forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Echipamente sport pentru casa (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/echipamente-sport-casa-463.html)

Slabuta 28 apr 2009 16:07:45

Echipamente sport pentru casa
 
Fetelor ce echipamente sport putem avea in casa? Inteleg ca nu putem sa ne facem propria sala, dar macar cateva se pot tine si acasa. :D

mishutza 28 apr 2009 16:26:50

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Deci am eliptica,o chestie de facut abdomene,si o saunabelt:))
Acuma intreaba-ma pe care le folosim.
Pe nici una.ihihihihih.Barbatul se duce la sala,eu ies cu bicicleta,si mergem amandoi la alergat din cand in cand.

Luna 03 mai 2009 23:09:12

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 5080)
Fetelor ce echipamente sport putem avea in casa? Inteleg ca nu putem sa ne facem propria sala, dar macar cateva se pot tine si acasa. :D

O bicicleta, un stepper, cateva 2 greutati de diverse valori (0,5. 1. 2 kg), o coarda, o bancheta abdominala. In afara de bicicleta, toate se pot ascunde sub pat :)

rose rose 07 mai 2009 06:24:34

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Eu am acasa o bicicleta eliptica pe care o folosesc din cand in cand....mai ales acum ca sunt pusa pe slabit.

bebelusha 21 feb 2010 19:26:36

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am o bicla stationara cred ca se numeste..am primit-o..ca sa o car dintr-o cam in alta e nevoie de 2 oameni min...fier forjat nu gluma...grea si mare, da merge super

bebelusha 21 feb 2010 19:27:23

Re: Echipamente sport pentru casa
 
plus o sauna belt pe care nu o folosesc ca mi se irita pielea...pe post de gantere am 2 bidoane de 0.5 cu apa

Adella 21 feb 2010 19:29:13

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 94221)
plus o sauna belt pe care nu o folosesc ca mi se irita pielea...pe post de gantere am 2 bidoane de 0.5 cu apa

Si eu am sauna belt:))am dat 4 mil pe ea atunci:))domane ce prostie:))=))

Suzume 21 feb 2010 19:31:08

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Am folosit si eu Sauna belt de-aia si vai de capul meu. Am folosit-o timp de o saptamana la un nivel intermediar ca daca dadeam ft tare frigea rau. Dupa o saptamana s-a strans si pe partea care se incalzeste, fiarele acelea sau ce sunt ele dinauntru erau lipite de fashul acela si cand am folosit-o m-a oparit rau, aveam basici pe burta. De-abia de-abia mi-au trecut si am aruncat-o.

Bineinteles nu a folosit la nimic.:)

bebelusha 21 feb 2010 19:33:29

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 94225)
Si eu am sauna belt:))am dat 4 mil pe ea atunci:))domane ce prostie:))=))

eu am dat 70 de lei la vremea aia..prima sapt am transpirat..dupa cred ca s-a obisnuit org, numai facea nimik...ma frigea si apoi ma iritam de la ea..ce prostie of...

mvthebest 21 feb 2010 19:39:22

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 94227)
Am folosit si eu Sauna belt de-aia si vai de capul meu. Am folosit-o timp de o saptamana la un nivel intermediar ca daca dadeam ft tare frigea rau. Dupa o saptamana s-a strans si pe partea care se incalzeste, fiarele acelea sau ce sunt ele dinauntru erau lipite de fashul acela si cand am folosit-o m-a oparit rau, aveam basici pe burta. De-abia de-abia mi-au trecut si am aruncat-o.

Bineinteles nu a folosit la nimic.:)

Am avut si eu,dar noroc ca am dat foarte putin pe ea... Am aruncat-o ca nu era buna de nimic. Mai mult transpiram dupa 30min tae-bo :))

carinush 28 feb 2010 13:09:13

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am un stepper, pe care nu-l prea folosesc .. as vrea un aparat care sa ma ajute sa-mi subtiez picioarele . a fost o perioada cand vroiam sa-mi iau si eu sauna belt :)) dar nu m-a lasat mama. a zis ca e doar reclama de cap ei. vad ca avea dreptate :D

sunshine 28 feb 2010 13:36:27

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am un stepper fara suport maine, care dupa 1 luna s a stricat. a inceput sa scartie groaznic pt ca i-a curs uleiul din pistoane. fetelor sfatul meu..daca tot va luati aparate, nu va uitati la bani ( cum am facut eu:)) si dupa o luna s a stricat) luati ceva bun, chiar daca e mai scump. eu vreau sa l arunc pe ala, strang bani pt altul :)
mai am o mingie medicinala la care fac abdomene, exercitii pt fund.. si o centura de masaj, nu mai stiu cum ii zice, vibromasaj parca...pe aia o fol f rar, cand am chef de masaj

anqutz 28 feb 2010 14:07:30

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Poti sa ai 2 izoprene, niste gantere pe care se adauga discuri, o halerta mai usurica (7-10 kg), ceva pt cardio (bici stationara, eliptica, stepper, banda daca ai unde s-o pui), greutati pt maini si picioare si un fitball.

alexa.stan 28 feb 2010 19:38:16

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am saltea de fitnes, si bicilleta stationara.

skiny katy 28 feb 2010 21:09:29

Re: Echipamente sport pentru casa
 
saltea de fitness,greutati de 2 si 3 kg (gantere) plus greutati pt picioare(saculeti de nisit),minge medicinala plus multe DVD de fitness ,aerobic ,tae bo si P90X preferatul meu de cand l-am descoperit;as vrea ceva pt picioare ca acl am slabit cel mai putin :(recomandari?si as vrea un aparat de masaj din ala mai mic:D

LILI FLORESCU 08 mar 2010 10:17:52

Re: Echipamente sport pentru casa
 
De ieri am bicicleta eliptica(cadou de 8 martie !).Sunt hotarata s-o folosesc...cat pot, e mai greu inceputul:D...

albu 13 mar 2010 12:31:30

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Bicicleta o am de cv vreme dar o folosesc rar si atunci am nevoie de un film cv ca sa uit ca trebuie sa dau din picioare:Dfara tv nu stau mai mult de 5 min pe ea:PMi-am facut program acum....30 min in fiecare zi;;)Am deja 2 zile ;)Sper sa fac luna ca apoi devine obisnuinta si nu mi se va parea greu...zic si eu:))

gily 31 mar 2010 13:38:30

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am o bicicleta eliptica Orbitek, sauna belt, gantere(doua) si mai nou, de ieri un aparat pt coapse.
intrebarea mea este daca aveti orbitek cum vi se pare consumul de calorii?
mie imi arata la 8 km ca am consumat 500 cal.Oare sunt cal sau kcal?

Slabuta 31 mar 2010 13:52:29

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de gily (Post 134558)
eu am o bicicleta eliptica Orbitek, sauna belt, gantere(doua) si mai nou, de ieri un aparat pt coapse.
intrebarea mea este daca aveti orbitek cum vi se pare consumul de calorii?
mie imi arata la 8 km ca am consumat 500 cal.Oare sunt cal sau kcal?

Legat de consum calorii la echipament sportiv citeste aici: http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...nsum%2Bcalorii

In general aparatele calculeaza caloriile pentru o anume greutate si nu pe greutatea ta.

mvthebest 31 mar 2010 14:52:47

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Eu de curand am bicicleta stationara si vreau sa imi iau si niste greutati si un costul de sauna
Stie cineva cam la ce pret sunt(greutatile)?

OitaVesela 31 mar 2010 14:54:02

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Am vazut saptamana trecuta 30 lei doua gantere de 1.5 kg.

mvthebest 31 mar 2010 15:01:27

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 134703)
Am vazut saptamana trecuta 30 lei doua gantere de 1.5 kg.

Multumesc. Eu am cautat aici la mine si nu am gasit.. :(

OitaVesela 31 mar 2010 15:04:01

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Nici pe net nu poti sa faci comanda? Sau din Carrefour/Cora/Real.

mvthebest 31 mar 2010 15:42:15

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 134714)
Nici pe net nu poti sa faci comanda? Sau din Carrefour/Cora/Real.

Pe net as face comanda dar la cat sunt de grele ma va costa posta mai mult decat ele :))
Iar la superkarmet-uri nu am vazut :( (doar supermarketurile Carr... si Plu... si Penn.... sunt aici..

OitaVesela 31 mar 2010 15:56:43

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Trebuie sa fie si in supermarketuri eu am vazut. Ia uita-te mai bine la zona cu articole sportive. Sau de multe ori apar si in pliante.

mvthebest 31 mar 2010 16:02:32

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 134755)
Trebuie sa fie si in supermarketuri eu am vazut. Ia uita-te mai bine la zona cu articole sportive. Sau de multe ori apar si in pliante.

Nu sunt,am cautat.. Nu stiu de ce aici la mine nu prea aduc astia diferite chesti :((

deadcountess 10 iun 2010 19:01:33

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de gily (Post 134558)
eu am o bicicleta eliptica Orbitek, sauna belt, gantere(doua) si mai nou, de ieri un aparat pt coapse.
intrebarea mea este daca aveti orbitek cum vi se pare consumul de calorii?
mie imi arata la 8 km ca am consumat 500 cal.Oare sunt cal sau kcal?

Ce fel de aparat pt coapse?

rosemary 21 iun 2010 22:36:13

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Eu am o bicicleta eliptica, coarda, o vibra slim belt(cred ca asa ii zice) :D, care am confiscat-o de la bunica...si e chiar buna...

Alina82 29 iul 2010 10:44:21

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Hello!Eu am un stepper cu suport de maini pe care il folosesc cate o ora in fiecare zi exceptie primele 2-3 zile de menstruatie,un fitball pe care de abia l-am achizitionat si sper sa il folosesesc macar 30 min pe zi,ieri m-am distrat super cu mingea si 2 gantere de 2kg.

OtiliaIon 17 nov 2010 12:26:24

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Eu deocamdata am doar un aparat pt abdomene,
dar poate intra in desaga Mosului un izopren, niste gantere, aparat pt coapse si pt masaj. O sa-i scriu, sa vedem :D

geo martinez 01 apr 2011 16:54:52

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu mi-am achizitionat recent o bicicleta stationara si mai aveam un fel de coarda pt abdomene pe care nu am mai pus mana de nu stiu cand:(spre rusinea mea.dar de bicicleta sunt incantata o folosesc zilnic.spor la slabit fetele

Sheeva 22 apr 2011 01:59:16

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de gily (Post 134558)
eu am o bicicleta eliptica Orbitek, sauna belt, gantere(doua) si mai nou, de ieri un aparat pt coapse.

Buna, poti sa imi spui si mie ce aparat pentru coapse ai? :D Eu acolo am cele mai mari probleme...

Ca aparate nu prea am, in afara de centura seven omnipotence care vibreaza :))
As vrea sa imi aduc macar izoprenul de la ai mei (acum stau la bunica mea)... acasa aveam si aparat de fitness mare pentru picioare, brate si piept, il folosea tatal meu vitreg si chiar a pus bine masa musculara, dar cand a venit vara s-a lasat si acum are o burtica... :-s

Ma gandeam sa imi cumpar si un abtronic d-ala, ca e pe sistem cu electrozi, iar eu am facut electrostimulare si am fost foarte multumita de pierderile in cm. :)

Mai voiam sa va intreb: mingea aceea pentru gimnastica diminueaza durerile de gat si spate datorate abdomenelor?

anqutz 22 apr 2011 08:57:25

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Citat:

Anterior postat de Sheeva (Post 630257)
Buna, poti sa imi spui si mie ce aparat pentru coapse ai? :D Eu acolo am cele mai mari probleme...

Ca aparate nu prea am, in afara de centura seven omnipotence care vibreaza :))
As vrea sa imi aduc macar izoprenul de la ai mei (acum stau la bunica mea)... acasa aveam si aparat de fitness mare pentru picioare, brate si piept, il folosea tatal meu vitreg si chiar a pus bine masa musculara, dar cand a venit vara s-a lasat si acum are o burtica... :-s

Ma gandeam sa imi cumpar si un abtronic d-ala, ca e pe sistem cu electrozi, iar eu am facut electrostimulare si am fost foarte multumita de pierderile in cm. :)

Mai voiam sa va intreb: mingea aceea pentru gimnastica diminueaza durerile de gat si spate datorate abdomenelor?

Buna! In primul rand nu ar trebui sa ai dureri de spate si de gat cand faci abdomene. Daca ai inseamna ca nu le faci corect. ;) Iar pe Fitball sunt mai grele abdomenele sau cel putin asa mi se par mie. In al 2-lea rand, daca vrei sa fii tonifiata fa sport nu cumpara abtrionic care este dovedit stiintific ca este frectie la picior de lemn.

pinksirena 11 dec 2011 22:44:50

Re: Echipamente sport pentru casa
 
Am.bicicleta stationar(o folosesc de 3 ani),coarda cu mici greutati,un tip de aparat pentru abdomene,niste benzi elastice,trusa cu bara si greutati si acum vine Mos Craciun cu gantere :x

andu 10 iul 2012 12:50:13

Re: Echipamente sport pentru casa
 
eu am minge pt gimnastica pe care nu o folosesc,o coarda de care m-am plictisit asa mai departe sauna belt am avut si m-am oparit deci e la gunoi,un aparat de masaj pe care il folosesc din cand in cand iar acum mi-am achizitionat o banda de alergat pe care o ador si combin cu un dvd pt abdomen cu greutati de la tracy anderson :)

bebelusha 30 iul 2012 17:30:52

Re: Echipamente sport pentru casa
 
bicileta stationara, gantere(roz), salteluta, si un set format din dvd, minge pilates, 2 mingi medicinale, 2 benzi elastice(cadou de la iubi), stepper mini(cadou de la mama lui iubi).
de la stepper am obs ca mi se maresc coapsele
de la bici ma doare fundul rau de tot
asa ca mai folosesc setul de pilates si in rest cardio cu gantere sau ex pentru fiecare grupoa de muschi in parte..si se vede..am dat jos cm buni in doar 2 saptamani :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:51:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO