forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Jurnal Mari Stanescu (http://forum.slabute.ro/anorexie/jurnal-mari-stanescu-5813.html)

Mari Stanescu 09 sep 2010 20:02:17

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Iubita mea slabuta, nu pot sa-mi controlez corpul spunandu-i: "mananca atat, ca trebuie sa-mi fac aportul de calorii, ca altfel ma cearta fetele de pe forum":)).. nu o sa ma vezi niciodata mancand exagerat de mult- mi s-a intamplat ce-i drept acum ceva timp sa mananc cat imi spune acolo pe ticker, 1720 de calorii si sa-mi fie rau, vb la modul cel mai serios.. noaptea aveam dureri groaznice de burta, stari de voma, si am zis ca nu mai mananc asa de mult. Vorbesc la modul cel mai serios.

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 321890)


Maria stii ce inseamna metabolism bazal? :)
Corpului tau tot asa ii explici de ce azi nu are cu ce sa-si construiasca niste celule: "nu am avut apetit"? :)


deadcountess 09 sep 2010 20:03:00

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 321911)
E una din zilele alea de menstruatie, alternata cu o mica raceala :( probabil din cauza asta nici nu am avut asa pofta de mancare. Ma repet, sunt zile in care mananc mai mult de atat, si nu tin cont ca e ora 6 seara, 11 sau 12 noaptea.. cand imi este foame, mananc. Mi s-a intamplat sa-mi fie pofta de fistic intr-o seara pe la 11.30, si nu m-am lasat pana nu am devorat 300 de gr.:-o[*69*]

Asa e in regula daca e doar o exceptie. Scuza-ma ca sunt pisaloaga, dar m-am temut ca te-ai razgandit in privinta alimentatiei sanatoase.

Mari Stanescu 09 sep 2010 20:06:04

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Eu te inteleg perfect si pe tine, si pe celelalte slabute care imi vor binele. Stati linistite dragele mele, ca incep acum masterele, si cand o sa ma pun cu burta pe carte, o sa dau iama in frigider, caci trebuie sa-mi hranesc stomacelul si creierasul :))[*63*]

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 321929)
Asa e in regula daca e doar o exceptie. Scuza-ma ca sunt pisaloaga, dar m-am temut ca te-ai razgandit in privinta alimentatiei sanatoase.


deadcountess 09 sep 2010 20:08:57

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 321938)
Eu te inteleg perfect si pe tine, si pe celelalte slabute care imi vor binele. Stati linistite dragele mele, ca incep acum masterele, si cand o sa ma pun cu burta pe carte, o sa dau iama in frigider, caci trebuie sa-mi hranesc stomacelul si creierasul :))[*63*]

Asa sa faci :). sunt convinsa ca o sa dai iama cu masura ;)
bafta la examene %%-

Mari Stanescu 09 sep 2010 20:18:19

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Multumesc mult, chiar o sa am nevoie, mai ales ca e si an terminal la ambele mastere. Intre doua lucrari de dizertatie, imi fac timp si pentru un festiv culinar :D

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 321946)
Asa sa faci :). sunt convinsa ca o sa dai iama cu masura ;)
bafta la examene %%-


deadcountess 10 sep 2010 13:27:22

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Un weekend frumos iti doresc.[*94*]

Mari Stanescu 10 sep 2010 17:12:16

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Multumesc, asemenea >:D<[*42*]

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 322959)
Un weekend frumos iti doresc.[*94*]


alexa.stan 12 sep 2010 08:38:00

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Buna Draga Prietena,

Ma bucur ca ai slabit, ti-ai atins scopul, dar vad ca ai invatat si cateva lucruri. Cu siguranta peste cateva luni, vei ajunge sa ai o alimentaie de invidiat (adica sanatoasa), dar pana atunci ai mare grije. Cu zumba cum mai stai, iti mai place??? Sau te-ai plictisit?

Te imbratisez si sa ai mare grije de tine.

Mari Stanescu 12 sep 2010 10:55:59

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Aleeeex, mi-e dor de tine :( Cu ajutorul tau si al fetelor de aici am invatat foarte multe lucruri. Multumesc mult >:D<. Zumba, fac in fiecare zi, am invatat toti pasii.. bine, nu stiu acum cat de bine ii execut, dar stiu imediat ce pas urmeaza fara sa ma mai uit la video :P[*hug*] Nu pot sa ma plictisesc, imi place prea mult. Ce face bebe? creste, creste, nu?;;) Tu cum te simti?[*53*][*33*]

Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 325001)
Buna Draga Prietena,

Ma bucur ca ai slabit, ti-ai atins scopul, dar vad ca ai invatat si cateva lucruri. Cu siguranta peste cateva luni, vei ajunge sa ai o alimentaie de invidiat (adica sanatoasa), dar pana atunci ai mare grije. Cu zumba cum mai stai, iti mai place??? Sau te-ai plictisit?

Te imbratisez si sa ai mare grije de tine.


Slabuta 16 sep 2010 19:21:53

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Maria ce faci? :)
Ce vesti ne mai dai? ai papat bine? :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:15:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO