forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Bicicleta magnetica (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/bicicleta-magnetica-462.html)

Slabuta 28 apr 2009 16:05:08

Bicicleta magnetica
 
Ce marci alegem? Care sunt mai rezistente? Cam ce preturi se practica?
Mi-a povestit cineva, ca a avut asa ceva, si cand a ajuns la 40 km pe ora s-au rupt pedalele :-o Nu e gandita pentru asa ceva? Persoana in cauza este un barbat. Cred ca e pentru femei . :D

hinculori 06 feb 2010 10:56:03

Re: Bicicleta magnetica
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 5079)
Ce marci alegem? Care sunt mai rezistente? Cam ce preturi se practica?
Mi-a povestit cineva, ca a avut asa ceva, si cand a ajuns la 40 km pe ora s-au rupt pedalele :-o Nu e gandita pentru asa ceva? Persoana in cauza este un barbat. Cred ca e pentru femei . :D

eu am un crosstrainer cross 202 cumparat din Metro, a costat 750 lei. e f buna, dar am o problema cu calculatorul. nu indica caloriile, viteza, distanta, desi ar trebui sa le indice.
daca stie cineva ce as putea face sau s-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema va rog sa-mi spuneti.

zuzameduza 29 mar 2010 15:19:00

Re: Bicicleta magnetica
 
Citat:

Anterior postat de hinculori (Post 80341)
eu am un crosstrainer cross 202 cumparat din Metro, a costat 750 lei. e f buna, dar am o problema cu calculatorul. nu indica caloriile, viteza, distanta, desi ar trebui sa le indice.
daca stie cineva ce as putea face sau s-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema va rog sa-mi spuneti.

Buna, probleme cu calculatorul bicicletei am si eu - daca atunci cand am cumparat-o indicatiile erau destul de slab afisate, acum nu se mai vede nimic si nu pentru ca n-ar avea bateriile corespunzatoare ci datorita unei conexiuni mai slabe...

Dar din ce spui tu si presupunand ca nu ti-a indicat de la inceput datele, inteleg ca la bicicleta ta problema consta in faptul ca nu este conectat calculatorul... la montaj trebuia sa se cupleze cablul ce vine din interiorul tubului cadrului, cu un altul ce citeste pulsul prin manerele ghidonului si in final introdusa mufa jack in calculator...

Aaaa, si conteaza si ce baterii utilizezi, nu merge orice shtift, trebuie sa fie mai puternice, ca cele pentru camere digitale...

Daca totusi montajul este corect, bateriile bune etc. si fara nici-un rezultat, solutia este la service, in garantie sau nu...

Alynuta 31 mar 2010 13:14:26

Re: Bicicleta magnetica
 
Si eu mi-am luat o bicicleta magnetica azi 2 saptamani si mi-e asa de draga.(deocamdata :D).Abia astept sa-mi termin treaba sa pedalez.Mi-a fost freu la inceput dar acum deja fac cate 40-50 min.dupa care ma simt excelent.A fost 380,nu stiu cat e de buna ,mi-arata calorii,km.,viteza,timp.Mi-ajunge.

anqutz 03 iul 2010 15:03:33

Re: Bicicleta magnetica
 
Cred ca a luat una ft proasta, pt ca noia vem bicicleta magnetica de 7 ani si jumatate si a pedalat tata pe ea zilnic o perioada buna de timp si zau daca s-a rupt ceva. Cele magnetice sunt mai rezistente. Pretul trebuie sa fie undeva peste 500 de lei, e recomandat sa aiba cadran digital, sa aiba mai multe nivele de rezistenta si chiar programe si sa masoare pulsul.

Eu recomand Active. Sunt bune aparatele de la ei. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:27:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO