forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Grupul fetelor care sufera de anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/grupul-fetelor-sufera-anorexie-6235.html)

Inimioara 01 sep 2010 21:15:10

Grupul fetelor care sufera de anorexie
 
buna:) de ceva vreme tot am vrut sa ma inscriu pe forum sa vb cu voi sperand ca asa voi slabi mai repede: D. Am tinut multe diete insa nu am slabit:( 2-3 kg si ma opream insa nu am renuntat.tot sper ca voi ajunge la greutatea dorita . Acum tin o dieta si fac si miscare, dar tentatia e fff mare:( abia ma pot abtine de multe ori cedez:(. in ultimele 2 saptamani am slabit 3 kg si asta pt ca am facut miscare. sunt o persoana sedentara nu ma prea atrage miscarea adrenalina...de asta niki nu slabesc. sper ca dieta asta sa ma faca sa slabesc:) insa am nevoie de cineva cu care sa mai vb despre asta sa ma sprijine. sper ca aiki sa gasesc sprijinul acesta. va pup :*

sunshine 01 sep 2010 21:19:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 311321)
buna:) de ceva vreme tot am vrut sa ma inscriu pe forum sa vb cu voi sperand ca asa voi slabi mai repede: D. Am tinut multe diete insa nu am slabit:( 2-3 kg si ma opream insa nu am renuntat.tot sper ca voi ajunge la greutatea dorita . Acum tin o dieta si fac si miscare, dar tentatia e fff mare:( abia ma pot abtine de multe ori cedez:(. in ultimele 2 saptamani am slabit 3 kg si asta pt ca am facut miscare. sunt o persoana sedentara nu ma prea atrage miscarea adrenalina...de asta niki nu slabesc. sper ca dieta asta sa ma faca sa slabesc:) insa am nevoie de cineva cu care sa mai vb despre asta sa ma sprijine. sper ca aiki sa gasesc sprijinul acesta. va pup :*

Bine ai venit:)
Si eu sper sa te tii de treaba acum. Dieta nu trebuie sa fie prea drastica, tocmai sa nu patesti ca pana acum.
Trebuie sa iti schimbi stilul alimentar, sa fie cat mai sanatos, cu cat mai putine alimente procesate.
Acum ce dieta tii si ce miscare faci?

Crysa 01 sep 2010 21:22:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 311321)
buna:) de ceva vreme tot am vrut sa ma inscriu pe forum sa vb cu voi sperand ca asa voi slabi mai repede: D. Am tinut multe diete insa nu am slabit:( 2-3 kg si ma opream insa nu am renuntat.tot sper ca voi ajunge la greutatea dorita . Acum tin o dieta si fac si miscare, dar tentatia e fff mare:( abia ma pot abtine de multe ori cedez:(. in ultimele 2 saptamani am slabit 3 kg si asta pt ca am facut miscare. sunt o persoana sedentara nu ma prea atrage miscarea adrenalina...de asta niki nu slabesc. sper ca dieta asta sa ma faca sa slabesc:) insa am nevoie de cineva cu care sa mai vb despre asta sa ma sprijine. sper ca aiki sa gasesc sprijinul acesta. va pup :*


inimioara...bine ai venit...

daca vb cu noi nu o sa slabesti mai repede...dar iti garantez ca vei ave o ambitie mai mare....si for fi slabute care sa te sfatuiasca tot timpul ce faci bine si ce nu..

la inceput m-am gandit ca e o prostie...dar m-am inscris deoarece imi placea ca este calculator de calorii, precum si articolele......dar acum (dupa 2 luni) parca sunt dependenta de slabute...de acest forum....cand nu am putut intra pe forum..mi-am mai pierdut din vointa...apoi iar mi-am revenit...si important este sa nu ne dam batute, sa mancam sanatos si sa slabim frumos(sport)

te pup si sper sa obti ceea ce ti-ai propus>:D<

Inimioara 01 sep 2010 21:44:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 311332)

Bine ai venit:)
Si eu sper sa te tii de treaba acum. Dieta nu trebuie sa fie prea drastica, tocmai sa nu patesti ca pana acum.
Trebuie sa iti schimbi stilul alimentar, sa fie cat mai sanatos, cu cat mai putine alimente procesate.
Acum ce dieta tii si ce miscare faci?

acum tin o dieta cu mai multe proteine :D. dimineata mananc carne fierta dupa 2 ore branza apoi mezeluri( sunca presata,cremwursti...) si seara carne fiarta. in total 400 g de mancare. asta pt 2 sapt apoi legume si supe. si miscare... alerg, exercitii pt abdomen, picioare.

Inimioara 01 sep 2010 21:50:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 311337)
inimioara...bine ai venit...

daca vb cu noi nu o sa slabesti mai repede...dar iti garantez ca vei ave o ambitie mai mare....si for fi slabute care sa te sfatuiasca tot timpul ce faci bine si ce nu..

la inceput m-am gandit ca e o prostie...dar m-am inscris deoarece imi placea ca este calculator de calorii, precum si articolele......dar acum (dupa 2 luni) parca sunt dependenta de slabute...de acest forum....cand nu am putut intra pe forum..mi-am mai pierdut din vointa...apoi iar mi-am revenit...si important este sa nu ne dam batute, sa mancam sanatos si sa slabim frumos(sport)

te pup si sper sa obti ceea ce ti-ai propus>:D<

si eu sper sa reusesc:) ms pt primire :D>:D<

Inimioara 02 sep 2010 11:07:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg
 
fetelor m-am trezit cam aiurita nu am chef de nimic. mi-am respectat dieta pana acum niki o abatere:D dar nu am chef de sport :( e f frig si ma cam doare si gatul :(. de obicei mergeam sa alerg acum mi-e frig si nu am chef. as incerca doar sa merg cativa km si cred ca si asta ajuta decat delok:D:-*

anqutz 07 sep 2010 21:09:33

Grupul slabutelor care sufera de anorexie
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 318488)
7 septembrie
aproape 3 h de sport:P

3 ore de sport si mananci 500 de kcal/zi? :-o Eu n-as fi mandra de asta. Iti suprasoliciti organismul, sa nu ajugi sa lesini pe strada.

Ai citit acest articol: Slabeste mancand sanatos - Slabute.ro?

anymaryia 07 sep 2010 21:11:35

Re: Raport la sport
 
pai din contra sportul imi fcae bn..m-am simtit super chiar puteam sa fac si 23 h si jum:)cand fac sportul ma simt mult mai bn....:)pai am de cand sa cresc nr de calori putin cate putin...dar nu stiu inc e masura,mai ales k vine scoala:-s

DrIulia2010 07 sep 2010 21:14:50

Re: Raport la sport
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 318488)
7 septembrie
aproape 3 h de sport:P

3 ore insemanand ce tip de antrenament??
Daca ai mancat astazi 500 kcal ma indoiesc,ca ai avut energia necesara pentru a face 3 ore de sport.

anqutz 07 sep 2010 21:16:28

Re: Raport la sport
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 318664)
pai din contra sportul imi fcae bn..m-am simtit super chiar puteam sa fac si 23 h si jum:)cand fac sportul ma simt mult mai bn....:)pai am de cand sa cresc nr de calori putin cate putin...dar nu stiu inc e masura,mai ales k vine scoala:-s

Ai mancat 263 de kcal azi. Stii ca au fost fete care au mancat exact ca tine si au murit?

Organismul nu face fata pe termen lung la o asemenea dieta, daca mai faci si atata sport te epurizezi si mai repede. Sincer, mi-e frica pt tine sa nu lesini pe strada si sa ajungi la spital. Cu toata parerea de rau dar esti anorexica. Mananci ft putin, te suprasoliciti si nici nu vrei sa asculti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:39:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO