si mai ales cat mananci.Pentru ca nimic nu ingrasa daca nu exagerezi.

Sheba 20 ian 2010 22:28:55

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Si apoi mai depinde si de bucatar :D

Lasand gluma la o parte cum au spus si celelalte depinde cum e preparata si cat mananci.

ema5288 21 ian 2010 17:22:40

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 68609)
Si apoi mai depinde si de bucatar :D

Lasand gluma la o parte cum au spus si celelalte depinde cum e preparata si cat mananci.

sunt perfect de acord!! si daca stam sa ne gandim si banalul gratar e gatit!! pai atunci noi, care vrem sa slabim, ce sa mancam>?

Liviutzza 21 ian 2010 17:30:05

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
da si eu ma refeream strict la mancarea gatita dietetica 0 grasimi ciorbe,tocanite de legume..etc...Nu am mai mancat o ciorba de 1 luna cred..si chiar mi-e pofta:D

sunshine 21 ian 2010 17:31:01

Re: Ce parere aveti despre mancarea gatita?
 
normal ca nu ingrasa, testat! pana acum 2 ani, am mancat numa mancare de la mama( care nu gateste gras) si am avut o greutate constanta, 50 kg, fara eforturi, de cand am plecat de la mama, s-a dus si mancarea gatita, am mancat numai chestii reci, mancaruri care se fac pe moment ( pilaf, piure de cartofi etc) si rareori ciorba, dupa care au aparut si kg. eu daca as avea timp numai mancare gatita as papa, eu zic ca e cea mai buna:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:27:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO