forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Bicicleta eliptica (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/bicicleta-eliptica-461.html)

Slabuta 28 apr 2009 16:03:12

Bicicleta eliptica
 
Ce marci alegem? Care sunt mai rezistente? Cam ce preturi se practica?

mishutza 28 apr 2009 16:23:18

Re: Bicicleta eliptica
 
Am eu una,o tot mut din camera in camera pana o sa o fac disparuta in boxa.Am primit-o cadou de ziua mea:)).Limita e la 100 de kg,deci e de bine ma mai pot ingrasa.E ok,doar ca,cam scartaie pe la pedale,habar nu am de ce,si a fost folosita de vreo 30 de ori in total cred,pt ca intre timp am descoperit ce fain e mersul pe bicicleta si alergatul pe afara.Si,mai ales acum,vara,nu cred ca se merita sa te atingi de vreun aparat de asta de te tine inchis in casa.Plus ca,caonsumul energetic la un alergat pe afara nu se compara cu cel de pe eliptica,sau de pe orice alta bicicleta.
Din experienta mea,de multe biciclete,singurele care isi merita bani sunt alea mariiiiii,din salile de fitness,da mari de adevaratelea,ca sunt multe sali unde am vazut de astea mici cum e a mea.Pe alea simteam ca fac,si tranpiram ca un cal.
Ziceai de preturi,a mea cred ca e un no name luat la reducere,cred ca a costat undeva intre 90 si 100 de euro,oricum nu isi merita banii.Parerea mea

aoede 19 aug 2009 14:48:36

Re: Clubul Slabutelor cu bicicleta eliptica :)
 
Salut fetelor,

Imi doresc si eu o bicicleta eliptica si am tot umblat prin magazine in Craiova si nu am gasit decat una la vreo 700 RON.

Asa ca va intreb voi de unde le-ati cumparat pe ale voastre, ce model sunt si cat ati dat pe ele?

Slabuta 19 aug 2009 15:00:55

Re: Clubul Slabutelor cu bicicleta eliptica :)
 
Citat:

Anterior postat de aoede (Post 19925)
Salut fetelor,

Imi doresc si eu o bicicleta eliptica si am tot umblat prin magazine in Craiova si nu am gasit decat una la vreo 700 RON.

Asa ca va intreb voi de unde le-ati cumparat pe ale voastre, ce model sunt si cat ati dat pe ele?

Buna Maria :)

A mea a costat 1635 de Ron :( mai ieftina de atat nu am gasit din pacate, si mi-o doream de mult timp, asa ca am strans cateva luni niste banuti, tot punand deoparte si in sfarsit mi-am luat-o.

incearca pe net sa cauti, poate gasesti acolo mai ieftin. sau mergi la cora sau carrefour ce aveti in craiova, ca astea mari sigur au articole sportive. ;)

Adella 19 aug 2009 15:01:36

Re: Bicicleta eliptica
 
Eu am luat-o de pe net si am dat 500 de lei de craciun si e marca HMS ..acum ar trebui sa fie mai ieftine ..

Adella 19 aug 2009 15:03:14

Re: Bicicleta eliptica
 
In carrfeour am fvazut si la 350 lei ...depinde de noroc si promotii:-??

aoede 19 aug 2009 15:33:26

Re: Bicicleta eliptica
 
am sa incerc in carrfeour poate au acolo :D

moniela 15 mar 2010 16:51:13

Re: Bicicleta eliptica
 
Buna! Sunt noua pe forum.
Eu am luat bicicleta eliptica second hand in iulie 2008, am dat atunci 300 lei pe ea. Arata exact asa:
http://fl1.shopmania.org/files/poze-...Et_6738216.jpg

A fost si este inca f buna (nu ca am abuzat eu de ea). Acum incerc sa ma motivez sa incep sa lucrez pe ea.

Georgiana Dro 29 mar 2010 07:29:42

Re: Bicicleta eliptica
 
<P>Neatza! Buna moniela! Imi poti spune de unde ai luat bicicleta eliptica? Oricum bicicleta eliptica este muuult mai buna de cat cea stationara pentru ca lucreaza toti muschii!</P>

moniela 29 mar 2010 09:55:05

Re: Bicicleta eliptica
 
Citat:

Anterior postat de Georgiana Dro (Post 131891)
<P>Neatza! Buna moniela! Imi poti spune de unde ai luat bicicleta eliptica? Oricum bicicleta eliptica este muuult mai buna de cat cea stationara pentru ca lucreaza toti muschii!</P>

Buna! Eu am luat-o de la o tipa din Bucuresti care daduse un anunt ca o vinde. Atunci stateam in Alexandria si mi-a adus-o ea acasa :D
Au trecut aproape doi ani de atunci, poate s-au mai scumpit (sau nu) dar cred ca e oferta mai mare la cele second hand.
Este f buna, dar eu am lasat-o balta mult timp :"> Sper sa primesc destule suturi in fund ca sa ma apuc iar.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:11:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO