forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatie pisici (http://forum.slabute.ro/alimentatie-pisici/)
-   -   Alimentatie pisica rasa exotic shorthair (http://forum.slabute.ro/alimentatie-pisici/alimentatie-pisica-rasa-exotic-shorthair-2766.html)

Liviutzza 15 feb 2010 00:01:09

Alimentatie pisica rasa exotic shorthair
 
mmm arata supeer:D pe mine m-a scos iubitul la restaurant azi,si am papat peste cu cartofi natur:D si muraturi:)mi-am permis si o felie de paine,ca era facuta de ei pe vatraaa yumyy:Doricum asta a fost pe la 17 si apoi gata nimic:Dacum beau o cola zero:Dsi ma joc cu pisoiul...doamnee:Dtre sa fac poze sa vi-l arat!e o minunatie de motan:D

Slabuta 15 feb 2010 00:04:29

Re: Alimentatie pisica rasa exotic shorthair
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 87469)
mmm arata supeer:D pe mine m-a scos iubitul la restaurant azi,si am papat peste cu cartofi natur:D si muraturi:)mi-am permis si o felie de paine,ca era facuta de ei pe vatraaa yumyy:Doricum asta a fost pe la 17 si apoi gata nimic:Dacum beau o cola zero:Dsi ma joc cu pisoiul...doamnee:Dtre sa fac poze sa vi-l arat!e o minunatie de motan:D

Lasa Livi conteaza ca ai fost cu iubi impreuna si ti-a facut aceasta surpriza :)
De maine te pui la treaba si nu se pune ;)

Arata-ne motanelul, ca ne-ai tot povestit dar poze nu ai mai pus. :P

Liviutzza 15 feb 2010 00:09:06

Re: Alimentatie pisica rasa exotic shorthair
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 87473)


Lasa Livi conteaza ca ai fost cu iubi impreuna si ti-a facut aceasta surpriza :)
De maine te pui la treaba si nu se pune ;)

Arata-ne motanelul, ca ne-ai tot povestit dar poze nu ai mai pus. :P

oricum nu am depasit numarul kcaloriilor:Dam papat in jur de 1000:)si am facut si sport:Ddeci sunt happy:D
Va pun maine pozici ca acum doarme..abia in seara asta l-am primit,si nu prea e obisnuit cu,casa:)Nu stiu ce sa fac cu mancarea:)tipa de la pet shop mi-a zis sa ii dau un anumit tip de mancare,cica cea mai buna...si mi-a dat ea o mana de mancarica in seara asta,ca eu nu aveam!Dar eu cumparasem wiskas:(ca am crezut ca e buna!si in seara asta cand i-am dat...mancarea aia scumpa si sanatoasa nu o vrea ...mananca doar wiskas...Ce sa fac?ca eu vreau sa fie sanatos..sa creasca frumos:(

Slabuta 15 feb 2010 00:11:25

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 87477)
oricum nu am depasit numarul kcaloriilor:Dam papat in jur de 1000:)si am facut si sport:Ddeci sunt happy:D
Va pun maine pozici ca acum doarme..abia in seara asta l-am primit,si nu prea e obisnuit cu,casa:)Nu stiu ce sa fac cu mancarea:)tipa de la pet shop mi-a zis sa ii dau un anumit tip de mancare,cica cea mai buna...si mi-a dat ea o mana de mancarica in seara asta,ca eu nu aveam!Dar eu cumparasem wiskas:(ca am crezut ca e buna!si in seara asta cand i-am dat...mancarea aia scumpa si sanatoasa nu o vrea ...mananca doar wiskas...Ce sa fac?ca eu vreau sa fie sanatos..sa creasca frumos:(

A, de azi il ai, atunci asteptam pozici maine :)

Pai ce mancare ti-a dat? Eu nu prea le am cu mancarea pisicilor, dar cine stie poate deslusim misterul :D

mishutza 15 feb 2010 00:12:37

Re: La o vorba pe inserat
 
Liviuta,si daca nu mananca mancarea buna si sanatoasa ce faci?Da-i ce mananca,important e sa manance.Pisica mamei mele mananca doar mancarea cainelui meu,toata viata ei asta a mancat.Si crede-ma ca e grasa si frumoasa.Si lucioasa.Si nu se atinge de mancara de pisici.Si nici de lapte.

Liviutzza 15 feb 2010 00:15:35

Re: La o vorba pe inserat
 
pai ea mi-a zis sa ii dau Royal canin Baby cat!:)a zis ca wiskas nu e mancare sanatoasa ptr pisici:)si la pret intradevar Royal e dublu:)dar nu vrea..nu ii place cred:-??habar nu am....sfatuiti-ma ca eu nu am habar ce sa fac:D

Liviutzza 15 feb 2010 00:16:08

Re: La o vorba pe inserat
 
m-am uitat si pe net,si intradevar cam toata lumea zice ca royal e cea mai buna mancare:-??acum:-??habar n-am

Slabuta 15 feb 2010 00:26:38

Re: La o vorba pe inserat
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 87485)
m-am uitat si pe net,si intradevar cam toata lumea zice ca royal e cea mai buna mancare:-??acum:-??habar n-am

Eu zic ca si Mishutza, da-i sa pape ce ii place.
Spre deosebire de noi, animalele simt mult mai bine ce e bun pentru organismul lor ;)

Eu am avut un ciobanesc si la fel mi-a fost recomandata o anume mancare dar ea nu manca si gata.
Manca ce mancam si eu, ciorbe, fripturi, altceva nu :))

ps: vorba Mishutzei, a avut o blana si muschi si osatura dezvoltata de parca am hranit-o cu steroizi :))

mishutza 15 feb 2010 00:35:07

Re: La o vorba pe inserat
 
Mda,uneori is ciudatei si ei cum avem si noi gusturi ciudate.Mancarurile preferate ale catelului meu sunt mancarurile mele preferate:ciocolata,alune,ardei gras(asta era pe locul 1,netaiat bucatele,ci asa,intreg)coaja de cartofi cruzi,(cu cat mai mult pamanat pe ei cu atat mai gustosi erau) salata verde,coaja de paine si seminte.Si e grasa si frumoasa ca si mine:))

Liviutzza 15 feb 2010 01:17:28

Re: La o vorba pe inserat
 
:)))am mai vazut filmul asta:)
Aveti dreptate fetelor:)pana la urma nu cred ca wiskas poate fi daunator..poate ca intradevar nu e la fel de bun ca royal,dar daca lui ii place...asta e:)ma mai scapa si pe mine la portofel:))Ca ma ajungea o gramada cu royalul lor:))vreo 200 de ron pe luna:))cel putin:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:13:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO