forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Sarea-n bucate (http://forum.slabute.ro/alimentatia/sarea-n-bucate-3261.html)

Itssy 26 mar 2010 09:53:53

Sarea-n bucate
 
Buna , eu sunt in lupta cu vreo 7-8 kg , de mult timp:D. Am citit undeva cum ca daca renunti la sare complet , slabesti ... mie mi'e cam greu sa fac asta , pt ca locuiesc cu parintii , mancarea o face mama si nu le pot cere sa manance nesarat , ca asa vreau eu .

Intr'adevar poti slabi daca renunti la sare?

Slabuta 26 mar 2010 14:40:27

Re: Sarea-n bucate
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 129884)
Buna , eu sunt in lupta cu vreo 7-8 kg , de mult timp:D. Am citit undeva cum ca daca renunti la sare complet , slabesti ... mie mi'e cam greu sa fac asta , pt ca locuiesc cu parintii , mancarea o face mama si nu le pot cere sa manance nesarat , ca asa vreau eu .

Intr'adevar poti slabi daca renunti la sare?

Buna Itsy :)

Eu nu prea am auzit de asa ceva :D

Intr-adevar, cantitatea de sare trebuie limitata, dar nu din cauza asta vei slabi :)

mvthebest 26 mar 2010 14:42:23

Re: Sarea-n bucate
 
Sarea retine apa in corp. Si ve-i slabi dar nu grasimea ci apa din corp . O data ce pap mai nesarat si bei multa apa..

Dar daca elimini sarea nu inseamna ca ve-i slabi :)

DrIulia2010 26 mar 2010 14:48:01

Re: Sarea-n bucate
 
Intr'adevar poti slabi daca renunti la sare?[/QUOTE


Nu.

Itssy 26 mar 2010 16:46:23

Re: Sarea-n bucate
 
Ok . ms de raspunsuri , defapt nu era vorba despre o anume dieta care spunea "renunta la sare ca sa slabesti" , dar dieta incepea cu renunta la sare si vei vedea ca numai prin simplul fapt ca ai renuntat la sare , chiar daca mananci normal vei slabi un nr de kg.:)

Sabine_28 26 mar 2010 16:53:40

Re: Sarea-n bucate
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 130509)
Ok . ms de raspunsuri , defapt nu era vorba despre o anume dieta care spunea "renunta la sare ca sa slabesti" , dar dieta incepea cu renunta la sare si vei vedea ca numai prin simplul fapt ca ai renuntat la sare , chiar daca mananci normal vei slabi un nr de kg.:)

Pai slabesti pentru ca nu mananci, ca nu stiu cata mancare fara nici un gust ai putea manca...mai tineam eu la un moment dat in tinerete doar cu orez fiert...beah, si de-aia slabeam, ca n-avea nici un gust, dar nu-ti recomand!!!

Itssy 27 mar 2010 16:06:06

Re: Sarea-n bucate
 
Deci functiona cea doar cu orez fiert nu ? :> nu e chiar atat de rau orezul :-?

Slabuta 29 mar 2010 16:07:10

Re: Sarea-n bucate
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 131249)
Deci functiona cea doar cu orez fiert nu ? :> nu e chiar atat de rau orezul :-?

Am tinut si eu dieta cu orez, este ca picatura chinezeasca, te "ucide" lent :-s

Itssy 30 mar 2010 20:15:07

Re: Sarea-n bucate
 
Da , am citit despre experienta ta cu acest regim , si ceea ce m'a mirat este ca a functionat foarte bine...


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:03:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO