Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 kg in 2 saptamani

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 19:33:10
Extasssy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
Am sa..incerc sa mai ies..prietene am..de fapt am una mai buna cu care mai ieseam.Iar de maine am sa incerc sa mananc macar..900-1000 de calorii.Eu pana acum m-am simtit ok dar nu m-am gandit ca in viitor e posibil sa mi se faca rau sau sa imi cedeze inima (pentru ca e destul de slabita datorita lipsei mancarii) si..din moment ce se poate slabi mancand sanatos, am sa o fac si eu, sau cel putin o sa incerc.
[
Felicitari pentru decizia luata!

Noi suntem aici alaturi de tine, si te sprijinim, si vei avea mereu un umar pe care sa plangi, sau un prieten care sa te laude pentru reusite... Am spus un prieten?! Scuze... o multime de prieteni/prietene...

Cand ai timp iti sugerez sa citesti jurnalele fetelor sa vezi exact la ce anume ma refer...

BRAVO!
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 19:35:34
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

of doamne ce-i si cu tineretul asta...of of of

cred ca am sters de 5 ori raspunsul la ce ai scris tu ...si oricat incerc sa nu sun prea rautacioasa ..n-am cum...am vrut sa nu-ti raspund dar ca sa nu te am pe constiintza las la mana "sefilor forumului"

copila! du-te la baie acum si spalate pe ochi cu apa rece ...trage aer in piept! si revino-ti ! Hai sa-ti spun ce iti faci tu cu manutza ta

Prin infometare nu pierzi doar grasimi ci si din apa si masa musculara etc ...cu alte cuvinte iti termini organismul (ti-ai facut testament??) . La un moment dat, si probabil nu cand vei ajunge la kilogramele dorite, vei da in anemie! Anemia nu e altceva decat o deficienta a hemoglobinei si ptr ca hemoglobina transporta Oxigenul de la plamani la tzesuturi, anemia poate produce hipoxie (lipsa de oxigen) in organe...iar rezultatul il deduci si singurica. Asta e doar una din cazuri...dar sunt si alte boli care te asteapta la cotz imediat ce ai dereglat organismul.

Ai 17 ani..ai toata viata inainte...mai mult sau mai putzin plinutza...asta nu e un motiv sa ajungi la sinucidere...pentru ca ...asta este dieta ta.Paintii tai nu zic nimic?Prietenele tale nu vad ce faci? Sau te incurajeaza sa te infometezi?

Incearca sa intelegi ca atitudinea pe care o ai tu acum nu te va duce la 50 sau 30 kg cat vrei tu sa ai ...ci la o perturbare a metabolismului...si daca nu ajungi pe la spital (sau mai rau) ai sa devi si mai grasa !!!..probabil nu asta iti doresti, sau ma insel????

Esti in crestere ...fetele pana la 21 de ani tot cresc...esti la scoala..organismul tau are nevoie de vitamine si proteine. Zici ca nu te placi?? Dar nici nu alegi un trai de viata sanatos! Adica te infometezi si nici miscare nu faci

ce ai sa faci cand vei ajunge sa ai un servici ...la birou...deci nu o sa mai ai timpul liber de care dispui acum ca sa poti face miscare....si probabil vei dori si un barbat langa tine...care iar iti ocupa timp ...si barbatzii se pricep extraordinar de bine sa ne faca grase...ba cu poftele lor...sau cu copiii.

Esti lenesa?? Iti e mai usor sa faci foamea?Sau cum, nu inteleg efectiv! De ce nu te apuci sa alergi??De ce nu faci abdomene? De ce nu iei lectii de dans, aerobic, innot? (la un club sau singurica). Ia-ti o potaie sau o bicicleta si iesi afara ...fa miscare!

Scuze ca sunt atat de rautacioasa dar sunt efectiv revoltatat de atitudinea ta vis-a-vis de persoana ta!!! Tu chiar nu iubesti viata...sau esti inconstienta.


Uite niste calcule frumoase care sper sa te motiveze si sa te faca sa intelegi ca nu e usor sa slabesti dar nici imposibil...si nu e nevoie de o atitudine atat de nociva...

Ca sa dai jos toata greutatea nedorita trebuie sa arzi 647,500 calories


Ca sa arzi 647,500 Calories trebuie sa faci:
  • sa impachetezi un rucac 1,072 h (45 zile) nonstop, or
  • sa mergi ptr 2,481 h (103 zile) la 3 mph intruna, or
  • sa mergi 7,443 mile (4,652 kilometers), or
  • sa faci bicicleta 1,877 h (78 zile) la 10 mph, or
  • sa faci bicicleta 18,768 miles (11,730 kilometrii), or
  • sa joci basketball nonstop timp de 1,033 h( 43 zile),
  • Sa sari coarda 789 ore (33 zile) incontinuu...
Ca sa pierzi greutatea sanatos trebuie sa pierzi intre 1 si 3 pounds (1 kg) pe sapt. Daca ai reusi asta ar insemna ca ti-ar lua cam 62 to 185 sapt (14 to 43 luni de zile) . Adica la 18 ani vei fi fotomodel.

Daca cineva ti-ar zice ca daca papi sanatos si faci miscare serios intr-un an te vei face "fotomodel", ce ai face? ....
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 20:35:41
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Alessa,ma bucur ca vei incerca sa mananci mai muLT.Mananca minim 1200 de calorii pe zi,si in momentul in care vei ajunge in faza de platou,poti sa mai scazi.
Sa nu te sperii daca la inceput te vei ingrasa putin,e normal.E pretul platit pt prostiile tale.Gandeste-te ca e mai bine sa pui acum 3 kg inapoi,decat sa pui la urma 50 de kg inapoi,si sa fii si bolnava.Ca bolnava vei fi cu siguranta de continui asa.
Citeste si tu in jurnalele fetelor,vezi ce mananca cele care slabesc,foloseste calculatorul de calorii,intra cu noi in concurs,sunt atatea chestii care te vor ajuta.Pune mana si mananca.Am si eu o intrebare,mama ta vede ce faci tu?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 20:44:41
alessa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

hmmm Ianna dar fac sport(alerg, bicicleta statica, exercitii pilates, abdomene, dansez)iar pe langa astea..o sa ma apuc sa mananc..sanatos!
alessa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 20:55:01
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

de cand faci sport?

cat timp si ce fel de sport faci pe zi si/sau saptamanal?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 21:01:06
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
hmmm Ianna dar fac sport(alerg, bicicleta statica, exercitii pilates, abdomene, dansez)iar pe langa astea..o sa ma apuc sa mananc..sanatos!

o sa ma apuc??? nu te-ai apucat deja???vaaaai de as fi fost langa tine de manutza te luam ...ca pe copii mici...si te bagam in frigider si nu te lasam sa iesi pana nu mancai 600 kcal
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 21:07:08
alessa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Pai fac in fiecare zi cam doua ore bicicleta statica, pilates vreo 30 de minute, dans 15-20 de minute, si de alergat alerg de 2 ori pe saptamana, depinde de chef.
alessa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 21:21:37
ada's Avatar
ada ada este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2009
Locaţie: bacau, Romania
Dieta: dupa multe diete"minune"acum am una personalizata:D
Date: 168cm, 62.8kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: 9 kg in 2 saptamani

buna eu sunt ceva mai mica si totusi nici eu nu am facut asemenea greseli....au fost ceva mai mici insa m-au cam costat pt ca din cauza unor diete ceva mai drastice[dar nu 200kcal/zi ca tinemancam500-600kcal/zi] am pus 5 kg si mi-am cam distrus stomacelul+ca mai am si anemie si caderi de calciu(bine astea le aveam dinainte dar s-au mai agravat cu dietele mele minune)acum nu mai am probleme decat cu putina lipsa de calciu si ma mai doare stomacul din cand in candtotusi insa eram pe cale sa fac mai rau daca nu citeam jurnalele de aici si daca fetele de pe acest forum nu-mi dadeau sfaturile multumesc mult oricum si tu ar fi mai bine sa mananci macar 1000kcal/zite vei simti mai bine.Am avut 65kg si prin sport si scarsdale[dieta recomandata de slabuta]am reusit sa slabesc in 2 saptamani 4 kg e destul de mult zic eu si mancam 1000kcal/zi si foarte mult sport.daca te vei hotara sa tii scarsdale ne putem ajuta reciproc sau ne putem felicita pt kg sau certa pt greseli.fetele au avut mare dreptate in tot ceea ce ti-au spus sper sa tii cont de sfaturile date si bafta la slabitpwpicei
ada, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 944 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 21:28:08
huhu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 176cm, 58kg
Mesaje: 516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

buna Alessa,
de curand am inceput sa-mi tin si eu jurnalul alimentar aici, pe forum, si cu ajutorul fetelor ma tin de treaba. te rog sa nu renunti in a vizita acest forum si oricand ti se pare ca nu mai poti, cand ai nervi, cand ai pofte sau cand iti vine sa plangi intr-un coltisor, scrie-ne aici si te vom sustine... nu as putea sa mai adaug nimic in plus fata de ce ti-au scris fetele, insa insist in a te ruga sa nu-ti mai ignori organismul si nevoile sale. ai 17 ani, incearca sa lasi un pic drama kilogramelor la o parte si gandeste-te, logic, la cum iti afectezi organismul prin dieta pe care ai adoptat-o. in regimul asta, viitorul pare cam sumbru...
si uite ce calcule frumoase a facut Ianna, asta ar trebui sa te remonteze si sa te aduca pe calea cea buna - o dieta echilibrata in care sa-i dai trupului tau toate "lucrusoarele" de care are nevoie intr-o limita rezonabila de kcal.
o seara frumoasa, papa fructisoare si da un pic din fundulet!
huhu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1057 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 21:57:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
Numele meu este Alexandra, sunt noua pe aici si de cand ma stiu sunt intr-o continua cura de slabire.Am 17 ani si multe kilograme de dat jos.Stiu ca nu este bine ceea ce fac dar, am ajuns la concluzia ca nicio cura de slabire nu ma ajuta iar singura solutie a ramas foamea + consumul a 2-3 litri de apa pe zi +1 ora 2 de sport in fiecare zi.Nu mananc decat o singura data pe zi si atunci un fruct sau 2 legume sau ceva branzeturi eventual lactate iar masa mea principala are aproximativ 200 de calorii.In doua saptamani am slabit 9 kilograme adica 4-5 kilograme pe saptamana si mi-am propus ca pana in august sa ajung la greutatea ce mi-o doresc adica 60 de kilograme.Nu ma simt ametita, nu ma doare capul, nu ma doare stomacul dar se pare ca am avut nevoie de foarte multa vointa pentru a ma abtine de la toate bunatatile ce ma inconjoara.Si schimbarile au inceput sa fie foarte vizibile, iar eu sunt din ce in ce mai fericita gandindu-ma ca o sa ajung cum mi-am dorit mereu!
Buna Alexandra si ma bucur tare mult ca ai dat de noi. Pentru ca, cum ti-au zis si fetele, trebuie sa reevaluezi ceea ce faci.

Ai o varsta foarte frumoasa, la 17 ani mie nu imi pasa ce zice lumea (eram si eu slava domnului cu ceva kg in plus), eu stiam ca trebuie sa slabesc pentru mine, nu vreau sa mint, sa zic ca am fost model, am urmat un stil de viata sanatos, dar nici nu stateam toata ziua pe o banana.

Eu inteleg foarte bine ca vrei sa arati bine, dar asta este problema tineretii, noi vrem tot odata, imediat sau cat mai rapid, exact la varsta asta ne facem niste probleme de sanatate grave si dupa plangem cand deja e prea tarziu.

Eu am avut niste depresii anul trecut din cauza imunitatii, eram luna de luna bolnava, iar de la analiza de imunitate, s-a speriat si doctorul. Eu stiu de ce am ajuns asa, pentru ca am tinut regimuri, pentru ca m-am subnutrit, nu am oferit nutrientii, vitaminele si minerale necesare organismului meu.

Iar, acum 4 ani, cand nu imi mai venea ciclu, am aflat ca am anovulatie din cauza slabitului meu prostesc, cum crezi ca m-am simtit, si daca nu iti vine mintea la cap, te trezesti ca nu poti face copii, ca iti cedeaza cate un organ pe luna, si cand ai ajuns la dubla imunodeficienta nu te salveaza nici popa.

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
Of Doamne..multumesc pentru raspunsuri si pentru sfaturi dar am ajuns..nu stiu cum sa zic la capatul solutiilor.Ma gandeam ca dupa ce o sa ajung la 60 de kg sa mananc sanatos fara prajeli, dulciuri, fainioase etc. iar pana atunci sa incerc sa continui asa.Ma simt jalnic sa vad ca toate colegele sunt slabe si pot sa se imbrace cu orice isi doresc, m-am saturat de toti care ma jignesc si colac peste pupaza m-am indragostit de un baiat si nu pot sa il accept pe el pentru ca eu inca nu m-am acceptat pe mine.Am ajuns sa fiu obsedata de mine si imi doresc daca se poate sa fiu doar piele si os .Cred ca problema mea a ajuns sa fie una de ordin psihologic.Mereu sunt deprimata si m-am departat de toti incat am ajuns sa fiu o tipa singura, inchisa intr-o camera alaturi de laptop.Urasc oglinzile, urasc pozele si detest sa merg in locuri unde sunt foarte multi oameni pentru ca mi se pare ca sunt foarte privita, intr-un sens rau.
Alexandra, eu iti doresc tare mult sa ai ocazia sa mai mananci sanatos la 60 kg, dar te-ai gandit ca poate nu mai ajungi acolo, daca nu iti schimbi gandirea?!

Si eu m-am simtit jalnic, cand toate erau fotomodele in liceu, si numa din cauza asta am facut toate prostiile si acum imi pare rau, ca am fost asa de proasta si m-am lasat influentata de toate reclamele, trendurile promovate de lumea care nu vrea decat sa faca bani pe noi, pentru ca ei ne vad ca o turma de vite, nu oameni, si au metode sigure care sa te faca sa te simti inadaptat, si neacceptat in societate daca nu te ridici la anumite standarde. Este jalnic ce se intampla si cel mai adese, tineretul este cel mai influentabil, trebuie sa deschidem ochii si sa renuntam sa mai fim o societate de consum. Cineva profita si face bani pe spinarea si sanatatea noastra. Iar noi ne lasam ametiti de standarde, 90-60-90, ce porcarie mare e si asta, iar noi am inghitit-o.

Si eu imi doream sa fiu piele si os, plangeam nopti intregi, nu mai ieseam afara, imi facusem un jurnal in care mi-am consumat toate problemele, dar l-am ars cand am decis ca nu se poate asa. Cand am intalnit pe actualul iubit, imi era rusine sa mananc ceva cu el, credeam ca ma vede o grasa care mai mananca de parca nu ii ajunge cate kg are. Si el saracu nici nu avea asa ceva in cap, acum, dupa ce am slabit, mi-a zis sincer intr-o zi, ca eu eram si atunci perfecta pentru el.

Nimeni nu are o problema cu noi, noi singuri ne-o creem si dupa ne plangem de mila.
Cine te judeca dupa cum arati trebuie trimis la plimbare. Tie nu iti trebuie oameni care sa te jigneasca, tu ai nevoie de oameni care sa te sustina, sa te inteleaga, macar sa isi imagineze ce inseamna viata unui om grasut. Nu este deloc usor, cand toata lumea in jur, vrea modele, pentru ca au creierii spalati.

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
Am sa..incerc sa mai ies..prietene am..de fapt am una mai buna cu care mai ieseam.Iar de maine am sa incerc sa mananc macar..900-1000 de calorii.Eu pana acum m-am simtit ok dar nu m-am gandit ca in viitor e posibil sa mi se faca rau sau sa imi cedeze inima (pentru ca e destul de slabita datorita lipsei mancarii) si..din moment ce se poate slabi mancand sanatos, am sa o fac si eu, sau cel putin o sa incerc.
[
Lasa prietenele care nu fac altceva sa iti mai aduca aminte ca vai ce te-ai ingrasat, urasc astfel de oameni, si i-am maturat pe toti din preajma mea, cu riscul de a ramane cu cativa oameni in jurul tau. Viata e si asa complicata, noi trebuie sa ne-o simplificam, orice lucru care ne face sa suferim, care nu ne apreciaza trebuie scos.

Apuca-te de sport, cat mai mult mers pe jos, bicicleta, abdomene, diverse exercitii, mananca echilibrat fara dulciuri, prajeli, fast food, treci pe lucruri sanatoase, fructe, legume, carnita de pui si peste, branzica si lactate degresate. Sa vezi ce rezultate frumoase vei avea. Nu peste noapte dar sigur vei slabi cat iti doresti.

Ti-am scris mult si te-as ruga sa citesti tare atent, pentru ca nu vreau sa regreti ceea ce faci acum.

Mult succes si sunt cu ochii pe tine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
2, 9, calorii, dieta, in, jurnale, kg, sanatos, saptamani, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 720 02 apr 2011 00:11:13

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole