forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Anorexie (http://forum.slabute.ro/anorexie/)
-   -   Pastilele de slabit S-Line System (http://forum.slabute.ro/anorexie/pastilele-slabit-s-line-system-12709.html)

Nivara 21 iul 2016 13:57:25

Pastilele de slabit S-Line System
 
Buna ziua, as dori sa stiu daca a mai folosit cineva aceste pastile si daca au avut efect. Eu mi-am cumparat o cutie si as dori sa le folosesc pt. a ma mentine nu pt. a slabi, aceste pastile taie pofta de mancare si de dulciuri si intradevar slabesc sau e doar reclama de ele? Au efecte adverse? As dori niste pareri daca le-a mai luat cineva.

rozica1965 21 iul 2016 13:59:51

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1419761)
Buna ziua, as dori sa stiu daca a mai folosit cineva aceste pastile si daca au avut efect. Eu mi-am cumparat o cutie si as dori sa le folosesc pt. a ma mentine nu pt. a slabi, aceste pastile taie pofta de mancare si de dulciuri si intradevar slabesc sau e doar reclama de ele? Au efecte adverse? As dori niste pareri daca le-a mai luat cineva.

Ce pastile?
Vezi,poate te ingrasi dupa ele 10-15 kg!:-o:-o:-o
Toate produsele pt slabit sunt o mare minciuna!:-o

niculina04 21 iul 2016 14:14:46

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1419761)
Buna ziua, as dori sa stiu daca a mai folosit cineva aceste pastile si daca au avut efect. Eu mi-am cumparat o cutie si as dori sa le folosesc pt. a ma mentine nu pt. a slabi, aceste pastile taie pofta de mancare si de dulciuri si intradevar slabesc sau e doar reclama de ele? Au efecte adverse? As dori niste pareri daca le-a mai luat cineva.

Nu inteleg de ce vrei sa folosesti pastile :-/ nu ai vointa necesara sa te mentii?ai 45 kg la 1,60 poti sa gasesti greutatea la care corpul tau se sinte bine, sa nu depsesti 50,cauta echillibru si lasa naiba prostiile,ok:-/ am auzit de fete care au ajuns la spital si unele nu au scapat:( pt ce ?pt perfectiune?exista?nu stiu cati ani ai,daca ai copii etc dar ma gandesc ca iti doresti sa fi sanatoasa :-/
Acum fiecare face ce vrea:( decide pt el si pt viata lui dar eu zic pas,mai bine stau grasa decat......:(:( stii ca unele pastile iti pot provoca atac de cord?hemoragie interna?etc

Nivara 21 iul 2016 14:45:56

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Pe cutia de pastile scrie ca sunt facute din plante si ca accelereaza metabolismul, se poate sa ma ingras de la ele dupa ce nu le mai iau?:-o. Eu am vrut sa le iau doar pt. mentinere nu ca sa slabesc. Nu stiu ce sa fac sa nu mai mananc atatea dulciuri.

Laura 22 iul 2016 07:39:07

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Nu stiu ce pastile.s astea, dar legat de dulciuri, eu zic asa: e sezonul fructelor...sunt din belsug si f dulci si bune, incearca sa le ai din abundenta in alimentatie, si cand te incearca pofta de dulciuri, bagi un fruct. Si iti stabilesti o zi sau 2 pe saptamana in care iti permiti ceva dulce.

Nivara 22 iul 2016 08:33:37

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1419812)
Nu stiu ce pastile.s astea, dar legat de dulciuri, eu zic asa: e sezonul fructelor...sunt din belsug si f dulci si bune, incearca sa le ai din abundenta in alimentatie, si cand te incearca pofta de dulciuri, bagi un fruct. Si iti stabilesti o zi sau 2 pe saptamana in care iti permiti ceva dulce.

Cateodata mananc fructe enorm de multe si mi-e frica ca si de ele ma ingras mai ales piersici si nectarine. Pastilele sunt noi aparute doar anul acesta, nu cred ca o sa slabesc de la ele doar sa ma mentin vreau, am luat deja 2 la micul dejun si mai trebuie sa iau 2 la pranz, sper sa nu-mi fie rau de la ele sau sa ma ingras mai tare dupa ce nu le mai iau.

Michelina 22 iul 2016 08:44:29

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Si pe mine m-au tentat - dar am stat si m-am mai gandit ca nimic din ceea ce nu am de gand sa fac pentru toata viata nu are rost.

Cum nu am de gand sa iau toata viata pastile de slabit...

Obiceiurile alimentare corecte si obiceiurile zilnice corecte - sunt cele care te vor ajuta sa te mentii.

Nivara 22 iul 2016 08:58:34

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1419834)
Si pe mine m-au tentat - dar am stat si m-am mai gandit ca nimic din ceea ce nu am de gand sa fac pentru toata viata nu are rost.

Cum nu am de gand sa iau toata viata pastile de slabit...

Obiceiurile alimentare corecte si obiceiurile zilnice corecte - sunt cele care te vor ajuta sa te mentii.

Din pacate eu nu am o alimentatie deloc sanatoasa, de cativa ani mananc multe produse de patiserie, dulciuri si fructe si tare mi-e frica ca o sa ma ingras si de aceea am zis sa incerc sa vad cum sunt pastilele astea, acuma am citit pe net ca se iau 2 pastile pe zi, dimineata si la pranz, eu dimineata am luat 2 deodata si trebuia doar 1:-o, azi nu mai iau deloc. Nu stiu daca o sa aiba efect ca am mai luat in urma cu ceva ani ceva pastile de genul si nu am slabit nici un gram de ele, doar banii aruncati pe ele.:-s

Michelina 22 iul 2016 11:20:51

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1419838)


Din pacate eu nu am o alimentatie deloc sanatoasa, de cativa ani mananc multe produse de patiserie, dulciuri si fructe si tare mi-e frica ca o sa ma ingras si de aceea am zis sa incerc sa vad cum sunt pastilele astea, acuma am citit pe net ca se iau 2 pastile pe zi, dimineata si la pranz, eu dimineata am luat 2 deodata si trebuia doar 1:-o, azi nu mai iau deloc. Nu stiu daca o sa aiba efect ca am mai luat in urma cu ceva ani ceva pastile de genul si nu am slabit nici un gram de ele, doar banii aruncati pe ele.:-s


Acum ca le-ai cumparat presupun ca le vei si inghiti ( in ideea de sa nu risipesti bani). dar daca stii ca nu mananci sanatos - nu ar fi mai simplu sa-ti canalizezi energia catre disciplinarea ta?

Nici o pastila din lume nu te va feri de ingrasare daca vei continua sa mananci nesanatos.

Nivara 22 iul 2016 11:31:28

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1419878)



Acum ca le-ai cumparat presupun ca le vei si inghiti ( in ideea de sa nu risipesti bani). dar daca stii ca nu mananci sanatos - nu ar fi mai simplu sa-ti canalizezi energia catre disciplinarea ta?

Nici o pastila din lume nu te va feri de ingrasare daca vei continua sa mananci nesanatos.

Cam asa este, daca le-am cumparat incerc sa le iau daca pe parcurs nu ma voi simti rau de la ele, oricum nu cred ca voi slabi un gram dar mi-e frica sa nu ma ingras dupa ce le termin :-o.

deadcountess 23 iul 2016 20:59:55

Re: Pastilele de slabit S-Line System
 
Daca problema e pofta de dulce cel mai sigur e cromul :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:28:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO