forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Alinuutzi-Jurnal incepatoare (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/alinuutzi-jurnal-incepatoare-2869.html)

alinuutzi 22 feb 2010 19:32:06

Alinuutzi-Jurnal incepatoare
 
buna fetelor. sunt ali si m-am decis sa fiu o slabuta :D am inceput regimul de o saptamana si momentan sunt multumita de rezultate :"> nu tin un regim anume pentru ca nu imi doresc doar sa slabesc, ci si sa imi schimb stilul de viata. intr-o saptamana am slabit aproape 2 kg si sper sa continui sa slabesc. sper ca daca voi fi tentata sa "calc stramb" sa imi dati o manuta de ajutor si sa nu renunt :D v-am pupat pe toate si mult succes >:D<

Liviutzza 22 feb 2010 19:39:32

Re: incepatoare :D
 
Pai ce mananci?Ai slabit cam mult 2 kg intr-o saptamana!
Spune-ne si noua ce papi:)ce ai mancat azi sau ieri de exemplu:D

Macushla 22 feb 2010 19:42:18

Re: incepatoare :D
 
Bine ai venit in lumea slabutelor! Succes in datul kg jos. Si daca ai probleme, apeleaza cu incredere .

alinuutzi 22 feb 2010 19:47:36

Re: incepatoare :D
 
in fiecare dimineata mic dejun, care de obicei consta intr-un castronel micut de lapte degresat si cereale integrale. dupa vreo 2 ore mananc un mar sau un kiwi. la pranz ciorba/supa sau legume fierte sau 200g piept de pui fiert, iar seara multa salata verde cu rosii sau de varza si o bucatica de branza. mananc multe grefe si ananas(natural, nu in compot). si cand mi se face foame mananc un morcov. si + in jur de 2l de apa pe zi.
azi de exemplu am mancat dimineata o felie de cascaval si cereale cu lapte, dupa care la pranz 2 cartofi la cuptor (facuti cu ceapa si morcovi), salata verde putin mai pe seara si acum vreau sa merg sa iau o grefa :D

alinuutzi 22 feb 2010 19:48:46

Re: incepatoare :D
 
@Macushla : multumesc >:D<

Macushla 22 feb 2010 20:49:45

Re: incepatoare :D
 
Ce sporturi faci?

ianna 23 feb 2010 04:11:22

re: Alinuutzi-Jurnal incepatoare
 
Citat:

Anterior postat de alinuutzi (Post 95447)
in fiecare dimineata mic dejun, care de obicei consta intr-un castronel micut de lapte degresat si cereale integrale. dupa vreo 2 ore mananc un mar sau un kiwi. la pranz ciorba/supa sau legume fierte sau 200g piept de pui fiert, iar seara multa salata verde cu rosii sau de varza si o bucatica de branza. mananc multe grefe si ananas(natural, nu in compot). si cand mi se face foame mananc un morcov. si + in jur de 2l de apa pe zi.
azi de exemplu am mancat dimineata o felie de cascaval si cereale cu lapte, dupa care la pranz 2 cartofi la cuptor (facuti cu ceapa si morcovi), salata verde putin mai pe seara si acum vreau sa merg sa iau o grefa :D


bine ai venit printre noi[*117*]


hmm imi place asa zisa dieta a ta..bravo...ai inceput cu dreptul... dar ca sa te asiguri ca nu ai un deficit caloric... fa-ti si meniul cu ajutorul calculatorului de pe site...vezi pe forum sunt articole cum sa iti faci meniul... de ce te bat la cap cu caloriile? pai daca ai sub 1000kcal/ zi vei ajunge la stagnare f repede si nu numai...si e pacat~! ai de dat jos doar 8 kg ...floare la ureche;) in 2...3 luni ar trebui sa te numesti o slabuta fericita!;;)

si chiar practici vre-un sport/miscare?ma refer chiar si doar la mers pe jos...

alinuutzi 23 feb 2010 07:14:02

re: Alinuutzi-Jurnal incepatoare
 
>:D<>:D< pe langa cele 30-45 min (in care fac ceva miscare prin casa) din fiecare zi merg si la sala cam de 3-4 ori/saptamana la aerobic. saptamana viitoare cred ca incep si masajul. am facut eu acolo niste calcule si am cam 1100/1200 kcal/zi :D multumesc de sfaturi :D
sper sa reusesc sa scap in 2 luni de kg astea ca imi dau mare bataie de cap :D

ianna 23 feb 2010 13:38:40

re: Alinuutzi-Jurnal incepatoare
 
nu te stresa tare ...ca sunt 2 luni sau 4 luni tot acolo esti...ca apoi mai grea e mentinerea...care si ea va trebui sa fie vreo 2 luni sau poate mai mult timp...ca sa se stabilizeze greutatea...si apoi mare grija la ce papi;)

alinuutzi 23 feb 2010 15:21:14

re: Alinuutzi-Jurnal incepatoare
 
@ianna : multumesc :D
stiu ca e mai grea mentinerea dar sper sa fac fata de data asta :D tu ce dieta tii? (cred ca ai scris pe undeva dar sunt noua pe aici si ma pierd printre toate mesajele :">)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:47:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO