forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Pedometru (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/pedometru-7582.html)

cocaina17 01 ian 2011 18:44:53

Pedometru
 
Hy;;).....


Mam apucat de alergat de ceva vreme si nu am avut chiar toate asteptarile in privinta kg prin urmare unii prieteni mi`au sugerat sa imi cumpar un Pedometru ( care iti calculeaza pasi facuti) sperand ca imi voi ridica moralul.
As fi curioasa dak l`a ami folosti cineva sau daca stye cv despre el.



Va multumesc :X

elina 03 ian 2011 11:04:23

Re: Pedometru
 
1 ataşament(e)
Salut! Am eu unul, am atasat poza la mesaj. Nu stiu exact cat de mult te-ar ajuta.E un dispozitiv mic pe care il prinzi de curea. Intr-adevar iti numara pasii facuti, trebuie sa faci minimum 10.000 de pasi pe zi. Ceea ce nu e foarte mult. Eu, fiind sedentara, cu un minim efort reusesc sa-i fac : ori merg de la munca pe jos pana acasa... ori mai fac ceva miscare. Lucrul bun la el e ca iti calculeaza si caloriile consumate, si procentul de grasime din organism, iti stabileste imediat IMC-ul. Eu stiam ca e in jur de 20 RON, acum l-am vazut pe net cu 34.
Daca te motiveaza in vreun fel, ia-l.
Succes :)

cocaina17 04 ian 2011 18:10:02

Re: Pedometru
 
mersi... sper macar sa ma motiveze oarecum nuj in ce masura dar poate dak vad caty pasi fac poate cine jtye....

mrs mult:*

mishutza 04 ian 2011 19:12:20

Re: Pedometru
 
Eu il foloseam cand faceam nordic walking sau jogging.Era fain ca aveam ceas si nu mai trebuia sa iau telefon cu mine.Apoi cronometram cat alerg si bineinteles la urma vedeam cati kilometrii am facut.Al meu are si un fel de alarma ,daca scot o cheita de la el tauie,sa nu ma fure careva prin parc:))

irina27 18 feb 2011 13:42:35

Re: Pedometru
 
de unde ti l-ai cumparat?
am si eu nevoie de un aparat care sa masoare si timpul si distanta si nu stiu cum se numeste acest aparat(tot pedometru?)si unde il pot gasi..

CrisetenO 18 feb 2011 14:45:42

Re: Pedometru
 
Salut!

Si eu am primit un pedometru cadou: sunt unele modele care calculeaza timpul si distanta, dar pentru ca sa fie cu adevarat folositoare masuratorile trebuie sa ai un pas foarte regulat si sa-ti masori lungimea pasului foarte bine la inceput. Altfel, el de fapt inmulteste numarul pasilor cu lungimea pasului ca sa calculeze cat ai "muncit".

Cred ca il poti gasi la magazinele de sport.

Cu mult drag,
cristina

irina27 18 feb 2011 16:36:40

Re: Pedometru
 
eu il vreau pentru alergat..
vreau sa intru la Kinetoterapie si am admitere la sport la alergare viteza si rezistenta si trebuie sa ma incadrez in niste timpi si de aia imi trebuie :D

bellajane 02 mai 2011 12:40:55

Re: Pedometru
 
Citat:

Anterior postat de elina (Post 455788)
Salut! Am eu unul, am atasat poza la mesaj. Nu stiu exact cat de mult te-ar ajuta.E un dispozitiv mic pe care il prinzi de curea. Intr-adevar iti numara pasii facuti, trebuie sa faci minimum 10.000 de pasi pe zi. Ceea ce nu e foarte mult. Eu, fiind sedentara, cu un minim efort reusesc sa-i fac : ori merg de la munca pe jos pana acasa... ori mai fac ceva miscare. Lucrul bun la el e ca iti calculeaza si caloriile consumate, si procentul de grasime din organism, iti stabileste imediat IMC-ul. Eu stiam ca e in jur de 20 RON, acum l-am vazut pe net cu 34.
Daca te motiveaza in vreun fel, ia-l.
Succes :)

Buna Elina,>:D<

Poti sa-mi spui si mie unde ai vazut pendometru la 34 de lei, eu am cautat si am gasit peste 100 lei..:(

Mersi >:D<

Zoe 03 mai 2011 11:07:57

Re: Pedometru
 
caută-l la shopmania, e chiar 34 de lei. eu am unul de la emag, de vreo 45 :)

ps: sper că nu se consideră reclamă pentru magazinele respective...

bellajane 04 mai 2011 21:40:01

Re: Pedometru
 
ms mult de tot :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:04:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO