forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Aparate/Echipament (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/)
-   -   Vreau bicicleta... (http://forum.slabute.ro/aparate-echipament/vreau-bicicleta-469.html)

Slabuta 28 apr 2009 23:32:52

Vreau bicicleta...
 
Fetele cum imi aleg bicicleta pentru plimbat in parc? Mentionez, nu vreau una sportiva. nu prea stiu sa merg cu bicicleta. :D

Nici nu stiu in functie de ce criterii se alege o bicicleta, eu nu am avut in copilarie, cum aveau toti copiii.

Va astept cu sfaturi, sa fie rezistenta, nici foarte scumpa (de fapt nici nu stiu cat costa una) si comoda. Eu sunt mica, 1.65 (nu stiu daca conteaza)...
Cam astea ar fi cerintele mele. Ce imi propuneti? :)

anqutz 03 iul 2010 14:51:19

Re: Vreau bicicleta...
 
Ti-ai luat pana la urma bicicleta? :P

Slabuta 05 iul 2010 12:58:35

Re: Vreau bicicleta...
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 239629)
Ti-ai luat pana la urma bicicleta? :P

Nu mi-am luat. :D

Am vazut unele frumoase la 5 milioane, dar inca stau pe dubii.

Acum prin parc se dau gratis pentru plimbat si ma gandeam de ce sa imi iau una ca sa imi ocupe spatiu in casa :D

In plus, nu ar fi una, ca vrea si iubitul :D
Deci 2 biciclete e prea mult :))

anqutz 05 iul 2010 13:51:18

Re: Vreau bicicleta...
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 241195)
Nu mi-am luat. :D

Am vazut unele frumoase la 5 milioane, dar inca stau pe dubii.

Acum prin parc se dau gratis pentru plimbat si ma gandeam de ce sa imi iau una ca sa imi ocupe spatiu in casa :D

In plus, nu ar fi una, ca vrea si iubitul :D
Deci 2 biciclete e prea mult :))

Am vauzt si eu ca se dau prin parcuri, faci economie. De 500 de lei va luati amandoi role. Si ocupa si putin spatiu. :D

sunshine 05 iul 2010 19:06:04

Re: Vreau bicicleta...
 
si sunt destul de faine alea din :parc:D poate un pic prea mari pt pitice asa ca mine, dar merg. si eu votez tot pt role

anqutz 05 iul 2010 19:08:21

Re: Vreau bicicleta...
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 241656)
si sunt destul de faine alea din :parc:D poate un pic prea mari pt pitice asa ca mine, dar merg. si eu votez tot pt role

Unde esti tu pitica? :-/ Fi serioasa, esti numai buna! :P

sunshine 05 iul 2010 19:18:34

Re: Vreau bicicleta...
 
am 165 cm:)) sa nu-mi spui ca ti se pare ca- s inalta =)) daca aveam si eu macar 170, hmmm

anqutz 05 iul 2010 19:53:18

Re: Vreau bicicleta...
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 241666)
am 165 cm:)) sa nu-mi spui ca ti se pare ca- s inalta =)) daca aveam si eu macar 170, hmmm

Am si zis, nu inalta ci numai buna. ;))

sunshine 05 iul 2010 20:00:50

Re: Vreau bicicleta...
 
bine bine, accept. sunt potrivit de inalta ;;) oricum e greu cu biclele alea, ca au si rotilei mai mari, sunt mai lungi biciletele. e mai simplu cu una pe masura ta

Red_Rose 01 apr 2011 19:09:16

Re: Vreau bicicleta...
 
cit sint mai usoare cu atit sint mai scumpe si mai usor de mers pe ele )) eu am doua, una a fratelui meu si are vrio 11 kg, a mea vrio 15 si este mare diferenta, e mult mai usor cu aia usoara)) daca nu prea stii a mereg mai bine ia-ti mai josuta ca cind cazi poti lua piciorul usor iar alea sportive au chesti aia intre picioare si un pic incurca) iata...
eu chiar azi am fost cu bici si e super))


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:04:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO