Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 08:41:40
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Neata, fetelor!
Ma simt mult mai bine azi, mi-au mai trecut gandurile rele!
Diana esti superba cu machiajul de nunta!
TinAlexa imi pare sincer rau pentru ce ai patit cu fetita. Imi dau seama ce rau este sa-ti vezi puiul bolnav. Baiatul mi-a racit o data atat de rau incat abia dupa o luna de zile de injectii si tratament cu antibiotice (cred ca i-a schimbat doctorita vreo 5 tipuri de antibiotice pana si-au facut efectul) abia i-a trecut. Te simti neputiincioasa sa vezi ca sufera si tu nu poti face nimic sa-i alini durerea. Sper sa fie bine cu fetita!
Ame esti tare ca te tii de schema Man! Te felicit pentru ambitie si perseverenta!
Azra insanatosire grabnica!
Pupici tuturor!
multumesc.
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #102 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 08:46:50
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Am ajuns acasa astazi, fetita este bine, eu nu sint bine, am facut prostia sa NU ma alimentez cum trebuie, acum sint foarte slabita, racita, o sa imi revin puiul meu este bine si asta conteaza cel mai mult.
V-am spus ca fetita mea avea o respirartie ciudata, toata partea din fata se misca incredibil de puternic urmata de un zgomot, aveam impresia ca nu reuseste sa aibe aer.
La spital au bagat-o pe oxigen de cum am ajus, am facut film la plamini, test la singe, urina.
Toate au iesit bine, dar ea nu era ok, concluzia medicilor a fost ca a avut o puternica criza de astm desi nu a avut niciodata asa ceva, erau foarte mirati ca au facut o criza asa de mare. Dupa ce a reusit sa ii calmeze respiratia au avut de furca cu oxigenul, cum o scotea de pe tuburi cum ii scadea, de asta m-au tin acolo.
Ne-au bagat la terapie intensiva(cred ca asa ii zice) au venit o gramada de medici, infirmiere, medici rezidenti. Pentru mine dar si pentru fetita spitalul a fost ceva deprimat.
In prima zi am mincat toata ziua paine Monti si mere, nu am plecat de linga copila nici un cm, sotul habar nu are sa gateasca, ce sa mai zic sa gateasca Monty.
A doua zi la fel pina seara cind nu am mai rezistat eram ametita, si am ciugulit din mincare pe care o primea fetita, sa te fereasca sfintul ce mincare, eu as introduce mincarea Monty in spitale pe cuvint ca este de o mie de ori mai buna.
Fetita a mincat numai cerealele de dimineata dar in rest nimic, a trebuit sa ii aduc de acasa.
Astazi am trecut printr-un moment tensionat, pe la 12 au venit sa ne spuna concluzia finala si ce trebuie sa fac, am adunat lucrurile apoi am plecat, cind am ajuns la la intrare m-am oprit sa il astept pe sotul cu masina, fetita era pe un scaun dupa citeva minute o vad cum isi da ochii peste cap, am luat-o repede in brate si am fugit cu ea, m-am speriat atit de tare ca nu mai sti-am cum ma cheama, au venit iarasi nu stiu cite persoane, iar povesteste totul si la fiecare pe rind. Din cauza ca am imbracat-o gros, ca ea nu a mai iesit afara, ca nu sa dat jos fiindca nu putea au dus la ce v-am spus.
In fine ajunsa acasa nu am mincat am fugit dupa medicament, cind am ajuns acasa tremuram de foame , direct in felia de tort m-am bagat, citeva cubulete mici de brinza un carnat.
Imi pare rau nu aveam nimic gatit Monty, chiar nimic. Mi-a fost frica sa nu imi scada glicemia de asta am mincat tort repede. Nu era o idee buna, maine voi continua cu ziua a 7-a.
Sint tare, trec eu de toate, fata mea sa fie bine si sa nu o vad cu pompa niciodata.
Fetelor va multumesc pentru urarile voastre.
Cris, citeam ce ai scirs si imi inchipuiam tot, ma inchipuiam pe mine cu fetita mea trecand prin ce ati trecut voi si iti spun sincer ca am simtit spaima si ingrijorarea pe care cu siguranta le-ai simtit si tu.
Ma bucur in schimb ca totul va fi bine, ma bucur ca stiti cu ce va confruntati si mai ales ca de acum incolo veti sti sa actionati imediat.
Tu nu iti fa griji in privinta mancarii, la cat de putin ai mancat si la ce stres ai fost supusa, cu siguranta nu se va depune nimic.
Te pup si ne mai auzim mai pe seara. Incearca sa te odihnesti un pic azi!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
multumesc de griji.sunt ceva mai bine cu stomacul.am luat ceva pastile zilele astea si sper sa nu mai am probleme.am fost la doctor si am un inceput de gastrita(mai mult aciditate in stomac) si tre sa am grija ce si cum mananc.nu e grav dar nu am voie sa mai mananc fructe pe stomacul gol si nici alte acrituri nu am voie sa mananc sau sa beau gen bors,morcov crud...adica astea ;le-am scos din meniu ca de mai multi ani mi-am dat seama ca imi fac rau dar singurul lucru la care nu pot renunta e marul de la md pe burta goala.mam obisnuit asa si imi e greu sa ma dezobisnuiesc.dar trec eu si de asta.
ps:imi pare rau ca am fost depunctata ca nu am avut un meniu trecut dar m-am simtit foarte rau si nu am putut manca nimic.
Gabi, ma bucur ca esti mai bine. Suna f. bine meniul tau. Pupici!
P.S. Mai stii ceva de Magda?
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Neata, fetelor!
Ma simt mult mai bine azi, mi-au mai trecut gandurile rele!
Diana esti superba cu machiajul de nunta!
TinAlexa imi pare sincer rau pentru ce ai patit cu fetita. Imi dau seama ce rau este sa-ti vezi puiul bolnav. Baiatul mi-a racit o data atat de rau incat abia dupa o luna de zile de injectii si tratament cu antibiotice (cred ca i-a schimbat doctorita vreo 5 tipuri de antibiotice pana si-au facut efectul) abia i-a trecut. Te simti neputiincioasa sa vezi ca sufera si tu nu poti face nimic sa-i alini durerea. Sper sa fie bine cu fetita!
Ame esti tare ca te tii de schema Man! Te felicit pentru ambitie si perseverenta!
Azra insanatosire grabnica!
Pupici tuturor!
Alice, mi-e usor sa ma tin de schema. Vroiam sa iti spun de ieri, eu la legumele permise sa stii ca le mai inlocuiesc si dupa cum am chef sa mananc., nu sunt 100% pe schema. Plus ca iaurturile la mine sunt integrale.
Dar vad ca merge treaba. Iar meniurile mele se invart pe la 1500 - 1700 in perioadele de slabire. In diversificare clar ajung la 2000.
Te pup!

Neata fetele!
Azi m-am trezit cu febra musculara la picioare, de la genunchi in jos. Se vede ca ieri am mers mult.
Mi-ar place sa merg asa zilnic, dara nu am cum sa ies asa decat o data pe saptamana.
Asta e. Azi sa vad ce fac prin casa. Sau poate fac pauza si mai fac sport de maine in colo. Voi vedea.
Nici nu vreau sa exagerez, mai ales ca eu nu sunt prea indragostita de asa ceva.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #103 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 09:18:15
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Alice, mi-e usor sa ma tin de schema. Vroiam sa iti spun de ieri, eu la legumele permise sa stii ca le mai inlocuiesc si dupa cum am chef sa mananc., nu sunt 100% pe schema. Plus ca iaurturile la mine sunt integrale.
Dar vad ca merge treaba. Iar meniurile mele se invart pe la 1500 - 1700 in perioadele de slabire. In diversificare clar ajung la 2000.
Te pup!

Neata fetele!
Azi m-am trezit cu febra musculara la picioare, de la genunchi in jos. Se vede ca ieri am mers mult.
Mi-ar place sa merg asa zilnic, dara nu am cum sa ies asa decat o data pe saptamana.
Asta e. Azi sa vad ce fac prin casa. Sau poate fac pauza si mai fac sport de maine in colo. Voi vedea.
Nici nu vreau sa exagerez, mai ales ca eu nu sunt prea indragostita de asa ceva.
Ame, mie nu mi-e greu sa mananc dupa Monti (l-a Man a fost mai greu pentru ca nu pot sa-mi fac aprovizionarea cand am nevoie ci cand am timp si am cu cine sa-l las pe cel mic) pentru ca m-am obisnuit si chiar nu mi-e pofta de nimic nepermis.
L-a mine problema cea mare este lipsa dulcelui. Mai ales ca trec printr-o perioada in care pofesc mult la dulce (ceea ce e anormal pentru mine pentru ca de cand ma stiu nu ma omoram dupa dulciuri, pot spune ca mi se facea chiar rau cand mancam dulciuri, cel putin ciocolata nici nu o bagam in gura si preferam biscuiti cu creme sau prajiturele). Acum salivez cand vad ciocolata si spre norocul meu chiar imi place ciocolata neagra conforma cu monti.
Sunt sigura ca este doar o pasa cu pofta asta de dulce si o sa-mi treaca! Pana atunci prefer sa iau o pauza de la obiectivul meu de a da jos inca cateva kilograme dar v-oi continua sa mananc Monti cu precizarea ca voi manca si dulciuri conforme.Sper sa ma mentin pentru ca voi respecta in linii mari principiile (mi-a placut mult cum a rezumat principiile Monti una dintre fete, nu mai stiu care) :
IG MARE INTERZIS
IG MEDIU FARA GRASIMI
IG MIC ORICAT
PUPICI!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #104 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 09:26:37
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Da, Ioana a pus punctul pe I.
E ok sa iei o pauza. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #105 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 09:42:18
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Neața, fete frumoase!
Eu nu m-am trezit tocmai bine. Soțul meu suferă cumplit, știu și îl simt. Ieri ne-a sunat soacră-mea și nu se simte tocmai bine. Acum este sub tratament, face chimio, mai are 3 sedințe. A fost prima dată când am văzut-o după ceva timp și cred că l-a marcat puternic. Nu prea ne-am așteptat. Apoi pe mine mă înspăimântă faptul că nu se găsește nimeni să-i tragă o palmă! eu când vine vorba de sănătate sunt puternică și simt că aș putea muta munții din loc, indiferent de sacrificii. Femeia asta nu întelege că duce o luptă pentru a-și păstra viața, mă tem că nu e suficient de lucidă să vadă lucrul ăsta exact așa cum e. Mi se pare inadmisibil să fumeze încă(2 pachete/zi). Eu nu mă pot băga să-i spun că au fost oameni care s-au legat în funii și nu au mâncat cu săptămânole(Lance Armstrong) și au învins. Merge și la psiholog. Apoi soțul mi-a spus ieri că toate lucrurile astea ar trebui să le spun, că ar ajuta-o foarte mult și că are nevoie de asta. Acum mă simt prost că pot să fac ceva să o ajut, numai că nu o fac, dar e o femeie dificilă și nu am avut, pot spune, cea mai apropiată relație. Dacă mă apuc și-i spun exact cum stau lucrurile, îi pun exact adevărul gol goluț în față, eu tare mă tem că o să reacționeze ... neașteptat față de mine.
Vă pup, îmi beau cafeaua acum.
__________________
  #106 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 09:55:47
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Cristinuța,
Îmi pare tare rău că ai trecut prin așa o experiență cu fetița. Știu ce înseamnă spitalul, știu ce înseamnă tubul de oxigen, urgențele și medici învârtindu-se pe lângă tine. Acum e bine să sunteți acasă, bucurați-vă unii de alții și lăsați în urmă problemele. Fetița e puternică, va fi bine, iar tu trebuie să fii bine ca să-i poți purta de grijă.
Cât despre dietă, nu-ți face griji, la cât de flămândă ai stat(meriți o ceartă bună pentru asta, dacă leșinai și tu!?) nu numai că nu o să se depună nimic, dar vei avea și în minus.

Te pup cu drag și să fiți sănătoși, aveți grijă de voi!
__________________
  #107 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 10:17:15
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Alla, din pacete si socrii mei sunt in pioneze cu sanatatea si fumeaza mult, nu sunt deloc atenti la alimentatie si cam la nimic din ceea ce inseamna sanatate.
Si eu am o relatie ok cu ei. Cu toate acestea nu le spun niciodata ca nu fac bine. Le mai dau sfaturi in sensul ca le sugerez ca ar trebui sa se hraneasca intr-un fel sau sa faca mai stiu eu ce, dar niciodata nu le-am spus: nu mai fuma pt ca vei muri.
Cred ca stiu si ei asta.
Nu cred ca o vei ajuta spunandu-i sa se lase de tigari. Ea fumeaza acum de stres, deci, daca ajunge la 2 pachete pe zi, iti dai seama prin ce trece?
Singura chestie pe care ati putea sa o feaceti e sa ii reduceti stresul, starea de teama, anxietate, sa o asigurati zilnic ca totul va fi bine si voi veti fi mereu acolo pt ea.
Altceva e inutil.
Cu cat ii vei vorbi mai mult ca isi face rau, ca poate sa moara, ca nu lupta suficient, etc., cu atat mai mult ea va fi mai stresata si isi va dori sa isi aprinda o tigara. Ca sa isimute gandul de la probleme.
Clar nu e asta solutia, dar e singura pe care eao cunoaste.
Pupici!
Sper din suflet sa fie ok!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #108 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 10:23:58
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Fetele, hai sa pun si eu meniul de azi pt ca sunt multumita de el.


ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 180min - 407 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 60min - 165 calorii
Metabolism bazal - 1357 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1929 calorii
Si mie imi place meniul tau Ame! E fain sportul


Tina, imi pare rau pentru ce treci acum cu fetita ta dar e bine daca totul o sa fie bine in final.

Fetelor, cautand despre ..fainuri si faina de soia.... am mai gasit pe internet 2 marci de faina de soia care sunt la 5 ron -6 ron jumatatea de kg.

Ce parere aveti despre faina asta? E mai buna SM sau e ok si cealalta?

Mersi
  #109 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 10:33:59
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Mulțumesc mult, Ame!
Nu, două pachete fuma și înainte de a afla de boală și de a începe tratamentul.
Acum știu că oamenii sunt contruiți din materiale diferite, dar chiar îi spuneam soțului, uite că Ioana și Flori(dacă nu mă înșel) au reușit să se lase de fumat și nu sunt într-un așa mare pericol. Apoi eu nu concep „tu nu înțelegi ce înseamnă țigarea, nu mă pot lăsa!”. Păi eu m-am lăsat de mâncare. Atât de simplu spus și totuși atât de greu. Să te lași de țigări poate fi mai greu decât să stai flămândă zi de zi și pe lângă să mai faci și sport zilnic nu știu câte ore, chiar și la 2 noaptea? Apoi spui: e tentația, nevoia. În condițiile în care mâncam 500kcal/zi și îmi treceau prin mână sau sub nas niște prăjituri nemaipomenite, cozonaci, mâncăruri, grătare, iar eu aveam puterea să zic „nu, nu vreau” și asta în mod repetat, deși plecam și plângeam în pumni nu poate nimeni să vină și să-mi spună că „nu pot să mă las de țigări!”, mai ales într-o asemenea situație.
într-adevăr acționăm diferit...
Eu știu că pentru a învinge e nevoie în primul rând de o atentă alimentație și mai ales de a înlătura: tutunul și alcoolul.

Te pup și eu sper să fie bine.
Astăzi nu prea sunt în apele mele.
__________________
  #110 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 10:37:47
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Si mie imi place meniul tau Ame! E fain sportul


Tina, imi pare rau pentru ce treci acum cu fetita ta dar e bine daca totul o sa fie bine in final.

Fetelor, cautand despre ..fainuri si faina de soia.... am mai gasit pe internet 2 marci de faina de soia care sunt la 5 ron -6 ron jumatatea de kg.

Ce parere aveti despre faina asta? E mai buna SM sau e ok si cealalta?

Mersi
Nu stiu ce marci ai gasit, dar mare afacere nu este!
Faina SM este 12 LEI kg iar ce spui tu are acelasi pret.
Era foarte fain daca gaseam ceva mai ieftin ca substitut pentru faina SM!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole