forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-2051.html)

Slabuta 22 apr 2009 11:58:59

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
In acest subiect as vrea sa venim cu sfaturi pentru cei care au trecut de varsta de 30 ani. Cu siguranta, cei care au o varsta asemanatoare si au reusit sa se mentina in forma, sunt asteptati in primul rand. Cu totii stim ca slabitul la aceasta varsta este mult mai anevoios si complicat.
Este nevoie de o altfel de abordare.

Va asteptam cu sfaturi pentru femeile sau barbatii de varsta voastra :) Spuneti-ne care sunt secretele voastre in domeniul slabitului, frumusetii si mentinerii in forma :)

Luna 23 apr 2009 20:58:06

Slabuta, pentru tine! >:D<


http://farm4.static.flickr.com/3405/...cc858ace_o.jpg



Hmmm, sunt in dubiu....am trecut de 30 cam de multisor, ma apropii cu pasi repezi de 40 ;;).. .. sa scriu aici sau la celalalt topic? b-)
Sa vedem unde apar mai multe fete ;)

Slabuta 23 apr 2009 21:06:18

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4253)
Slabuta, pentru tine! >:D<


http://farm4.static.flickr.com/3405/...cc858ace_o.jpg



Hmmm, sunt in dubiu....am trecut de 30 cam de multisor, ma apropii cu pasi repezi de 40 ;;).. .. sa scriu aici sau la celalalt topic? b-)
Sa vedem unde apar mai multe fete ;)

:">:">:">[*floare-tie*] Multumesc frumos, imi plac la nebunie crinii.... :)
Tu ai trecut de 30, dar nu esti la 40, cand vei peste 40 vei scrie la celalalt topic. :D
Si eu ma apropii rapid de 30, am o frica de mor :-s Sper sa nu ma transform intr-o isterica, ca de la o vreme am depresii din cauza asta. Imi apar primele riduri, sunt panicata, nu stiu ce sa fac. Imi doresc sfaturi naturiste, creme sau un dermatolog care sa ma ajute sa mai intarzie ridurile. :(

Problema mea e tare simpla, eu nu prea m-am distrat in tinerete, nu zic, am fost prin cluburi, discoteci, petreceri, etc, dar nu foarte multe. M-am cam ocupat de liceu, apoi Bac, apoi admitere facultate, dupa, licenta, si uite asa mi-a trecut si tineretea. Am momente in care as vrea sa merg in discoteca, sa mai topai, mi-e frica ca maine poimaine voi fi o baba si va rade lumea de mine daca ma vede dansand... :((

Dar nici acum nu am timp de distractii... As vrea sa opresc timpul aici si sa nu mai cresc... :( In fine, iar m-au apucat depresiile...

Luna 23 apr 2009 21:34:21

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4257)
:">:">:">[*floare-tie*] Multumesc frumos, imi plac la nebunie crinii.... :)
Tu ai trecut de 30, dar nu esti la 40, cand vei peste 40 vei scrie la celalalt topic. :D
Si eu ma apropii rapid de 30, am o frica de mor :-s Sper sa nu ma transform intr-o isterica, ca de la o vreme am depresii din cauza asta. Imi apar primele riduri, sunt panicata, nu stiu ce sa fac. Imi doresc sfaturi naturiste, creme sau un dermatolog care sa ma ajute sa mai intarzie ridurile. :(

Problema mea e tare simpla, eu nu prea m-am distrat in tinerete, nu zic, am fost prin cluburi, discoteci, petreceri, etc, dar nu foarte multe. M-am cam ocupat de liceu, apoi Bac, apoi admitere facultate, dupa, licenta, si uite asa mi-a trecut si tineretea. Am momente in care as vrea sa merg in discoteca, sa mai topai, mi-e frica ca maine poimaine voi fi o baba si va rade lumea de mine daca ma vede dansand... :((

Dar nici acum nu am timp de distractii... As vrea sa opresc timpul aici si sa nu mai cresc... :( In fine, iar m-au apucat depresiile...

Exceptand partea cu cluburi, discoteci, petreceri... parca ar fi viata mea :D

Tineretea nu ti-a trecut, la 25 de ani ESTI TANARA !

Si apoi, o baba dansand e de invidiat, pentru felul de a aborda si de a infrunta viata !

Un prim sfat ar fi sa te relaxezi, pt ca asa cum cred ca bine stii orice incruntare = viitoare riduri :P

Ti-ai facut vreodata masca cu miere?
Pur si simplu sa o intinzi pe tenul curat, stai 20-30 minute si apoi te speli cu apa calduta.

Nu mai stiu care actrita declara ca face asta zilnic din tinerete (acum fiind bunicuta) si am furat si aplicat si eu secretul ei.;)
Si imi plac rezultatele.;;)

Slabuta 23 apr 2009 21:43:42

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4268)
Exceptand partea cu cluburi, discoteci, petreceri... parca ar fi viata mea :D

Tineretea nu ti-a trecut, la 25 de ani ESTI TANARA !

Si apoi, o baba dansand e de invidiat, pentru felul de a aborda si de a infrunta viata !

Un prim sfat ar fi sa te relaxezi, pt ca asa cum cred ca bine stii orice incruntare = viitoare riduri :P

Ti-ai facut vreodata masca cu miere?
Pur si simplu sa o intinzi pe tenul curat, stai 20-30 minute si apoi te speli cu apa calduta.

Nu mai stiu care actrita declara ca face asta zilnic din tinerete (acum fiind bunicuta) si am furat si aplicat si eu secretul ei.;)
Si imi plac rezultatele.;;)

Da, faza cu incruntarea o stiu... :)) Ma pocnesc singura cand stau incruntata. :D Si repede dau fuga la oglinda sa vad daca nu mi-am aparut un rid. :)) La mine fruntea e mai ridata, am 3 santuri, nu adanci, dar eu le vad, in rest, la ochi am foarte mici.

Nu mi-am facut niciodata masca cu miere. Chiar ai rezultate?! :) Incerc si eu. Conteaza si mierea, adica de tei, poliflora, etc? Sau nu are importanta?

Luna 23 apr 2009 23:00:53

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4272)
Da, faza cu incruntarea o stiu... :)) Ma pocnesc singura cand stau incruntata. :D Si repede dau fuga la oglinda sa vad daca nu mi-am aparut un rid. :)) La mine fruntea e mai ridata, am 3 santuri, nu adanci, dar eu le vad, in rest, la ochi am foarte mici.

Nu mi-am facut niciodata masca cu miere. Chiar ai rezultate?! :) Incerc si eu. Conteaza si mierea, adica de tei, poliflora, etc? Sau nu are importanta?

Nu conteaza atat de mult. Mierea e hranitoare si lasa un ten atat de placut la atingere ;;)
Apoi, pentru ten mixt (merge si la gras), eu folosesc:

1/4 cubulet drojdie de bere
3-5 picaturi de lamaie
1/2 lingurita de lapte.

Amestecat pana se obtine o pasta, o aplic pe tenul curat si las pana se usuca. Ar fi bine sa nu fie in prezenta sotului/prietenului, mirosul e destul de neplacut datorita drojdiei de bere, insa rezultatul e spectaculos. Se inlatura cu apa calduta.
Tenul ramane cca jumatate de ora putin aprins, dar apoi isi revine.
Imediat dupa aplicare, fata e atat de curata si luminoasa.
Am avut placerea ca o colega de serviciu sa ma intrebe surprinsa cu ce crema m-am dat (era a doua zi deja).

Slabuta 23 apr 2009 23:23:02

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4284)
Nu conteaza atat de mult. Mierea e hranitoare si lasa un ten atat de placut la atingere ;;)
Apoi, pentru ten mixt (merge si la gras), eu folosesc:

1/4 cubulet drojdie de bere
3-5 picaturi de lamaie
1/2 lingurita de lapte.

Amestecat pana se obtine o pasta, o aplic pe tenul curat si las pana se usuca. Ar fi bine sa nu fie in prezenta sotului/prietenului, mirosul e destul de neplacut datorita drojdiei de bere, insa rezultatul e spectaculos. Se inlatura cu apa calduta.
Tenul ramane cca jumatate de ora putin aprins, dar apoi isi revine.
Imediat dupa aplicare, fata e atat de curata si luminoasa.
Am avut placerea ca o colega de serviciu sa ma intrebe surprinsa cu ce crema m-am dat (era a doua zi deja).

Luna, multumesc frumos, pentru aceste retete. Mai am o intrebare si te las sa dormi, de cate ori fac aceste proceduri? cu mierea si cu drojdia, eu am tenul mixt. :)

Luna 23 apr 2009 23:31:29

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4301)
Luna, multumesc frumos, pentru aceste retete. Mai am o intrebare si te las sa dormi, de cate ori fac aceste proceduri? cu mierea si cu drojdia, eu am tenul mixt. :)

Cu placere, Slabutico! >:D<

Alegeti o zi pentru una si o zi pentru cealalta.

Eu am miercurea pt miere si duminica pt drojdie :D Sa fiu luni frumoasa :P
Una hraneste si previne aparitia ridurilor, cealalta curata, hraneste si da luminozitate.

Eu cred ca o sa fii multumita.;;) Sper :-*

Slabuta 23 apr 2009 23:45:02

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4305)
Cu placere, Slabutico! >:D<

Alegeti o zi pentru una si o zi pentru cealalta.

Eu am miercurea pt miere si duminica pt drojdie :D Sa fiu luni frumoasa :P
Una hraneste si previne aparitia ridurilor, cealalta curata, hraneste si da luminozitate.

Eu cred ca o sa fii multumita.;;) Sper :-*

Gata, fac la fel. :)
Maine am o zi incarcata. :D Multe mi-am propus, hai sa vad cate reusesc, dar pe la un plafar tot trec. :D

Bineinteles voi spune ce rezultate am. :)

Shorty 25 apr 2009 10:16:41

Re: Frumoasa, sanatoasa si supla la 30 de ani :)
 
Dupa cum zicea si Slabuta si eu simt ca mi-a trecut tineretea si ca m-as fi distrat mai mult...si eu as vrea sa mai merg in cluburi sa dansez dar timpul si in ultima vreme si bugetul imi fac imposibila dorinta :(...asa ca am inceput sa ma distrez ca babalacii..merg la rude , la gratare, mai ies la un gratar sau merg intr-o excurisie cu prietenii..off...eu nu am asa multe riduri..cateva mici la ochi..chiar ma gandeam dc ar trebui sa imi iau o crema antirid ca nu am folosit pana acuma...voi ce ziceti...sa incep sa folosesc? daca da..ce a avut efect la voi?


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:30:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO