forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Suplimentele alimentare ingrasa? (http://forum.slabute.ro/alimentatia/suplimentele-alimentare-ingrasa-11134.html)

Nivara 22 feb 2012 14:42:10

Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Buna ziua tuturor slabutelor! Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie subiectul dar as vrea sa stiu daca a mai folosit cineva pastilele pt. circulatie Ginko Prim Hot. De 2 saptamani am inceput un tratament cu aceste pastile si am impresia ca m-am ingrasat de la ele si parca imi da o pofta de mancare foarte mare :-s. As manca intruna numai dulciuri si porcarii si nu ma prea pot abtine. Precizez ca am mai luat si anul trecut toata luna decembrie aceste pastile dar nu am avut asa pofta de mancare de la ele si nici nu m-am ingrasat. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

coco23 22 feb 2012 18:16:10

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Eu as putea spune ca nu suplimentele alimentare ingrasa, nu au in sine nicio substanta magica, dar maresc apetitul si din cauza apetitului marit, papi mai mult si te ingrasi.

Daca nu papi mai mult ca de obicei, curat, fara porcarii si dulciuri, nu te vei ingrasa, chiar daca le iei.

La fel este si cu anticonceptionalele, am auzit, dar eu nu am testat sa vad daca ma ingras de la AC.:)

Ceaiuri calde, yoga, meditatie, 5 mese pe zi, suficiente calorii si sigur te vei regla.

Oricum, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi la dimensiunile tale:)

Slabuta 22 feb 2012 18:19:47

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 950526)
Buna ziua tuturor slabutelor! Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie subiectul dar as vrea sa stiu daca a mai folosit cineva pastilele pt. circulatie Ginko Prim Hot. De 2 saptamani am inceput un tratament cu aceste pastile si am impresia ca m-am ingrasat de la ele si parca imi da o pofta de mancare foarte mare :-s. As manca intruna numai dulciuri si porcarii si nu ma prea pot abtine. Precizez ca am mai luat si anul trecut toata luna decembrie aceste pastile dar nu am avut asa pofta de mancare de la ele si nici nu m-am ingrasat. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

Vitaminele nu ingrasa :)
Vitaminele ingrasa? - Slabute.ro

happygirldiana 22 feb 2012 18:36:44

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 950526)
Buna ziua tuturor slabutelor! Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie subiectul dar as vrea sa stiu daca a mai folosit cineva pastilele pt. circulatie Ginko Prim Hot. De 2 saptamani am inceput un tratament cu aceste pastile si am impresia ca m-am ingrasat de la ele si parca imi da o pofta de mancare foarte mare :-s. As manca intruna numai dulciuri si porcarii si nu ma prea pot abtine. Precizez ca am mai luat si anul trecut toata luna decembrie aceste pastile dar nu am avut asa pofta de mancare de la ele si nici nu m-am ingrasat. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

Exact cum spune si Coco, suplimentele, vitaminele, anticonceptionalele nu ingrasa,nuau valori nutritionale, asa ca nu au cum sa faca asta.Doar iti dau pofta de mancare.Dar daca mananci cumpatat nu o sa se intample nimic.
Apropo de Ginko prim hot, au efect?Eu am in permanenta mainile si picioarele reci si tare tentata sunt sa le incerc:D

Nivara 22 feb 2012 18:43:55

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 950922)
Eu as putea spune ca nu suplimentele alimentare ingrasa, nu au in sine nicio substanta magica, dar maresc apetitul si din cauza apetitului marit, papi mai mult si te ingrasi.

Daca nu papi mai mult ca de obicei, curat, fara porcarii si dulciuri, nu te vei ingrasa, chiar daca le iei.

La fel este si cu anticonceptionalele, am auzit, dar eu nu am testat sa vad daca ma ingras de la AC.:)

Ceaiuri calde, yoga, meditatie, 5 mese pe zi, suficiente calorii si sigur te vei regla.

Oricum, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi la dimensiunile tale:)



Din pacate cam 80% din alimentatia mea e alcatuita din dulciuri si produse de patiserie :-s. Parca nu am vointa sa renunt la ele:-?? Inca ma mir cum de nu ma ingras si mai mult la cate prostii mananc. Am aproape 49 kg dar crede-ma ca arat de cel putin 52 kg pt. ca am doar 1.60 inaltime.

Nivara 22 feb 2012 18:48:50

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 950930)


Exact cum spune si Coco, suplimentele, vitaminele, anticonceptionalele nu ingrasa, nu au valori nutritionale, asa ca nu au cum sa faca asta.Doar iti dau pofta de mancare.Dar daca mananci cumpatat nu o sa se intample nimic.
Apropo de Ginko prim hot, au efect?Eu am in permanenta mainile si picioarele reci si tare tentata sunt sa le incerc:D

Sincera sa fiu in cazul meu nu prea au efect, am inceput sa regret ca am dat banii pe ele. Dar am o verisoara care a luat tot din astea si la ea chiar au avut efect. Nu stiu ce sa zic...cred ca depinde de organism.

happygirldiana 22 feb 2012 18:56:12

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 950940)


Sincera sa fiu in cazul meu nu prea au efect, am inceput sa regret ca am dat banii pe ele. Dar am o verisoara care a luat tot din astea si la ea chiar au avut efect. Nu stiu ce sa zic...cred ca depinde de organism.

Si la ce pret le-ai luat?:d;;)

Nivara 22 feb 2012 19:07:32

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 950945)


Si la ce pret le-ai luat?:d;;)

Eu mi-am luat blister 30 de pastile la 29 lei. Iar o cutie cu 60 de pastile cred ca era cam 54-55 lei.

coco23 22 feb 2012 20:24:37

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Daca e cum spui tu, este vorba, fara suparare, de celulita:( si eu te inteleg, si eu am o slabiciune pt panificatii, dar in general, astea dau aspectul de mai implinita decat esti.

Cu vointa, renuntam noi si la ele.

De facut efectul, si-l fac, suplimentele, dar ai nevoie de timp. Tine un tratament vreo 4-5 luni, abia apoi mai vedem:)

Nivara 22 feb 2012 20:38:35

Re: Suplimentele alimentare ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 951104)
Daca e cum spui tu, este vorba, fara suparare, de celulita:( si eu te inteleg, si eu am o slabiciune pt panificatii, dar in general, astea dau aspectul de mai implinita decat esti.

Cu vointa, renuntam noi si la ele.

De facut efectul, si-l fac, suplimentele, dar ai nevoie de timp. Tine un tratament vreo 4-5 luni, abia apoi mai vedem:)

Am celulita cu gramada in special pe fund. Tot ce mananc se depune pe fund si solduri, cu partea de sus nu am probleme, chiar par slabuta.
Intr-adevar isi fac efect daca le iau pe o perioada mai indelungata de timp dar mi se pare costisitor si oricum se va mai incalzi vremea si nu o sa mai am chiar asa mari probleme cu mainile si picioarele reci. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:11:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO