forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alte Metode (http://forum.slabute.ro/alte-metode/)
-   -   Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit? (http://forum.slabute.ro/alte-metode/biorezonanta-scio-ajuta-slabit-112.html)

Slabuta 21 feb 2009 19:09:15

Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
Am gasit azi in cutia postala un pliant care recomanda un aparat numit SCIO, nu am mai auzit de asa ceva pina acum, dar informatiile din pliant m-au intrigat si am decis sa caut mai multe despre acest dispozitiv.

Am constat ca este un aparat foarte performant si care ajuta la depistarea unor afectiuni si dereglari incipiente din organism. Nu pot sa explic ce si sum face, pentru ca nu am inteles mare lucru, nu am studii de fizica, dar tot cautand pe net am dat de un anunt, in care se specifica ca un Cabinet X efectueaza diagnosticari ale starii de sanatate cu acest aparat, dureaza 5 minute (la mine in pliant scria de 30) si ca ar stabili cauzele obezitatii. De asemenea, cabinetul recomanda produse speciale care ar ajuta in lupta cu kg in plus.

Ce parere aveti despre asta?
Nu ma indoiesc de calitatile aparatului, am vazut pe net ca lumea e multumita de rezultate, nu cu obezitatea, ci de diagnosticarea pe care o face. Nu am gasit pe nimeni care a slabit cu acest aparat.

jane.doe 30 iun 2009 21:26:54

Re: Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
b-) Buna,

Hmmm, nu dau nume de asa zise cabinete, dar am incercat sa ma las de fumat recurgand la o astfel de tehnica. Rezultatul a fost zero, in afara faptului ca a doua zi dupa prima sedinta ma intepa in zona ficatului. Am zis ca-i trecator, insa dupa a doua sedinta a fost si mai rau. Explicatiile primite sunau cam asa ...e normal doamna, ficatul incearca sa elimine toxinele... Evident ca este o sarlatanie. Am renuntat dupa a doua sedinta.
Cam asta e de zis din experienta personala.

Seara buna,
Jane

Slabuta 30 iun 2009 21:32:12

Re: Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de jane.doe (Post 14102)
b-) Buna,

Hmmm, nu dau nume de asa zise cabinete, dar am incercat sa ma las de fumat recurgand la o astfel de tehnica. Rezultatul a fost zero, in afara faptului ca a doua zi dupa prima sedinta ma intepa in zona ficatului. Am zis ca-i trecator, insa dupa a doua sedinta a fost si mai rau. Explicatiile primite sunau cam asa ...e normal doamna, ficatul incearca sa elimine toxinele... Evident ca este o sarlatanie. Am renuntat dupa a doua sedinta.
Cam asta e de zis din experienta personala.

Seara buna,
Jane

Buna Jane si bine ai venit in familia noastra >:D<

Imi pare rau sa aud de aceasta experienta neplacuta. :(
Eu am gasit un pliant in posta cu acest aparat, sa fiu sincera in primele 5 minute m-am lasat pacalita de informatiile expuse in acel plian, dar dupa m-am mai gandit si am ajuns la aceeasi concluzie, ca e sarlatanism. :(

Si sunt sigura ca vor gasi 300 de motive de ce te simti rau, doar ca sa scoata bani din tine. :(

mishutza 01 iul 2009 05:23:10

Re: Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
Mai anaibii ficat,ce repede se mai dezintoxifica el,din a doua zi chiar.Si ce ciudat,se toxifica cu dureri.Cand doare in zona ficatul,si cand nu e bila,inseamna ca e inflamat.De fapt el nici nu doare,doare teaca in care el e invelit.

jane.doe 02 iul 2009 21:57:02

Re: Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
Dragele mele,

Eu nu zic ca e bine sau rau, ci din experienta personala consider biorezonanta o mare sarlatanie. Ca sa nu mai spun ca am platit in avand cele 3 sedinte 550 ron. In timpul celei de a doua sedinte am intrebat daca pot sa reprogramez sedinta nr 3 pt ca plecam din tara. Evident ca nu s-a putut ca era totul ocupat in urmatoarele 3 saptamini, iar recomandarile sunt sa faci cate o sedinta la 1 saptamina. Mi s-a sugerat ca ar trebui sa reiau din nou cele 3 sedinte de la zero, pt ca altfel nu voi avea rezultate.
Eu dureri de 'ficat' sau bila nu avusesem niciodata intr-o maniera in care sa mi se opreasca respiratia de durere.
Ei cam asta e...

seara buna,

j.

GabrielaV 20 mar 2012 11:52:43

Re: Biorezonanta (SCIO) chiar ajuta la slabit?
 
Sa va impartasesc si eu din experienta-mi .... cu SCIO

Am fost de vreo 3-4 ori in total, la 2 cabinete diferite, la vreo 3 doctori diferiti ; m-am dus cam o data pe an, sa vad ce imi mai spun ei ... din punctul lor de vedere ...

In primul rind e ciudat, pentru ca ei nu iti arata starea ta actuala ...., ci.... ce ai avut, ce vei avea si poate si ce mai ai in acel moment .....poate
Ideea este ca depinde foarte mult de cine iti face interpretarea a ceea ce iti arata amaritul ala de aparat ...... Oricum ti se pun o gramada de intrebari, adica de fapt cam spui cu gura ta ce ai ....
Diagnosticele.....mele ...
Cam 50 % din diagnostice s-au repetat de-a lungul timpului, dar din astea 25 % se puteau vedea si cu ochiul liber ..... sau deduce .....
La finalul evaluarii de 30 min, ti se recomanda o cura cu 6-8 produse Calivita, pentru macar 3 luni ... si care or fi ele bune dar sunt si foarte scumpe..... Dar te asigura ca investesti in sanatatea ta !!

Despre tratament cu biorezonanta nu am incercat; am incercat doar "diagnosticarea..." fiind apoi asaltata cu recomandarile cu produse naturiste ..... ceea ce ma cam calca pe coada .....


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:13:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO