forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/alexandra1107-mai-11-kg-pierdut-ca-diva-3228.html)

alexandra1107 22 mar 2010 10:06:57

Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
M-am hotarat sa intru si eu aici constant. M-am apucat de slabit si vad ca merge. Pana acum am pierdut 7 kg. Nu stiu cum si de ce m-am apucat asa serios, ca am mai avut tentative, dar acum merg sigur pana la capat ca tare bine se mai simte/vede cand vad pantalonii stand pe mine ca pe gard hahaa.
Ma ajuta cei de la Natur house cu controlul dietei pentru ca imi este mult mai usor sa mi se spuna azi mananci aia aia aia. Asa ma simt obligata sa mananc de 5 ori pe zi, si mai ales dimineat ( in fine, si acum imi pun alarma ca sa imi aduc amite ca trebuie sa o fac hihi).
In prinicipiu, dieta nu e deloc grea pt ca este tot ceea ce mancam si inainte numai ca mai organizat.
Am pe saptamana 2 zile de "soc" cum o numesc ei, desi mie mi se apre un deliciu ( socul consta in a manca pe tot parcursul zilei un singur fel de fructe adica kiwi, mango, ananas sau gref combinat cu pui sau peste la pranz si ou sau peste seara cu acelasi fruct, la gustari tot acelasi fruct). In restul zilelor mas mai avea o zi de carbohidrati, una de peste, supe, nimic iesit din comun, Si cea de carboodrati o tin in zilele in care merg la aerobic, ca atunci am nevoie de mai multe calorii.
Ce sa zic, eu una sunt chiar multumita de ritm si mai ales de rezultate. Nu mie deloc foame, colesterolul rau a scazut vertiginos, acum e in limite normale, nu ma simt slabita, analizele de sange sunt in parametrii perfecti ( mai putin fierul unde sunt cu o unitate sub normal dar asta nu e de la dieta, e mai veche treaba).
Merg cam de 2 ori pe sapt la sala (o perioada m-a sfatuit sa chiar sa renunt la ea pt ca pierdeam mai usor fara sa fac efort hahaha) dar acum am reluat.
Am plecat de la 91 in talie si 110 in solduri si acum am ajuns la 85 talie si 101 solduri.
Se pare ca la burtica dau mai greu, dar vad ca mai toata lumea are problema asta ( am plecat de la 102 si acum am 98).
Pe langa dieta asta mai iau si niste fiole ( una pe zi) cu extract pe baza de struguri/portocala amara/ridiche neagra ( le alternez pe saptamani) dar nu cred ca ele au ajutat in vreun mare fel.
Ce sa zic, mai calc stramb, ca sa zic asa cu o bombonica sau cu ciocolata neagra, un pahar de vin din cand in cand, dar am inteles de la pers care ma supravegheaza, ca sa zic asa, ca e chiar indicat sa fac asta, ca sa nu se obisnuiasca organismul numai asa, pe dieta stricta.
Culmea ea ca atunci cand calc stramb, pierd mai mult hahahahaaah- nu inteleg de ce.
Cam asta e ce fac eu. Ideea e ca nu renunt pt ca vreau sa ajng o frumoasa pana in vara, si daca merge asa sigur o sa reusesc. Am pierdut 7 kg in 2 luni ( am inceput pe 15 ianuarie) deci daca in iunie iulie ajung la 70 kg voi fi cea mai tare!

supergirl18 22 mar 2010 11:03:31

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Felicitari pentru ambitie si rezultate !! :*:*M-ai facut curioasa cu privire la pers care zici ca are grija de ce manaci.e un nutritionist??sau ???nu stiu de asta te intreb..sincer nu-mi dau seama:Dsau mergi tu la vreo clinica??:)Mi se pare ingenioasa ideea si as vrea sa stiu mai multeTe-am pupacit si multa bafta in continuare:*

Gea 22 mar 2010 12:26:38

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Felicitari pentru ambitie!!

Cu siguranta vei obtine rezultatele dorite :)

alexandra1107 23 mar 2010 09:12:41

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 125222)
Felicitari pentru ambitie si rezultate !! :*:*M-ai facut curioasa cu privire la pers care zici ca are grija de ce manaci.e un nutritionist??sau ???nu stiu de asta te intreb..sincer nu-mi dau seama:Dsau mergi tu la vreo clinica??:)Mi se pare ingenioasa ideea si as vrea sa stiu mai multeTe-am pupacit si multa bafta in continuare:*

Multumesc, multumesc.
Firma din cate vad este spaniola si da, cred ca tipa respectiva este nutritionist, pt ca vad ca se pricepe si le zice destul de bine ( de, am prins experienta in timp ahaha)
Nu e o clinica, este pur si simplu un cabinetel unde iti face toate masuratorile inainte sa te apuci de dieta, iti noteaza obiceiurile alimentare, te intreaba daca ai vreo problema, si noteaza tot in calculator.Apoi iti da dietele si cade de acord cu tine ce sa mananci si ce nu.

alexandra1107 23 mar 2010 09:13:26

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 125354)
Felicitari pentru ambitie!!

Cu siguranta vei obtine rezultatele dorite :)

Multumesc foarte mult!

supergirl18 28 mar 2010 21:39:29

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra1107 (Post 126093)
Multumesc, multumesc.
Firma din cate vad este spaniola si da, cred ca tipa respectiva este nutritionist, pt ca vad ca se pricepe si le zice destul de bine ( de, am prins experienta in timp ahaha)
Nu e o clinica, este pur si simplu un cabinetel unde iti face toate masuratorile inainte sa te apuci de dieta, iti noteaza obiceiurile alimentare, te intreaba daca ai vreo problema, si noteaza tot in calculator.Apoi iti da dietele si cade de acord cu tine ce sa mananci si ce nu.

Interesant....as fi curioasa sa merg si eu la un astfel de cabinet:D stii cumva daca se gasesc si in alte orase?

alexandra1107 29 mar 2010 08:59:08

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 131760)
Interesant....as fi curioasa sa merg si eu la un astfel de cabinet:D stii cumva daca se gasesc si in alte orase?

Din cate vad pe site-ul lor au in Sibiu si Cluj.

Adella 07 apr 2010 09:41:34

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Hei Alexandra;;);;);;)
Unde esti ?Hai la slabit cu noi;;)>:D<

mvthebest 07 apr 2010 09:45:24

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
http://www.prodal.ro/images/cocktail...ery_orange.jpg Neata!!!;;)

alexandra1107 08 apr 2010 07:41:46

re: Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva!
 
Am fost in concediu, dar sunt aici!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:56:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO