forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa? (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/bicicleta-eliptica-magnetica-este-silentioasa-6539.html)

loralin 02 oct 2010 07:33:08

Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Buna fetelelor!In curand as vrea sa imi cumpar si eu o bicicleta eliptica magnetica.As avea nevoie de o informatie ,de la voi cele care deja posedati acest aparat, in timpul exercitiilor e silentioasa?Pt ca eu sincer am niste vecini f sensibili si la mersul mai apasat:-s.

Slabuta 02 oct 2010 11:59:57

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 349963)
Buna fetelelor!In curand as vrea sa imi cumpar si eu o bicicleta eliptica magnetica.As avea nevoie de o informatie ,de la voi cele care deja posedati acest aparat, in timpul exercitiilor e silentioasa?Pt ca eu sincer am niste vecini f sensibili si la mersul mai apasat:-s.

Buna Loralin :)

Eu am bicicleta eliptica si a fost silentioasa mereu... pana acum cateva luni.

Dar, in momentul in care a inceput sa scartaie, am depistat ca are o problema din fabrica, a crapat sudura intr-un loc si de atunci scartaie. :(

loralin 02 oct 2010 12:58:33

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 350198)

Buna Loralin :)

Eu am bicicleta eliptica si a fost silentioasa mereu... pana acum cateva luni.

Dar, in momentul in care a inceput sa scartaie, am depistat ca are o problema din fabrica, a crapat sudura intr-un loc si de atunci scartaie. :(

Multumesc pentru raspuns!O sa iau totusi una ca suntem trei care vrem sa mai dam jos niste kg si asa nu mai am motive ca nu pot iesi la alergat,ba ca e frig,ba ca ploua sau ninge.
La bicicleta ta nu se poate face nimic ca sa nu te deranjeze "chitaitul"?
Eu stiu ca am patit cu o patina pt gheata asa....bine era model de pe vremea mea...;si mi-a sudat-o ,caci sincer plangeam dupa bani :))

Slabuta 02 oct 2010 15:36:32

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 350227)
Multumesc pentru raspuns!O sa iau totusi una ca suntem trei care vrem sa mai dam jos niste kg si asa nu mai am motive ca nu pot iesi la alergat,ba ca e frig,ba ca ploua sau ninge.
La bicicleta ta nu se poate face nimic ca sa nu te deranjeze "chitaitul"?
Eu stiu ca am patit cu o patina pt gheata asa....bine era model de pe vremea mea...;si mi-a sudat-o ,caci sincer plangeam dupa bani :))

Pai se poate face, trebuie sudat acel loc, dar iti dai seama ca asta nu se poate face in conditii casnice (cel putin eu nu am aparat de sudura :)) ) si trebuie dusa la reaparatii, dar e asa de voluminoasa ca nu incape decat intr-o masina mai mare. :(

Si asa mi-e ciuda, vrea sa fac exercitii pe bicicleta dar scartaie urat de tot. :((

Bread Pitt 02 oct 2010 23:51:20

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 350349)

Si asa mi-e ciuda, vrea sa fac exercitii pe bicicleta dar scartaie urat de tot. :((

Şi nu e numai zgomotul. Se lărgeşte locul şi se dezechilibrează tot aparatul. Nu trebuie folosită aşa, fă efortul s-o duci la sudor. Cred că te ajută şi un depanator de biciclete normale, dacă e echipat cu sudură.

Slabuta 03 oct 2010 12:19:26

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de Bread Pitt (Post 350714)
Şi nu e numai zgomotul. Se lărgeşte locul şi se dezechilibrează tot aparatul. Nu trebuie folosită aşa, fă efortul s-o duci la sudor. Cred că te ajută şi un depanator de biciclete normale, dacă e echipat cu sudură.

Pai nu am mai folosit-o. :(
Initial nu stiam ce are, credeam ca trebuie unsa, dar intr-o zi am observat ruptura.

Da, trebuie sa o duc la reparat... :)

Elenoir 04 oct 2010 21:45:55

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Bicicletă eliptică medicinală? E ori eliptică, ori medicinală, nu? Medicinala e cea cu scaun şi eliptica fără scaun, care lucrează şi mâinile. Loralin, de care vrei să-ţi iei?

anqutz 05 oct 2010 20:53:09

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de Elenoir (Post 352647)
Bicicletă eliptică medicinală? E ori eliptică, ori medicinală, nu? Medicinala e cea cu scaun şi eliptica fără scaun, care lucrează şi mâinile. Loralin, de care vrei să-ţi iei?

Se refera la eliptica magnetica, nu medicinala. :P

Elenoir 06 oct 2010 22:58:37

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Ah, my bad :D

lidiuta 09 oct 2010 18:14:48

Re: Bicicleta eliptica magnetica este silentioasa?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 350198)

Buna Loralin :)

Eu am bicicleta eliptica si a fost silentioasa mereu... pana acum cateva luni.

Dar, in momentul in care a inceput sa scartaie, am depistat ca are o problema din fabrica, a crapat sudura intr-un loc si de atunci scartaie. :(

Cam cat te-a costat bicicleta?si pe mine ma intereseaza sa-mi achizitionez una,daca e la un pret rezonabil.Multumesc!


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:26:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO