forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Jurnal Mari Stanescu (http://forum.slabute.ro/anorexie/jurnal-mari-stanescu-5813.html)

Mari Stanescu 08 aug 2010 14:44:58

Jurnal Mari Stanescu
 
Buna Fetelor,

Sunt noua pe forum, si sunt obsedata de silueta mea, caut o parere obiectiva si ceva sfaturi.

Astept sa ne cunoastem mai bine.

Pupici

andra_aly 08 aug 2010 14:47:00

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 281344)
Buna Fetelor,

Sunt noua pe forum, si sunt obsedata de silueta mea, caut o parere obiectiva si ceva sfaturi.

Astept sa ne cunoastem mai bine.

Pupici

Buna Mari si bine ai venit:)
Pai si nu ne spui si noua mai multe despre tine?:) Ti vreo dieta? sport faci? Cam ce papi tu intr-o zi? Mult succes:) suntem alaturi de tine>:D<

Mari Stanescu 08 aug 2010 14:59:21

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
fetelor,

V-am trimis meniul meu pt ieri.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Seminte de dovleac uscate, 138g - 747 calorii, 33.8 proteine, 63.2 grasimi, 0 colesterol, 24.6 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 1.4 zahar

Gustare 1, ora 14:30
Branza topita cu sunca, Hochland, 17.5g - 49 calorii, 2.8 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 23.1 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:00
Sticks Clip cu aroma de cascaval, Ulker, 100g - 434 calorii, 7.1 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 82.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1230 calorii, (mic)43.7 proteine, (mult)75.2 grasimi, 0 colesterol, (mic)107.8 carbohidrati, 5.4 fibre, 23.1 sodiu, 1.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, intens (nivel 1-5), 60min - 426 calorii
Curatenie, general, 210min - 557 calorii
Lucru la PC, 210min - 304 calorii
Uitat la TV, 240min - 212 calorii
Metabolism bazal - 1311 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2810 calorii

Mari Stanescu 08 aug 2010 15:04:29

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 281346)

Buna Mari si bine ai venit:)
Pai si nu ne spui si noua mai multe despre tine?:) Ti vreo dieta? sport faci? Cam ce papi tu intr-o zi? Mult succes:) suntem alaturi de tine>:D<

Buna Andra,

Da, tin o dieta, dar nu cred ca e una sanatoasa.. as vrea sa aflu mai multe de la voi despre cum se tine o dieta si ce presupune ea. Nu am probleme grave cu kilogramele, doar ca mai rasfoiesc si eu reviste si ma mai uit la tv si observ numai fete slabute, cu un corp de invidiat. Problema mea principala o reprezinta picioarele- acolo incerc sa lucrez pe bicicleta si cam atat.
Pupici.

Poofy Girl 08 aug 2010 15:16:55

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Mari Stanescu (Post 281349)
fetelor,

V-am trimis meniul meu pt ieri.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Seminte de dovleac uscate, 138g - 747 calorii, 33.8 proteine, 63.2 grasimi, 0 colesterol, 24.6 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 1.4 zahar

Gustare 1, ora 14:30
Branza topita cu sunca, Hochland, 17.5g - 49 calorii, 2.8 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 23.1 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:00
Sticks Clip cu aroma de cascaval, Ulker, 100g - 434 calorii, 7.1 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 82.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1230 calorii, (mic)43.7 proteine, (mult)75.2 grasimi, 0 colesterol, (mic)107.8 carbohidrati, 5.4 fibre, 23.1 sodiu, 1.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, intens (nivel 1-5), 60min - 426 calorii
Curatenie, general, 210min - 557 calorii
Lucru la PC, 210min - 304 calorii
Uitat la TV, 240min - 212 calorii
Metabolism bazal - 1311 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2810 calorii


Scuzaţi Caps Lock-ul, dar... TU ATÂT AI MÂNCAT IERI?!
Şi ai făcut şi sport... nu te simţi ameţită deloc? Am să las celelalte prietene de aici să te urechească, ele ştiu mult mai multe despre nutriţie decât mine... însă deşi ai mâncat alimente cu un nr. ok de calorii, alimentele NU sunt ok. E şi foarte puţin cantitativ...
Acum scuze c-am ţipat la tine din prima. Bun venit aici >:D< Ai făcut o alegere foarte bună că ţi-ai făcut cont şi că vrei să vorbeşti cu fetele de aici, sunt grozave şi ştiu o grămadă de chestii care să te ajute! Ai să vezi că nu e chiar atât de greu ;)
Pentru picioare exclusiv (că ai zis că acolo te sâcâie cel mai mult) ai putea încerca şi masaj. Este un topic dedicat acestui subiect de discuţie. ;)
:-*

andra_aly 08 aug 2010 15:22:31

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Vin si eu sa te cert:-s Nu e bine deloc. asta nu e dieta. ai papat in limita caloriilor dar ai papat doar 3 alimente:-s si foarte putin. 250 de grame de "mancare".:-o eu pap si cate un kg de mancare si ma incadrez la calorii foarte bine. ai grija, nu te juca cu sanatatea:-s Trebuie sa ai 5 mese pe zi: 3 principale (astea neaparat) si 2 gusttari. eu nu vad nici macar o masa principala la tine:-/

PinkFuneral 08 aug 2010 16:03:43

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Au mami!:-s
Si eu te cert! De cat timp mananci asa? Sper ca nu de mult
Ideea aici este sa mancam sanatos si sa stim cum sa mancam, NU sa nu mancam.
Daca nu stii cum sa te incadrezi in calorii uita`te prin meniuri la fete si fa`ti idei de ce ai putea sa papi. Nu mai sta nemancata!
:-* Bine ai venit, sper sa nu mai ai un meniu la fel de acum inainte. >:D<
Heeeei, acum am vazut cate kg ai si unde vrei sa ajungi!! :-o Tu vrei 48 de kg??? Asta inseamna subponderabilitate Mari :(. Dupa parerea mea nu ai nevoie sa slabesti, daca spui ca te deranjeaza picioarele le poti lucra facand sport si mancand sanatos, in niciun caz ajungand la 48 de kg. Nu te mai uita prin reviste ca nimeni nu e perfect plus ca sunt o tona de poze editate, gandeste`te mai bine, "rasfoieste" putin pe forum si vei vedea :)

Mari Stanescu 08 aug 2010 18:54:13

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
In general mananc foarte putin, nu sunt o mancacioasa de felul meu, adica nu vezi prin frigider, supe, ciorbe, cu dulciurile nu m-am impacat niciodata. Probabil ca am facut o obsesie pentru fetele de la tv, asa cum spunea si "punkfuneral" la un moment dat, obsesie care nu ar trebui sa mai intervina.. sau cel putin sa imi fac un meniu al meu adaptat dupa stilul de viata propriu,sa consum alimente cat mai sanatoase si sa fac cat mai mult sport cu putina.
Multumesc mult pt sfaturi si pt "certuri".. sunt utile si acestea..
Pupix.

Daria1983 08 aug 2010 19:08:22

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Buna Mari.

Nu cred ca eu sunt in masura sa-ti dau sfaturi...dar parerea mea e ca totusi ai mancat foarte putin. Ai un avantaj ca nu te impaci cu dulciurile, deci poti foarte frumos sa mananci cat mai sanatos.
Iti recomand South Beach...se slabeste foarte frumos cu aceasta dieta in cm.

Mari Stanescu 08 aug 2010 19:14:24

Re: Jurnal Mari Stanescu
 
Citat:

Anterior postat de Daria1983 (Post 281533)
Buna Mari.

Nu cred ca eu sunt in masura sa-ti dau sfaturi...dar parerea mea e ca totusi ai mancat foarte putin. Ai un avantaj ca nu te impaci cu dulciurile, deci poti foarte frumos sa mananci cat mai sanatos.
Iti recomand South Beach...se slabeste foarte frumos cu aceasta dieta in cm.

Daria, vechea mea problema si cea mai grava este ca eu nu pot sa ma las de sucuri. Adica beau in loc de apa.. si din cauza asta incerc sa compensez, sa mananc cat mai putin, in unele zile doar fructe si atat. :(( Ce sa fac ca sa nu mai beau sucuri? :((
Esti o dulcica. Te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:46:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO