Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3711 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 22:49:40
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

[QUOTE=LoLy;681321]
Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Vento si Loly ma alatur voua sa imi primesc si eu maturita de la TinAlexa caci din pacate pentru mine duminica si luni am calcat mult stramb.

Bine ai venit in club!!!

Loly sa te ajute Dumnezeu la operatie!!!!

Multumesc mult!



Multumesc si tie,Cody pot sa te chem asa sau cum vrei sa te numim pt ca asa e tare lung de scris ``numele tau``?!



Ame,ma bucur ca te vad! Imi pare rau pt tastatura ta,dar ma bucur ca e acesta motivul pt care ai lipsit si nu ceva mai grav
numele meu real e ramona...coderamy vine de la codreanu ramona...poti sa-mi spui cum vrei tu...te pup
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3712 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 22:51:52
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de viktoria Vezi mesajul
Ce bravo esti ... merci pentru incurajare Cody... adevarul e ca eu am avut multe abateri si de asta nu prea am vazut rezultate frumoase ... am facut sport si asta cred ca m-a ajutat sa ma mentin cel putin ... de vreo 2 saptamini stagnez ... dar de miine ma apuk de treaba ... voi posta aici si meniuri si sper sa vad rezultate
oricand
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3713 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 22:57:49
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Mama lui de mesaj, trebuie sa scriu tot iarasi din cauza neatentiei

Fetelor de doua zile sint agitata, nu imi gasesc locul, nu am probleme de nici un fel, toate sint ok, dar eu sint jalnica, tot fac una alta dar dupa ce termin starea apare din nou.
Sa va spun ce am mincat eu astazi.
7.06.2011
1 mar
M.D 2 feli de paine Monti +gem (capsuni + fructoza)
G 4 piersicute + brinza cedar
P aici este durere CIOCOLATA + cirese URASC CIOCOLATA
Dupa 3 ore am mincat o omleta (piept de pui, legume, fara brinza) + salata de rosii
Mai tarziu as minca o supa crema de legume care ma asteapta dar ma uit la ea ca la si imi vine sa fug, eu visez la smoothie (zmeura, iaurt, lapte) sau doar fructe, zmeura, cirese, pepene rosu. Nu stiu ce sa fac, ma scuzati ca imi vars off-ul aici, sper sa nu va molipsiti ...am deschis usa casutei noastre...husti husti afara sa nu se molipseasca fetele cuminti.
Dupa cum vad eu vreau mai mult lactate si fructe, abea astept sa imi treaca starea asta
Am ajuns in luna lui iunie si eu tot sint un yo-yo cind putin cind urc dar nu scap de 7 sa stiti ca nu am facut contract cu el, trebuie sa devin mai serioasa, asa voi face ma pun serios pe treaba sper sa ma alergati si pe mine cu matura cind nu sint cuminte. Sa ma certati.
Pupici ma duc sa imi aduc printesa acasa de la gradi.

sper sa-ti treaca curand si daca ciocolata e conforma...de ce iti faci pb? asta este mai avem si perioade aiurea..trec ele doar nu o sa ramai asa toata viata
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3714 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 23:04:12
coderamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Noapte buna fetelor, sa visati frumos!
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3715 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 23:15:20
viktoria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Noapte buna !!! Credeam ca numai eu nu am somn la ora asta
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3716 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 23:20:33
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
sper sa-ti treaca curand si daca ciocolata e conforma...de ce iti faci pb? asta este mai avem si perioade aiurea..trec ele doar nu o sa ramai asa toata viata
Imi fac probleme pentru ca Monti spune ca nu trebuie sa abuzam chiar daca este conforma adica este deacord cu ea ca sa scapam de pasarele dar nu ca mine in fiecare zi si peste 40gr , abea astept sa treaca
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3717 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 00:18:37
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna, fetele, am terminat de citit acum, asta dupa ce am vb cu sora mea vreo 2 ore pe Skype.
si trebuie sa fac niste lamuriri, acum sper sa nu supar pe nimeni ca intervin, sper doar sa nu uit ceva din ce vroiam sa va spun.
Pt diana cea noua, bine ai venit! Gustarile sunt permise la Monti, nu e nici o problema, intervalul intre mese variaza de la 3 la 5 ore. Ele pot fi: iaurt, salate, legume, fructe, ciocolata, oleaginoase crude si nesarate (chiar f. recomandate datorita uleiurilor si grasimilor sanatoase: mieji, alune, migdale, etc.), putina carne, un ou, 1-2 cuburi de branza, ce crezi tu ca iti va tine de foame pana la urmatoarea masa. Trebuie doar sa fii atenta ca dupa o gustare ce contine grasimi (gen carne, ou, branza...), sai ai tot o masa care contine grasimi si nu una glucidica (gen orez, paste, astea urmeaza dupa o gustare formata din salate, legume sau fructe, adica carbo cu ig. mic). Tu mananci de cate ori simti foame. Branza e bine sa fie din cea f. bine scursa sau si mai ok e cascavalul, branza uscata. Daca nu, si iei tu telemea sau feta, las-o in sita la scurs. Zerul e insulogen.
Micul dejun format din:
- fulgi de cereale (fulgii de cereale se gasesc si integrali, sunt cei gen Sanovita, se gasesc poze pe google. Atentie! sa nu contina fructe pt ca acestea de cele mai multe ori sunt confiate si au si zahar, sau contin si fructe nerecomandate gen stafide sau banane)
- iaurt (e mai bine sa fie cu grasime, adica cel putin un 1% pt absorbtia vitaminelor, nu va influenta in nici un fel slabirea. In cartea din 2009 Monti face precizarea ca intre un iaurt slab si unul natur diefrenta e nesemnificativa si il recomanda pe cel natur din considerente medicale. Nu acelasi lucru spune insa si despre lapte pe care recomanda sa il inlocuim cu laptele Monti: jumatate de cantitate smantana dulce si jumatate cantitate de apa). Eu una prefer laptele normal.
- gem (gemul se incadreaza in categoria carbilor cu ig mic datorita fructelor care au ig mic. Atentie, nu are voie sa contina zahar sau suc de struguri ca si indulcitor. In schimb e ok cu suc de mere sau fructoza.
- bucati de fructe
... e conform si nu are nici o problema mancat dimineata. Asta pt ca fulgii de cereale au ig mediu iar glicemia are cea mai mica valoare dimineata. Asa ca efectul va fi minim. De aceea se recomanda ca daca vrem sa facem vreo abatere (ex: bruschetele alea ale lui Emi), e bine sa o facem in prima parte a zilei pt ca probabilitatea sa se depuna e f. mica. Toate alimentele expuse sunt glucidice (in afara de iaurt, care ar fi si el glucidic daca ar fi fara grasimi) si pot fi mancate impreuna fara probleme. Tot astfel fructele sau o masa formata din fructe se recomanda a fi insotita intotdeauna de iaurt pt a se reduce aciditatea din stomac.

Ciocolata cu zahar trebuie sa aiba cel putin 70% cacao si poate fi mancata o cantitate maxima de 40 g. pe zi.
Ciocolata pt diabetici nu conteaza cata cacao are, poate fi si alba si nu mai exista restrictie de cantitate. DAR! pt ca are un mare dezavantaj aceasta din urma, vedeti ca are f. multi carbo si e mult mai calorica decat cea neagra. De asemeni cea neagra contine antioxidanti si e mult mai sanatoasa, chiar daca are si zahar. De altfel eu am aj la concluzia ca nu e ok sa eliminam pe termen indelungat nici un aliment din dieta. Din cand in cand e ok cate o abatere.

De mancare cam asta e ce imi amintesc eu ca trebuia lamurit.

Alesiana, felicitari pt gradina, sa stii ca un picut te invidiez pt mierea naturala. Dar stiu cat ai muncit, sau cel putin imi imaginez. Si tin sa te felicit din suflet si pt scadere, eu stiu cat de greu a mers la tine si nu pot decat sa ma bucur pt fiecare reusita. Mai ai un picut si apoi te poti apuca linistita de proiectul BEBE.

Diana, am comentat si la poze, toate gandurile mele bune sa te insoteasca peste tot. Casa de piatra si multa fericire!

Loly, a dat Domnul sa te cheme, doamne ajuta sa fie totul bine!

Alla, cred ca esti ocupata cu scoala, bafta multa si sa ai spor, te pup!

Sper sa nu fi omis pe nimeni. Sau daca da (Magda, sa stii ca te-am vazut, tu ce mai faci? Te pup!), sa nu va suparati, pur si simplu mi se inchid ochii acum.
Dar azi a fost o zi cu spor la mine si ma bucur mult pt asta, am cheltuit din nou bani, ar asta e, ce sa-i faci, timpul e scurt si sunt pe ultima suta si eu cu pregatirile, un pic intru si in panica pt ca bugetul meu se pare ca nu acopera nici jumatate din ce va veni pe capul meu in urmatoarele 2 luni. Dar eu sunt optimista, vad eu cum rezolv si asez tot ca sa fie bine pana la urma.
Va pup si ma bag si eu in patut, o las pe Cris sa incuie ca ea acum e in plina zi!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3718 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 09:31:48
dyana230892's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: Gaesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 65kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Au spus si fetele ca fulgii sunt ok atata timp cat sunt integrali (ceea ce sunt, numai ca portia trebuie sa fie de aprox 2-3 linguri, iar ca fructe adaug capsune rase ca tot e sezonul si niciodata nu ma satur de ele si nici nu fermenteaza. Iaurt consum numai 0,1% (max 2% in lipsa de altceva). Cred ca e o combinatie ok, tine foarte bine de foame. (uneori mai schimb iaurtul cu putina branzica 0.1%)

Azi am avut ca MD mar cu dulceata de capsuni cu fructoza preparata ieri de mine , iar ca gustare mai tarziu putine boabe de soia coapte si sarate
dyana230892, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2168 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3719 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 10:52:44
lenaG's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 37
Date: 168cm, 105kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna fetele frumoase
Eu am lipsit ceva timp asa ca voi incerca sa recuperez pe cit posibil
Diana felicitari si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii si amintiri frumoase din luna de miere
Loly multa sanatate si sa fie intr-un ceas bun cu operatia
Cris Canada, hai ca ma pun si eu pe capul tau eu imi aduc aminte cind am intrat in gasca cit de tare te admiram pentru cumintenie, ma inspiram intotdeauna din meniurile tale si nu mai zic cit de tare imi placea fraza " Buna ma numesc Cristina si am 18 zile fara abateri" Daca nu ma gresesc tu le faceai pe cicluri a cite 14-18 zile, dece nu incerci iarasi aceasta varianta, si la sfirsit sa te premiezi cu o ciocolata intreaga dar conforma hai ca noi stim ca poti cu atit mai mult ca tre sa fii un exemplu pentru fiul tau. asa ca de azi suntem cumintele, da?! Te pup
Cody felicitari pentru kg pierdute, este un rezultat "jos palaria", sa te tii de dieta si la plaja o sa fii super sexi
Ala spor la invatat, te asteptam cu impresii iti place profa? dar germana, te-ai obisnuit?

Eu nu stiu ce am avut ieri dar am simtit o foame continua toata ziua, cu toate ca am mancat destul de mult cantitativ si caloric seara am baut un ceai fierbinte si parca a fost mai bine, dar sincer nu stiam ce sa fac imi venea sa mananc tot ce vedeam. Azi parca ma simt mai bine, dar a fost si micul dejun mai consistent, nu stiu vom vedea pe parcursul zilei.
Va pup pe toate si sa aveti o zi frumoasa
  #3720 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 11:21:25
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de lenaG Vezi mesajul
Buna fetele frumoase
Eu am lipsit ceva timp asa ca voi incerca sa recuperez pe cit posibil
Diana felicitari si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa aveti parte numai de bucurii si amintiri frumoase din luna de miere
Loly multa sanatate si sa fie intr-un ceas bun cu operatia
Cris Canada, hai ca ma pun si eu pe capul tau eu imi aduc aminte cind am intrat in gasca cit de tare te admiram pentru cumintenie, ma inspiram intotdeauna din meniurile tale si nu mai zic cit de tare imi placea fraza " Buna ma numesc Cristina si am 18 zile fara abateri" Daca nu ma gresesc tu le faceai pe cicluri a cite 14-18 zile, dece nu incerci iarasi aceasta varianta, si la sfirsit sa te premiezi cu o ciocolata intreaga dar conforma hai ca noi stim ca poti cu atit mai mult ca tre sa fii un exemplu pentru fiul tau. asa ca de azi suntem cumintele, da?! Te pup
Cody felicitari pentru kg pierdute, este un rezultat "jos palaria", sa te tii de dieta si la plaja o sa fii super sexi
Ala spor la invatat, te asteptam cu impresii iti place profa? dar germana, te-ai obisnuit?

Eu nu stiu ce am avut ieri dar am simtit o foame continua toata ziua, cu toate ca am mancat destul de mult cantitativ si caloric seara am baut un ceai fierbinte si parca a fost mai bine, dar sincer nu stiam ce sa fac imi venea sa mananc tot ce vedeam. Azi parca ma simt mai bine, dar a fost si micul dejun mai consistent, nu stiu vom vedea pe parcursul zilei.
Va pup pe toate si sa aveti o zi frumoasa
Bine ai revenit Lena
Mie mi se intampla asa cand nu am tranzit
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole