Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal princess95

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 17:59:49
princess95's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 oct 2010
Locaţie: Causeni, Moldova
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 42.2kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Vin si eu aici.

Inainte de tot, am o intrebare, care mie mi se pare esentiala ... si vreau un raspuns sincer : TU PENTRU CE TRAIESTI?

Raman socata pentru a2a oara saptamana asta citind un jurnal, iar socul meu nu e de natura pozitiva. E cat se poate de negativ.

Eu chiar vreau sa stiu pentru ce traiesti tu in lumea asta. Ce motiv de a trai ai? Pentru familie? Pentru prieteni? Pentru a deveni cineva? Pentru tine? Pentru a da un exemplu?...etc sau ... Traiesti pentru a muri si mori pentru a te naste?
Pentru ce traiesti? Sincer .. intrebare simpla, raspuns simplu.

Cea de-a2a intrebare pe care vreau sa o pun e : CU CE TE AJUTA SA FII SLABA? PENTRU CE ESTI SLABA?
Pentru tine? Pentru gura lumii? Pentru ca vrei sa atragi atentia asupra ta? Pentru ca vrei sa arati ca fetele de pe reviste? Pentru ca ti se pare ca esti mai speciala ca esti slaba? Cu ce te ajuta?

Iar ce-a de-a 3-a intrebare e : CONSIDERI CA O SA AJUNGI VREODATA IN VIATRA TA SA SPUI : bai, sunt multumita! ??

As vrea sincer sa imi raspunzi la aceste intrebari. N-am nici un drept sa ti le cer, stiu. Iar tu nu esti obligata sa imi raspunzi.
Toate suntem aici pe site, pentru ca avem nevoie de ajutor. Eu sunt aici, sa-ti intind un deget. Tu poti sa te prinzi de el, sau sa il dai la o parte. Alegerea e a ta!

Am citit pagina cu pagina in jurnalul tau. Am inteles ca mama ta te forteaza sa mananci. Nu o condamn.
Gandeste-te pentru o clipa ce esti tu in cadrul familiei tale. Esti un ROD ... esti un rod al iubirii parintilor tai. Tu esti iubirea intruchipata. Mama ta, te-a facut, fara ea ai fii praf de stele, NU AI FI EXISTAT. Ea, are tot dreptul sa-ti ceara orice. Ce-ti cere ea ... e sa traiesti. Iti cere sa fii om [normal]! Iti cere sa te bucuri de viata. Iti cere sa fii fericita.
Stii de ce? Pentru ca prin tine se transmite iubirea. Tu esti iubirea.
Nu ai dreptul sa o critici, nici pe ea nici pe bunica ta, ele sunt zamilitoarele tale. Tu esti un fruct, ele-s toata planta!
Mama ta te iubeste. Vrea ca tu sa fii fericita. [pentru asta te cearta] pentru ca-ti refuzi nemijlocit si iremediabil fericirea.

Eu una, am fost in pragul mortii de mai multe ori. Recent am ajuns la urgente aproape sufocata pentru ca facusem alergie de la un medicament. In drum spre spital stii la ce m-am gandit? : la mama.
La cum ar fi sa-si vada rodul trupului ei mort. Pe mine m-a durut, asa ca pentru ea cred ca durerea ar fi fost incomparabila.
Saptamana asta m-am trezit intr-un pat plin de sange. pentru ca am sangerari si nu le stiu opri si nu pot.
Acum multi ani, am facut meningita, ca sa intelegi ...e imflamarea membranei care acopera creierul, de cele mai multe ori e letal.
La scurt timp, mi s-a dat sa beau ... din neglijenta, motorina. Am stat luni intregi in spital.
Puteam sa mor de extrem de multe ori. N-am murit. Asta m-a facut sa ma intreb : Am eu oare un scop maret in lume asta pe care trebuie sa il indeplinesc?
Raspunsul a fost : cu siguranta DA!
Si nu doar eu ... TOTI avem un scop. Altfel, n-am fi fost ALESI sa traim! Daca nu ar trebui sa fim noi aici, ar trebui sa fie altii. Si totusi suntem. Ce crezi ca inseamna asta?
Buna inadorabila...
Sa stii ca intr-adevar inteleg ca sa schimbat ceva in psihica mea si nu s-a schimbat spre binedeaceea si sunt aicii cer ajutorul vostru-a slabutelor mai experementate si mai limpezi la minteEu sincer doresk sa ma lecuiescsi inteleg ca sunt bolnava...macar ca nu prea inteleg cum as putea sa o fac
Apropo stiu ,realizez ca MAMA sufera foarte mult din cauza aceasta,ba chiar ultimele 3 nopti adoarme datorita calmantelorcaci o jigneste faptul ca ma nascut sanatoasa, iar eu singura ma omor cu zi ce trece......spune ca ma pierde cu incetul
Răspuns cu citat
  #102 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:11:50
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de princess95 Vezi mesajul
Buna inadorabila...
Sa stii ca intr-adevar inteleg ca sa schimbat ceva in psihica mea si nu s-a schimbat spre binedeaceea si sunt aicii cer ajutorul vostru-a slabutelor mai experementate si mai limpezi la minteEu sincer doresk sa ma lecuiescsi inteleg ca sunt bolnava...macar ca nu prea inteleg cum as putea sa o fac
Apropo stiu ,realizez ca MAMA sufera foarte mult din cauza aceasta,ba chiar ultimele 3 nopti adoarme datorita calmantelorcaci o jigneste faptul ca ma nascut sanatoasa, iar eu singura ma omor cu zi ce trece......spune ca ma pierde cu incetul
Nu mi-ai raspuns la nicio intrebare pe care ti-am pus-o. Si te-as ruga sa raspunzi. Vreau sa vad cum gandesti si ce anume gandesti .

Tocmai pentru mama ta, ai trebui sa lasi la o parte grija kilogramelor si sa o faci pe mamica ta fericita.
Răspuns cu citat
  #103 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:17:41
anymaryia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 29
Dieta: dieta personalizata
Date: 154cm, 52kg
Mesaje: 749
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal princess95

buna pricesa!sa stii k fetele au dreptatei eu am fost internata de 2 din cauza k sunt slabae groaznik sa fi urmarita prin spital dak mananci si sa mananci paste de la spital sau mancarea aia fara nici un gusteu stiu k am stat app 3 sapt..si inka nu la mine in judet ci trimisa tocmai la iasi...am mai pus ceva pe mn de asta mi=a si dat drumuldar eu acum intelleg k ceea ce am facut e gresit si mananc destul de mult,ca pt ingrasaredeoarece trebuie sa arat ca o fata de 16=17 ani mnu ca un copil de 12 ani
vin si eu si=ti spun ca anadorabila...la ce te ajuta sa fi slaba?eu de cand am slabit asa de mult..multi mi-au zis k arat urat si k mai bn nu slabeamk imi statea sa fiu mai plinutasi tu esti tot ft slaba,ca mn
anymaryia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #104 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:32:07
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Intr-adevar, ai zis bine. Suntem aici sa te ajutam. Fetele fac chestia asta te zile TE AJUTA!
Tu in schimb nu le asculti. Stii ce inseamna asta? Ca refuzi ajutorul nostru.
Eu in nici intr-un caz nu o sa ma rog de tine sa mananci, si nici nu o sa iti zic ce sa mananci si cat. Ar trebui sa manci ORICE. Important e sa MANANCI.
Dupa cum am zis. Nu o sa ma rog de tine, e alegerea ta, tot ce iti spun eu este ca : ORI MANANCI, ORI MORI! Tu esti cea in postura in care ALEGI.

Iar daca scopul tau in viata e sa ajungi un bagaj de oase care inspira mila. Asa o sa ajungi in curand, stai linistita, daca chiar asta vrei.
Esti egoista, sa stii. Nu-ti pasa de mama ta, care-ti vrea binele, nu-ti pasa de noi, care la randu-ne iti vrem binele. Nu iti pasa NICI MACAR DE TINE ... incat sa te hranesti, ca sa traiesti, asta inseamna ca vrei sa mori.
Bun.
Poate acolo in sicriu in mormant o sa iti atingi telul, cel de a slabi si de a ajunge piele si os.

Fetito, te distrugi. Si ii distrugi si pe cei care te iubesc. Ce drept ai tu sa iti superi mama in asa hal incat sa ia pastile din cauza ta, ca TU VREI SA FII SLABA PAMANTULUI! ? Ce drept?
La ce te ajuta sa fii slaba? Sa starnesti mila? Chiar iti place sa fii in centru atentiei?... de cat de slaba esti? Asta e visul tau?
De ce vrei sa fii slaba? De ce refuzi sa mananci?.
Sunt oameni care au 90 de kilograme care-s fericiti. STARE pe care tu nu o sa ajungi sa o traiesti niciodata! Stii de ce? Ca deja creierul tau e bolnav, e bolnav cu boala slabitului.
Si da, daca chiar vrei sa o auzi ... o auzi de la mine ESTI ANOREXICA!

In veci nu vei fii multumita. Uita-te la tine cum te panichezi la 100 de gr puse pe tine. Nu o sa fii niciodata multumita, Nu vei fii niciodata fericita. Pentru ca nu vrei sa fii, tu atata stii, ca nu vrei sa mananci. Nu manca. Nimeni nu te obliga!

Nici nu are rost sa traiesti daca doar pentru a slabi si a fi slaba traiesti.
Copilo, esti o inconstienta.
Sunt oameni in lumea asta care ar da orice sa mai traieasca 5 minute, sa-si vada familia, oameni care din accidente, sau boli grave sunt pe patul de moarte,
Tu te omori ca vrei sa fii slaba. Si o sa te omori.
Sunt oameni, care nu au cea ai tu ...si cu toate astea is fericiti. Tu nu meriti nimic din ce ai ... stii de ce? CA NU STIA APRECIA LUCRURI! Ar trebui sa ti se ia tot ce ai. Oricum tu traiesti pentru a fi slaba, nu mai ai nevoie de nimic altceva. N-ai nevoie de parinti, de familie, de prieteni, nu ai nevoie sa poti merge, n-ai nevoie sa fii sanatoasa, n-ai nevoie de mancare. Tu ai nevoie sa fii slaba.
Renunta la tot si fii slaba.
Lasa totul pentru un cantar. Leapada-te de tot.

Ma doare sa-ti zic toate astea, Dar e cruntul adevar. Ori faci ceva, ori mori.
Si cum cat refuzi a face ceva, cu atat iti doresti mai mult moartea.
Putea sa se nasca altcineva in locul tau, o alta fata care macar era normala, cu capul pe umeri nu .. cu avioane in cap gen : slabit.
Care nu o supara pe mama ta cum faci tu.
Putea sa se nasca altcineva.
Dar te-ai nascut tu ... Oare de ce? Pentru ca trebuie sa faci ceva cu viata ta.
Fa ceva, pana nu e prea tarziu. Fa!
Scoate-ti obsesia asta din cap. Oricum arata al naibii de oribil fetele doar piele si os, baietilor in niciun caz nu o sa aleaga una slaba, in faboarea uneia cu forme. Pentru ca atunci cand vor sa atinga ceva, acel ceva nu vor sa fie oase.
In plus sanatatea e totul.
Nimanui nu-i trebuiesc cei care radiaza de boala, cei fara pic de vlaga in ei, cei care-s mereu deprimati si cei care mereu is suparati.

Revino-ti copila! PANA NU E PREA TARZIU!
Răspuns cu citat
  #105 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:35:00
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de princess95 Vezi mesajul
Buna Ame
Stiu ca am gresitcu kintaritul azi ...asa ca mama mi-a ascuns kintarul am zis sa mi-l dea Lunica sa nu mai am probleme cu el ....Ma gindesk akum la meniul meu de miinetreaba e ca am in frigider ,,sarmale,fasole,cascaval,salam, oua,si inka un tort foarte delicios"Ce si cind sa manink???N-AM IDEE
mai bine plec de acasa sa nu le vad pe toateCum sa le repartizez mai bn??Ma gindesk ......sincer imi va fi mai usor sa nu manink nimik din elekum am facut azispecial am minkat in oras ....ca sa nu ma apropii de ele si sa-i zik mamei ca-s satula
Nadea, de data asta te cert. Tu, avand mancare acasa, pleci sa mananci in oras? Tu stii cat costa acea mancare? cine munceste pt ea? Cine munceste pt voi, sa aveti voi tot, sau oricum, sa va ofere tot ce poate?
Eu, din ce ai scris tu pana acum imi dau seama ca ai o situatie materiala buna. Poate tu iti doresti mult mai mult, si eu imi doresc asta, dar gandeste-te ca sunt atatia copii abandonati, care in viata lor nu au vazut un tort. Iar tu ce vrei sa faci? Sa pleci de acasa, sa intorci spatele muncii parintilor tai? Care sigur te iubesc enorm din moment ce iti accepta treburile astea.
De ce sa nu mananci din toate cate putin?
De ce sa fugi de mancare?
Asa vei face toata viata ta? Vei fugi?
Eu mi-as face de dimineata o omleta din 2 oua, cateva feliute de salam si cubulete de cascaval.
La pranz as manca sarmalute, cel putin 4 si o felie de tort cat vrei tu de subtire.
Iar mai pe seara mi-as face niste fasolica fiarta, nu multa. Mie imi place apoi frecata cu usturoi, putin ulei, ceapa si sos de rosii.
Si o mananc goala, e pur si simplu delicioasa.
Inainte de culcare o canuta cu lapte cald sau un ceiut si uite o super zi.
Cam asa ar trebui sa arate un meniu. Iar la cantitati mai lucrezi tu cum vrei dar, ATENTIE, sa ai la sfarsit 1200 de calorii.
Nu iti mai supara parintii, trebuie sa iti doresti si tu sa iesi din boala asta, ca asa, degeaba iti dam noi sfaturi.
Degeaba incerci tu sa respecti ce spunem noi daca nu lucrezi cu mintea ta, daca nu incerci sa scapi de frica aceasta de a manca, daca nu realizezi ca esti cu mult prea slaba, daca nu incepi sa te iubesti tu pe tine.
Nadea, esti doar un copil si e mare pacat sa te pierzi asa, pe drum, din cauza unei obsesii. Da-le in colo de kg, da-l in colo de cantar. Esti fericita stiind ca mama ta are nevoie de calmante, de somnifere?
Gandeste-te numai prin ce trece. Vrei sa se imbolnaveasca si ea? Cu ce ti-a gresit? Si daca a facut-o, e atat de grav? Toti gresim, uneori fara sa ne dam seama.
Dar sta in puterea noastra sa ne cerem iertare si sa indreptam.
Eu te astept sa iti revii, voi fi aici mereu, atat timp cat vei dori. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #106 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 18:40:14
anymaryia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 29
Dieta: dieta personalizata
Date: 154cm, 52kg
Mesaje: 749
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal princess95

are dreptate inadorabila ...ia si ascult-o princesaa..familia mea a cheltuit cu mine prin spitale peste 10 milioane..iti dai seama?plus k mama nu a dormit multe nopti la rand,si nici tata....si faceam tot ca tn..nu vroiam sa mananc..si imi cumpara ce vroiam eu....mama mi=a zis k imi cumpara ce vreau eu,numai sa manancdar uite k am constientizat k sunt ft slaba,deaorece multi au zis k sunt prea slaba si m-au intrebat dak sunt bolnava....iti dai seama?acum sa=ti spun sincer mie si rusine sa ma vada oameni....fara nici o forma ,doar piele si os,dara nici un pik de grasimeam inceput sa pun pe mn...si e bine,,,,vreau sa arat normaleu acum mananc fara sa=mi zika mama..si mananc oriceascultane ...te rog!!!
anymaryia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #107 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 19:18:19
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de anymaryia Vezi mesajul
buna pricesa!sa stii k fetele au dreptatei eu am fost internata de 2 din cauza k sunt slabae groaznik sa fi urmarita prin spital dak mananci si sa mananci paste de la spital sau mancarea aia fara nici un gusteu stiu k am stat app 3 sapt..si inka nu la mine in judet ci trimisa tocmai la iasi...am mai pus ceva pe mn de asta mi=a si dat drumuldar eu acum intelleg k ceea ce am facut e gresit si mananc destul de mult,ca pt ingrasaredeoarece trebuie sa arat ca o fata de 16=17 ani mnu ca un copil de 12 ani
vin si eu si=ti spun ca anadorabila...la ce te ajuta sa fi slaba?eu de cand am slabit asa de mult..multi mi-au zis k arat urat si k mai bn nu slabeamk imi statea sa fiu mai plinutasi tu esti tot ft slaba,ca mn
Buna, Ana, nu stiam ca esti la spital, credeam ca te-ai suparat pe noi si din cauza asta nu mai dai nic un semn de viata. Pana la urma ce ti-au spus medicii? La cate kg trebuie sa ajungi ca sa fii ok?
Acum cate ai, ai ajuns macar la 35?
Ma bucur mult sa te revad! Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #108 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 21:51:51
anymaryia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 29
Dieta: dieta personalizata
Date: 154cm, 52kg
Mesaje: 749
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal princess95

buna!nu mi=au zis exact cate kg trebuie sa am,in orice caz de la 40 in sussincer nu stiu cate kg exact am,alterneaza..ba am 34mba 33mba 33,5////si mananc orice..mai ales searaam mancat si mult in spital ca sa=mi dea drumul,mancam chiar daka nu-mi era foame,deaorece eram pazitadar a fost bn....m=am imprietenit acolo cu multi copiii..si ei mi-au zis k imi statea bn mai grasutaa zis k sunt ft slaba,lk nu am pik de grasime.chiar copii de 10 ani mi=au spus astaapt viitoare p[plec in italia..cred k voi ajunge pe la vreo 40 cand voi reveni(o data cu venirea sarbatorilor si a bunatatilor sigur voi pune pe mn),dar e bn deaorece m=am saturat k cei din jur sa ma priveasca ciudatla spital m-au adus si la un pshiterapeut de 2 h miar acesta mi=a aratat ce poate face anorexia si mi=a aratat mniste poze cu fete ft scheletice....mi=a zis k baietilor nu le place fetele asa,ci cu formeimi pare rau pt princess,sper sa=si revina....daka nu vrea sa ajunga la spital sau mai grav.....sa moara
anymaryia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #109 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 22:03:30
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de anymaryia Vezi mesajul
buna!nu mi=au zis exact cate kg trebuie sa am,in orice caz de la 40 in sussincer nu stiu cate kg exact am,alterneaza..ba am 34mba 33mba 33,5////si mananc orice..mai ales searaam mancat si mult in spital ca sa=mi dea drumul,mancam chiar daka nu-mi era foame,deaorece eram pazitadar a fost bn....m=am imprietenit acolo cu multi copiii..si ei mi-au zis k imi statea bn mai grasutaa zis k sunt ft slaba,lk nu am pik de grasime.chiar copii de 10 ani mi=au spus astaapt viitoare p[plec in italia..cred k voi ajunge pe la vreo 40 cand voi reveni(o data cu venirea sarbatorilor si a bunatatilor sigur voi pune pe mn),dar e bn deaorece m=am saturat k cei din jur sa ma priveasca ciudatla spital m-au adus si la un pshiterapeut de 2 h miar acesta mi=a aratat ce poate face anorexia si mi=a aratat mniste poze cu fete ft scheletice....mi=a zis k baietilor nu le place fetele asa,ci cu formeimi pare rau pt princess,sper sa=si revina....daka nu vrea sa ajunga la spital sau mai grav.....sa moara
Iti apreciez curajul de a manca orice.
Vai copila, 33 de kg .. Avem aceeasi inaltime. Eu la 45 de kg a mele, imi zice lumea ca-s slaba, daramite la 33 .. cred ca as arata groaznic, ca un schelet umblator bolnavicios.
Din ce am invatat eu ... o chestie e ca nimeni nu te vrea cand esti bolnavicios. Toata lumea apreciaza veselia, viata dintr-un om, nu te apreciaza atunci cand nu ai vlaga, cand abia poti sa respiri, atunci toti te lasa.
Si la ce bun sa traiesti daca nu traiesti pentru a avea o viata vesela? Pentru boala? Sa le fie la toti mila de tine?
Foarte bine copila, foarte bine, pune pe tine. Am vazut poze. Si la 50 de kg arati bine, sincer .. si nu zic doar sa ma aflu in treaba. Hai sa ajungi la greutatea mea. Pana la 45, sau 43 cate vreau eu. In orice caz, peste 40.
Hai si ajunge-ma! Te provoc!
Ma bucur pentru tine. Esti o dovada de curaj, ai curajul de a invinge aceasta boala ce va mananca mintile. Bravo!
Jos palaria in fata ta!
Răspuns cu citat
  #110 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 22:11:40
anymaryia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 29
Dieta: dieta personalizata
Date: 154cm, 52kg
Mesaje: 749
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal princess95

mspai chiar vreau sa ajung peste 40...mai ales k vreau sa arat ca o fata de varsta mea si vreau sa=mi vina si menstruatialsi vreau sa nu mai fiu obsedata de gandul de a fi slaba sau de ce am mancatvreau sa ma bucur de viata..asa faceam si la cesle 50 de kg pse care le aveam inainte...mancam orice si cat vroiam..dar ma simteam bn ...doar k n=am avut ce face si am vrut sa skabesc vreo 4=5 kg,dar cand colo am dat in anorexiedar aacum mi=am revsenit dupa expesrienta prin spitale si mila din partea celor din jurmai bn 50 descat 33
anymaryia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
adolescente, alimentatie, greutate, infometare, jurnal, kilograme, slabire, yoyo

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole