forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/acesta-este-anul-meu-jurnal-serendipity9-12499.html)

serendipity9 20 feb 2014 20:53:26

Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Bunaaa :-* Ma numesc Ana, din Craiova, 19 ani, an greu :))

Am 74 de kg de ceva timp pentru ca tot am zis ca "ma apuc de maine" si niciodata nu m-am apucat. Asa ca iata-ma acum, intr-o seara in care probabil ar trebui sa invat, facandu-mi un jurnal si spunand pentru a o mia oara ca incep de maine. Sper ca de maine sa incep pe bune de data asta ;))

Nu voi numara caloriile pentru ca nu vreau sa stau mereu sa cantaresc. Voi avea grija doar ce mananc - in special multe legume si fructe si un pic mai putina carne (am tinut Dukanul mai demult si acum daca mananc mai multa carne ma cam doare stomacul :-?).

A si sa nu uit: sunt o mare dependenta de dulciuri si uneori ma pierd si mananc in exces si sufer de episoade de mancat compulsiv peste care sper sa trec cat mai curand.

Cat despre sport, am acasa o bicicleta eliptica si una normala pe care se aseaza praful si am citit pe internet cateva lucruri despre programul lui Jillian Michaels 30 day's shred si am vazut si multe poze before and after asa ca probabil o sa il incerc. Sper.

Cam atat deocamdata dar o sa mai revin sper eu cat de repede pot si cu vesti bune.

rozica1965 20 feb 2014 20:57:35

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Citat:

Anterior postat de serendipity9 (Post 1331203)
Bunaaa :-* Ma numesc Ana, din Craiova, 19 ani, an greu :))

Am 74 de kg de ceva timp pentru ca tot am zis ca "ma apuc de maine" si niciodata nu m-am apucat. Asa ca iata-ma acum, intr-o seara in care probabil ar trebui sa invat, facandu-mi un jurnal si spunand pentru a o mia oara ca incep de maine. Sper ca de maine sa incep pe bune de data asta ;))

Nu voi numara caloriile pentru ca nu vreau sa stau mereu sa cantaresc. Voi avea grija doar ce mananc - in special multe legume si fructe si un pic mai putina carne (am tinut Dukanul mai demult si acum daca mananc mai multa carne ma cam doare stomacul :-?).

A si sa nu uit: sunt o mare dependenta de dulciuri si uneori ma pierd si mananc in exces si sufer de episoade de mancat compulsiv peste care sper sa trec cat mai curand.

Cat despre sport, am acasa o bicicleta eliptica si una normala pe care se aseaza praful si am citit pe internet cateva lucruri despre programul lui Jillian Michaels 30 day's shred si am vazut si multe poze before and after asa ca probabil o sa il incerc. Sper.

Cam atat deocamdata dar o sa mai revin sper eu cat de repede pot si cu vesti bune.

Bine ai venit si multa bafta!!!!

serendipity9 20 feb 2014 20:59:13

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1331208)

Bine ai venit si multa bafta!!!!

Multumes mult :)

Ariaaa 20 feb 2014 21:49:33

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Hey, Ana :D
Ma bucur ca ma sustii si as vrea sa fac acelasi lucru pentru tine, mai ales ca ne-am facut jurnal in aceeasi seara. Coincidenta? Poate! Tin sa cred ca ne putem incuraja una pe alta, ca vom reusi sa ne schimbam stilul de viata si ca o sa fim mandre de noi! Fii tare >:D<

serendipity9 20 feb 2014 22:29:15

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Citat:

Anterior postat de Ariaaa (Post 1331243)
Hey, Ana :D
Ma bucur ca ma sustii si as vrea sa fac acelasi lucru pentru tine, mai ales ca ne-am facut jurnal in aceeasi seara. Coincidenta? Poate! Tin sa cred ca ne putem incuraja una pe alta, ca vom reusi sa ne schimbam stilul de viata si ca o sa fim mandre de noi! Fii tare >:D<

Cu siguranta putem sa ne sustinem reciproc si cu siguranta vom reusi. Trebuie sa reusim! >:D<

lucia ely 21 feb 2014 08:56:05

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
buna!:d bine ai venit printre noi!:D:)
iti doresc mult succes si rabdare!
sa ai weekend placut!

marinuta 21 feb 2014 08:57:58

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Salutare bafta in topirea kg....rabdare..sirguinta si vei vedea cum se topesc nenorocitele de kg:-*

anqutz 21 feb 2014 09:32:19

re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Buna! Imi place maxim entuziasmul tau! :D Daca ai probleme cu ducliurile atunci cauta alternative sanatoase pe care sa le poti consuma, sunt o groaza. Cumpara-ti stevie in loc de zahar, cacao, esente si creeaza-ti propriul desert din alimente sanatoase.

Cel mai bine ar fi sa iti scrii meniul zilnic aici pentru inceput. Fetele te mai pot ajuta cu un sfat sau cu o parere.

serendipity9 21 feb 2014 10:34:08

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1331388)
buna!:d bine ai venit printre noi!:D:)
iti doresc mult succes si rabdare!
sa ai weekend placut!

Multumesc pentru vizita. Un weekend placut si tie :)

serendipity9 21 feb 2014 10:35:18

Re: Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1331390)
Salutare bafta in topirea kg....rabdare..sirguinta si vei vedea cum se topesc nenorocitele de kg:-*

Multumesc, sper sa fac roste de toate:)) si sa slabesc odata pentru totdeauna. Succes si tie in continuare :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:52:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO