forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   AquaGym (http://forum.slabute.ro/aquagym/)
-   -   Aquagym in Bucuresti (http://forum.slabute.ro/aquagym/aquagym-bucuresti-451.html)

Slabuta 24 apr 2009 15:02:14

Aquagym in Bucuresti
 
Asa, sa povestesc ce am aflat azi, preturi, locatii, etc.

Deci, primul a fost bazinul de hotelul Majestic/Capsa. Se afla la parterul hotelului, ajungeti cu liftul acolo. Cine nu stie, hotelul Majestic se afla la Universitate, linga Casa Armatei, Calea Victoriei, Beneton, Teatrul Odeon. Deci e central.

Bun, acum sa va spun ce am vazut. Un bazin micut, 9 mp, adancime 1.75 m, are instructor, mi s-a parut destul de curatel, iti da un dulapior, ai si dus. Apa arata curata, acuma nu am intrat chiar in bazin, dar m-am uitat in mare cum arata.

Dupa, programul este urmatorul:

Luni - Sambata: de la 11.30
sau
Luni - Vineri: de la 18.00

- durata sedintei este de 40 de minute. ;)

Preturile: :D

o intrare - 25 lei
5 intrari - 100 lei
10 intrari - 200 lei


Sa va spun si parerea mea personala despre acest bazin:
  • ce mi-a placut:
  • e aproape, zona centrala
  • pare curat la prima vedere
  • pretul abonamentului ar fi ok
  • ce nu mi-a placut:
  • nu am vazut femei sub 40-50 de ani, din cate am inteles nu se fac grupe separat. Normal ar fi sa fie separat, pentru ca dificultatea exercitiilor este mai mare la mai tineri.
  • cam multe doamne erau in bazin, poate in alte zile nu e asa aglomerat. :-/
  • nu am auzit clar ce program de exercitii se fac. :(
Cam asta.

Sa trecem la urmatorul, Bazinul din Dorobanti, langa bazinul Floreasca, World club champions, parca asa. :Din aceeasi curte cu bazinul Floreasca.

Bazinul nu l-am vazut, dar din spusele antrenoarei, era si ea pe acolo, este micut, adancimea 1.40 m. Iti da un dulapior, au dus, uscator de par....

Programul pentru aqua gym, este:

Luni - Vineri: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00
Luni - Vineri: 9.00 - 10.00

- durata sedintei e de 50 de minute.

Preturi:

o intrare - 35 lei
4 intrari - 120 lei
8 intrari - 190 lei
12 intrari - 240 lei


Valabilitate abonament 30 de zile de la data emiterii.


Parerea mea personala:
  • ce mi-a placut:
  • instructoarea, tanara, dinamica, mi-a dat toate detaliile pe care vroiam sa le stiu
  • se fac grupe cu programari, deci nu se inghesuie nimeni in bazin
  • ce nu mi-a placut:
  • se afla intr-o zona, care nu e nici langa metrou, nici langa statie de autobuze. ai ceva de mers pe jos.#:-s
Pentru ambele bazine va trebuie obligatoriu un costum de baie, papuci, prosop si casca, optional.

In concluzie, nu m-am decis. Voi incerca sa merg luni la o sedinta in dorobanti (desi e asa departe de mine :( ) si va spun mai multe despre starea bazinului, curatenie, si exercitii. Nu m-au convins nici unul. :(

miha 24 apr 2009 17:47:16

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4388)
Asa, sa povestesc ce am aflat azi, preturi, locatii, etc.

Deci, primul a fost bazinul de hotelul Majestic/Capsa. Se afla la parterul hotelului, ajungeti cu liftul acolo. Cine nu stie, hotelul Majestic se afla la Universitate, linga Casa Armatei, Calea Victoriei, Beneton, Teatrul Odeon. Deci e central.

Bun, acum sa va spun ce am vazut. Un bazin micut, 9 mp, adancime 1.75 m, are instructor, mi s-a parut destul de curatel, iti da un dulapior, ai si dus. Apa arata curata, acuma nu am intrat chiar in bazin, dar m-am uitat in mare cum arata.

Dupa, programul este urmatorul:

Luni - Sambata: de la 11.30
sau
Luni - Vineri: de la 18.00

- durata sedintei este de 40 de minute. ;)

Preturile: :D

o intrare - 25 lei
5 intrari - 100 lei
10 intrari - 200 lei


Sa va spun si parerea mea personala despre acest bazin:
  • ce mi-a placut:
  • e aproape, zona centrala
  • pare curat la prima vedere
  • pretul abonamentului ar fi ok
  • ce nu mi-a placut:
  • nu am vazut femei sub 40-50 de ani, din cate am inteles nu se fac grupe separat. Normal ar fi sa fie separat, pentru ca dificultatea exercitiilor este mai mare la mai tineri.
  • cam multe doamne erau in bazin, poate in alte zile nu e asa aglomerat. :-/
  • nu am auzit clar ce program de exercitii se fac. :(
Cam asta.

Sa trecem la urmatorul, Bazinul din Dorobanti, langa bazinul Floreasca, World club champions, parca asa. :D Adresa exacta: str. Popa Marin 1-2, in aceeasi curte cu bazinul Floreasca.

Bazinul nu l-am vazut, dar din spusele antrenoarei, era si ea pe acolo, este micut, adancimea 1.40 m. Iti da un dulapior, au dus, uscator de par....

Programul pentru aqua gym, este:

Luni - Vineri: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00
Luni - Vineri: 9.00 - 10.00

- durata sedintei e de 50 de minute.

Preturi:

o intrare - 35 lei
4 intrari - 120 lei
8 intrari - 190 lei
12 intrari - 240 lei


Valabilitate abonament 30 de zile de la data emiterii.


Parerea mea personala:
  • ce mi-a placut:
  • instructoarea, tanara, dinamica, mi-a dat toate detaliile pe care vroiam sa le stiu
  • se fac grupe cu programari, deci nu se inghesuie nimeni in bazin
  • ce nu mi-a placut:
  • se afla intr-o zona, care nu e nici langa metrou, nici langa statie de autobuze. ai ceva de mers pe jos.#:-s
Pentru ambele bazine va trebuie obligatoriu un costum de baie, papuci, prosop si casca, optional.

In concluzie, nu m-am decis. Voi incerca sa merg luni la o sedinta in dorobanti (desi e asa departe de mine :( ) si va spun mai multe despre starea bazinului, curatenie, si exercitii. Nu m-au convins nici unul. :(

multumesc slabuta pt tot si te asteptam cu vesti luni ...si de mine e cam departe ...cel din dorobanti dar mai discutam... deocamdata raman cu sala si pe urma voi mai vedea...

Slabuta 24 apr 2009 18:27:00

Citat:

Anterior postat de miha (Post 4412)
multumesc slabuta pt tot si te asteptam cu vesti luni ...si de mine e cam departe ...cel din dorobanti dar mai discutam... deocamdata raman cu sala si pe urma voi mai vedea...

Luni, ma voi duce sa testez pe cel din dorobanti, dar mai vreau sa trec pe la alte 2 bazine, revin cu informatii. :)

Parca vad ca voi face pilatesc acasa. :|

Slabuta 28 apr 2009 12:51:36

Re: Aqua gym in Bucuresti
 
2 ataşament(e)
Bun, am promis, ieri am fost in test la bazinul din Dorobanti.

Cred ca incep de la ce mi-a placut ca sunt mai putine:
curat, apa era foarte curata, fara fire de par, mizerie sau nu mai stiu ce
Foarte tare acest sport. Este funny. Iti prinzi pe ambele picioare si talie o chestie, este in atasament, te ridica la suprafata apei si trebuie sa depui efort sa stai in apa. :D Si asa stand in apa faci diverse exercitii, ridicari de picioare, asezari, exercitii cu haltere care iar se ridica deasupra apei si trebuie sa le tii dedesubt. Este foarte distrcativ

Dar au fost si parti rele:
Bazinul este foarte mic, maxim 5 mp, am fost 3 de tot, nu cred ca incap mai multe. Mai ales cand faci exerciti cu picioarele intinse deja te atingi de vecina. :)
Dupa, ca sa ajungi de la vestiar la bazin si invers trebuie sa treci prin sala de fitness, unde sunt foarte muti barbati (cam aiurea gandita locatia). :(
Trebuie sa iti aduci halat daca nu vrei sa iti vada toti fundul cand treci prin sala unde sunt barbatii.
Am pierdut ieri 3.30 cu totul, deci este foarte mult. Trebuie sa caut ceva mai aproape.

Cam asta e. :(

pamy 06 feb 2010 02:18:54

Re: Aquagym in Bucuresti
 
cand stateam in bucuresti mergeam cu prietena mea la floreasca la bazin dar nu am avut curiozitatea sa facem si aquagym

imi placea mult sa merg dar orarul era groaznic parca 6-7 dimineata sau 21-22 seara cand riscam sa nu mai am autobuz spre casa dar merita efortul imi place mult sa inot

Abu 21 mar 2010 00:40:32

Re: Aquagym in Bucuresti
 
Buna Pamy!
Vreau sa merg si eu la aqua gym, acolo In Dorobanti..ai mai fost? cum e?

Slabuta 29 mar 2010 21:59:22

Re: Aquagym in Bucuresti
 
Citat:

Anterior postat de Abu (Post 124294)
Buna Pamy!
Vreau sa merg si eu la aqua gym, acolo In Dorobanti..ai mai fost? cum e?

Buna Abu :)
Cred ca vroiai sa zici Slabuta, nu Pamy :D

Eu am povestit toate "aventura" aici : http://forum.slabute.ro/aquagym/aqua....html#post5005

dara 30 iul 2010 09:52:24

Re: Aquagym in Bucuresti
 
La Berry Spa am inteles ca e apa f. rece.

Eu ma duc la Alexandreea.

Program:
luni, vineri: 20-21
luni, miercuri: 9-10

Antrenorul este prietenos, uneori face numai cardio, alteori cardio si forta (cu niste cilindri din neopren).
Apa este f. curata, dezinfectata si cu UV in afara de clor.
Vestiar mare, multe cabine de dus, multe toalete.

Ce nu-mi place:
- frig rau in vestiar cand vii ud
- preturi cam mari
- nu prea apuci loc la jacuzzi, care e inclus

Scarlett_2009 28 oct 2010 15:44:29

Re: Aquagym in Bucuresti
 
pe unde se afla acest aqua gym???

dara 29 oct 2010 16:21:53

Re: Aquagym in Bucuresti
 
Daca te referi la Alexandreea Spa, este pe langa patinoarul Flamaropol, cum te uiti la patinoar 1-200 m in dreapta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:11:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO