forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Ce inseamna anorexie? (http://forum.slabute.ro/anorexie/inseamna-anorexie-6236.html)

Slabuta 08 sep 2010 17:43:55

Ce inseamna anorexie?
 
BORKED

mvthebest 08 sep 2010 19:30:03

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 320155)
BORKED

:(:(:(Doamne cat de trist poate sa fie acest video. Mi s-a ridicat parul cand am vazut:-s

Slabuta 08 sep 2010 19:35:18

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 320294)


:(:(:(Doamne cat de trist poate sa fie acest video. Mi s-a ridicat parul cand am vazut:-s

:( Da Mira :(
Este trist... am simtit si eu ceea ce simte fata din video. :(

mvthebest 08 sep 2010 19:37:23

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 320302)


:( Da Mira :(
Este trist... am simtit si eu ceea ce simte fata din video. :(

Multumesc lui D-zeu ca eu nu am ajuns la stadiul acela. Desi intr-un timp eram obsedata de slabit:(.
Si cum ai scapat?

Slabuta 08 sep 2010 19:44:56

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 320307)


Multumesc lui D-zeu ca eu nu am ajuns la stadiul acela. Desi intr-un timp eram obsedata de slabit:(.
Si cum ai scapat?

Of Mira la mine a fost foarte complicat :(
Din anorexie am picat in bulimie (de cateva ori mi-am provocat voma dar nu mi s-a primit, asa ca am baut doar laxative), dupa, iar anorexie (am stat multe zile fara mancare, doar apa)... nici nu stiu prin cate "faze" am trecut, dar am ajuns la mal dupa multi ani (practic, de la 15 ani si pana la 21 eu m-am "rostogolit" prin viata) :(

Si nu ma mir cand vad fete care spun ca le este frica sa manance de teama ingrasarii, eu gandeam la fel. :(

mvthebest 08 sep 2010 19:55:11

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 320316)


Of Mira la mine a fost foarte complicat :(
Din anorexie am picat in bulimie (de cateva ori mi-am provocat voma dar nu mi s-a primit, asa ca am baut doar laxative), dupa, iar anorexie (am stat multe zile fara mancare, doar apa)... nici nu stiu prin cate "faze" am trecut, dar am ajuns la mal dupa multi ani (practic, de la 15 ani si pana la 21 eu m-am "rostogolit" prin viata) :(

Si nu ma mir cand vad fete care spun ca le este frica sa manance de teama ingrasarii, eu gandeam la fel. :(

Conteaza mult ce esti acum si ca acum ,,te chinui'' pentru a slabi sanatos si inorci capul in urma cand vezi o prajitura.
Cred ca toate am avut momente mai ,,nefericite'', unele mai gravele altele mai putin.

Si eu acum cativa anisori imi provocam voma:( Aducea mama biscuiti,napolitane,etc iar eu mancam ca sparta iar dupa mergeam la wc. Noroc ca nu se intamplau rar acele faze.:(

VAmedeea 08 sep 2010 22:41:42

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Slabuto, ma bucur ca ai deschis subiectul.Sper sa scrie fete care e confrunta sau au avut de-a face cu asa ceva. Poate invatam toate din experienta celor ce ne inconjoara. Din pacate, daca persoana nu constientizeaza ca are o problema si nu vrea sa se schimbe, prea multe nu sunt de facut. Si asta e cel mai trist lucru, ca ne dam seama de realitate prea tarziu. Felicitari ca ai reusit sa iesi din acea cursa de soareci. Te pup!>:D<

Slabuta 08 sep 2010 22:50:03

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 320682)
Slabuto, ma bucur ca ai deschis subiectul.Sper sa scrie fete care e confrunta sau au avut de-a face cu asa ceva. Poate invatam toate din experienta celor ce ne inconjoara. Din pacate, daca persoana nu constientizeaza ca are o problema si nu vrea sa se schimbe, prea multe nu sunt de facut. Si asta e cel mai trist lucru, ca ne dam seama de realitate prea tarziu. Felicitari ca ai reusit sa iesi din acea cursa de soareci. Te pup!>:D<

Buna Ame :)

Eu am speranta ca vom putea ajuta aceste fete.

Cred ca, la un moment dat, va trebui sa scriu tot ce mi s-a intamplat de la 15 ani incoace, acum scot doar pasaje, pentru ca nu a fost cea mai usoara perioada din viata mea si nu imi place sa ma gandesc in trecut, ma simt prea bine acum si inca nu sunt gata sa aduc amintirile inapoi... :(

Din pacate, nu iti dai seama ca suferi de aceasta boala, lumea din jur iti spune ca ai ajuns sa fii un "set de oase", iar tu razi fara sa bagi in seama vorbele lor...

Si daca ar fi doar asta, cate am tras dupa 21 ani, cand toate "rotitele" din corp au luat-o razna si se stricau una dupa alta... :((

Abia, anul acesta, am ajuns la un final, mi-am pus sanatatea la punct, dar lucrurile acestea (din trecut) nu se uita si nu se vor vindeca niciodata.

justbelieve 09 sep 2010 07:27:38

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Doamne cat de trist e filmuletul:(

DrIulia2010 09 sep 2010 08:05:38

Re: Ce inseamna anorexie?
 
Filmuletul este foarte trist din pacate.

Trebuie ajutate slabutele cu probleme ,au nevoie de sprijin.Pe langa tulburarile de alimentatie mai sunt si tulburarile dismorfice(se vad altfel de cat sunt).
Aceste fete trebuiesc ajutate,au nevoie sa se simta protejate,iubite,e foarte important acest lucru.:)



Ora este GMT +2. Ora este acum 03:05:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO