Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Amy's journal

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 21:28:26
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Cine se trezeste de dimineata departe ajunge!
De dimineta ma trezesc mereu, dar nu ajung de fiecare data unde trebuie ... sau in timp util. Ma mai pierd pe drum, apuc carari ocolite, intunecate, dar imi place sa cred ca mai devreme sau mai tarziu voi fi la locul potrivit in timpul potrivit.
Privesc in fata un drum lung spre autoeducare, dar optimista din fire, nu il vad greu, anevoios. Stiu ca voi avea si momente de .... rasfat, nu vreau sa le numesc abateri, pt ca vreau sa ma mai bucur si de lucrurile care imi plac, dar doar pentru f f f putin timp. Asa le voi aprecia mai bine, vor fi ca o rasplata
Dar pana la rasplata mai e si ar fi bine sa ma apuc de treaba.
Am mancat de dimineata 2 felii din panine integrala prajite, cu 2 lingurite de gem dietetic. Am renuntat la sucul de fructe dimineta (il pastrez ca si gustare), in favoarea unei cani de ceai neindulcit.
M-am dus la sala imediat ce am terminat cafeaua; si ca tot sunt la cafea, de 2 zile nu mai folosesc indulcitori artificiali. M-am hotarat sa o beau doar cu o lingurita de Coffee Cream sau lapte, depinde ce am prin casa
Azi am avut mai mult chef pt exercitii: 40 min pe stepper=5 mile~8km=450 cal. Adica mi-au mers piciorusele mai repede
Saptamana asta ma bazez pe stepper, iar de saptamana urmatoare voi alterna:o zi stepper, o zi banda-mers rapid cu inclinatie max.
De bicicleta nu ma ating; incep sa ma doara genunchii in 5 minute, simt ca nu depun suficient efort si incep sa ma plictisesc.
De fiecare data cand ma duc la sala si vad aparatele imi vine in minte imaginea unui soricel pe rotitza si zambesc. Probabil cine ma vrede crede ca ma bucur de antrenament
La pranz mi-am facut peste in tigaie cu legume si lamaie. Il atasez, a nu se baga de seama aburul, era fierbinte. Am dat doar cu un spray cu ulei pe tigaie ca sa nu se lipeasca, iar focul a fost f mic.
Pana acum am ~ 400 cal din alimente si 8 gr de zahar din cele 30 propuse. Dar le voi creste imediat pt ca urmeaza o gustare din fructe si nuci. Pt cina mi-am propus piept de pui cu salata din legume proaspete. Cu siguranta voi mai avea o gustare, inca nu stiu ce, dar clar sa nu mai aud de batoanele alea. Le-am prins frica
Sper sa ajung astazi si la piscina, pt ca nu e asa cald si mai trebuie sa ma bronzez pe ici pe colo pt ca momentan sunt zebra.
Imagini ataşate
File Type: jpg IMG_3662.jpg (92,2 KB, 20 vizualizări)
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 08:11:54
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Amy's journal

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Buna, Kore si Deadcountess
Problema mea nu este ca le am in casa, de altfel le mananca si sotul, ci mai degraba daca apuc sa gust. Si asta nu e valabil doar pt batoane, vorbesc drepre tot ce contine zahar. Parca se declanseaza o frenezie si imi este f greu sa ma opresc. Dc nu gust e ok, am facut brownies, din care desigur nu am gustat si nu am avut nicio problema.
Stiu, va tr sa lucrez la autocontrol.
De altfel, asa cum spunea si Deadcountess, sunt bune in geanta cand esti plecat si nu ai tp pt masa. Nu te mai infigi in primul fast food sau altceva de genu'
Numai bine!
Buna dimineata (la tine probabul e seara )

Si eu aveam problema cu gustatul, nu ma opream pana nu era gata o ciocolata intreaga, parca nu eram in stare sa o las din mana. Acum incep numai din cele mici, defsac una, o impart cu sotul si ma opresc aici. Si pt batoane am descoperit si varianta mini (35g)

Succes in continuare cu dieta
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #13 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 12:20:48
zara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Vârsta: 41
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Amy's journal

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Cine se trezeste de dimineata departe ajunge!
De dimineta ma trezesc mereu, dar nu ajung de fiecare data unde trebuie ... sau in timp util. Ma mai pierd pe drum, apuc carari ocolite, intunecate, dar imi place sa cred ca mai devreme sau mai tarziu voi fi la locul potrivit in timpul potrivit.
Privesc in fata un drum lung spre autoeducare, dar optimista din fire, nu il vad greu, anevoios. Stiu ca voi avea si momente de .... rasfat, nu vreau sa le numesc abateri, pt ca vreau sa ma mai bucur si de lucrurile care imi plac, dar doar pentru f f f putin timp. Asa le voi aprecia mai bine, vor fi ca o rasplata
Dar pana la rasplata mai e si ar fi bine sa ma apuc de treaba.
Am mancat de dimineata 2 felii din panine integrala prajite, cu 2 lingurite de gem dietetic. Am renuntat la sucul de fructe dimineta (il pastrez ca si gustare), in favoarea unei cani de ceai neindulcit.
M-am dus la sala imediat ce am terminat cafeaua; si ca tot sunt la cafea, de 2 zile nu mai folosesc indulcitori artificiali. M-am hotarat sa o beau doar cu o lingurita de Coffee Cream sau lapte, depinde ce am prin casa
Azi am avut mai mult chef pt exercitii: 40 min pe stepper=5 mile~8km=450 cal. Adica mi-au mers piciorusele mai repede
Saptamana asta ma bazez pe stepper, iar de saptamana urmatoare voi alterna:o zi stepper, o zi banda-mers rapid cu inclinatie max.
De bicicleta nu ma ating; incep sa ma doara genunchii in 5 minute, simt ca nu depun suficient efort si incep sa ma plictisesc.
De fiecare data cand ma duc la sala si vad aparatele imi vine in minte imaginea unui soricel pe rotitza si zambesc. Probabil cine ma vrede crede ca ma bucur de antrenament
La pranz mi-am facut peste in tigaie cu legume si lamaie. Il atasez, a nu se baga de seama aburul, era fierbinte. Am dat doar cu un spray cu ulei pe tigaie ca sa nu se lipeasca, iar focul a fost f mic.
Pana acum am ~ 400 cal din alimente si 8 gr de zahar din cele 30 propuse. Dar le voi creste imediat pt ca urmeaza o gustare din fructe si nuci. Pt cina mi-am propus piept de pui cu salata din legume proaspete. Cu siguranta voi mai avea o gustare, inca nu stiu ce, dar clar sa nu mai aud de batoanele alea. Le-am prins frica
Sper sa ajung astazi si la piscina, pt ca nu e asa cald si mai trebuie sa ma bronzez pe ici pe colo pt ca momentan sunt zebra.
Buna Amy , ...arata f bine mancarica ta ,sa iti fie de bine....eu m-am obisnuit fara gustare ,daca mananc bine nu mai intra si o gustare dar daca nu m-am saturat la masa parca am pofta de ceva dulce...
Daca mergi la piscina sa profiti si sa innoti pt ca arde multe calorii....
Te pup
zara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 451 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 16:09:29
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Buna dimineata!
Ai dreptate Deadcountess, la mine era 2 am, eram de mult in lumea viselor .
Zara, de cele mai multe ori chiar daca ma satur tot simt nevoia de ceva dulce. E vb de obisnuinta. Am citit pe undeva ca fiecare obicei/actiune repetata cu regularitate traseaza pe creier un "santulet" care se adanceste pe masura ce actiunea e repetata. Asa, cica s-ar forma dependentele-fumat, dulce s.a. Daca reusesti sa faci din ce in ce mai rar act respectiva santuletul se deformeaza, in tp se pierde si apare altul cu noua actiune.
Nu stiu cat de adevarat este, dar mi s-a parut interesant
In ultimele 2 zile m-am incadrat in normele impuse, chiar si la zahar. Sper sa ma tina tot asa. Iar ieri am adaugat si 20 min la banda, 600 cal consumate in total. Nu mai pun si micile treburi zilnice, macar sa vad rezulate fara sa ma fi asteptat. Mi-am propus sa nu mai chinui cantarul din baie, il las si pe el sa se odihneasca. In fiecare dim eram pe el si ma bosumflam toata dc imi arata cu putin mai mult decat in ziua precedenta. Cred ca si de aici imi mai pierdeam din avant. Asa ca urmatoarea cantarire va fi luni dimineata.
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 23:15:30
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Astazi mi-au mers toate pe dos
De dim la sala nu am putut sa stau cat vroiam pt ca se aglomerase si nu sunt multe aparate. Spre pranz m-am pus pe gatit. Am vazut pe undeva mancarica de ciuperci cu mamaliguta a la Slabuta si mi-a lasat gura apa. M-am apucat mucitoreste si am facut mancarica, dar mi-am spus ca ar fi bine sa fac si o ciorbitza de cartofi (vazusem in frigider niste ceapa verde). Eu prefer sa gatesc la foc mic, mi se par ca ies ma gustoase mancarurile, plus folosesc ulei f rar si la foc mic nu se mai lipeste. Prin urmare dupa o ora si jumatate mancarea era gata. De obicei ciorba o mananc a doua zi ca sa fie reeece., dar de data asta nu am mai rezistat si mi-am spus sa ii dau un imblod. Am asezat oala in chiuveta ai am lasat apa sa curga intr-o parte ( Numai ca s-a ridicat si toata apa de la chiuveta era in ciorbita meaaaaa ( Am muncit degeaba ( si am mai stat si in caldura. Buc e in spate si nu e despartita decat de niste counter-e de living. Obsedata sa nu miroasa in casa(exista o hota, dar astia au proiectat-o in asa fel ca scoate tot in casa ), deschid usile de la balcon, automat AC off.
Asa suparata si boscorodind ca am pierdut tp degeaba, ma apuc de aspirat. Mi-am luat un aspirator nou care e mai puternic si da-i sa-l incerc. In urmatoarele sec ma trezesc cu o parte din cablul de la laptop in aspirator. Nici macar nu imi vine sa rad, dar macar acum stiu ca trage bine. Mai vroiam sa imi calc ceva, dar...sincer imi e teama sa ma apuc. Cine stie ce mai fac.
Asa ca astept sa treaca ziua asta afurisita.
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 01 iul 2010, 23:42:17
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Amy's journal

Vai ce de ai mai facut azi esti o bubulina gospodina bravo
pai ai si consumat calorii
chiar acum ma gandeam ce faci, te apuci de calcat la 1 noaptea? dar mi-am uitat ca la tine e ziua
  #17 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 00:11:16
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Vai ce de ai mai facut azi esti o bubulina gospodina bravo
pai ai si consumat calorii
chiar acum ma gandeam ce faci, te apuci de calcat la 1 noaptea? dar mi-am uitat ca la tine e ziua
tocmai asta ma supara, ca inca nu s-a terminat ziua
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 16:40:50
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Draga jurnalule,
Nu stiu ce se intampla cu mine. De 3 nopti visez numai chestii urate, ma trezesc de fiecare data si abia reusesc as adorm. Nu sunt nici suparata si nici motive de stres nu am si totusi ... simt ca orice urma de buna dispozitie dispare incet, incet. Trag de mine sa fac lucrurie obisnuite, dar nu am niciun chef. Nu am stare si totusi nu as face nimic.
Punctul culminant a fost aseara, cand am vazut o reclama pt ASPSA si m-a bufnit plansul amintindu-mi si de petul meu pe care l-am pierdut acum 7 luni. Bine, asta e un subiect sensibil si nu am nevoie de un stimul pt a ma intrista, dar parca nu puteam sau nu vroiam sa imi iau gandul de la lucruri negative, de parca as fi vrut sa ma pedepsesc singura. Si pentru ca nu era suficient, am mai mancat si inghetata. Si nu o cupa sau doua. Nici nu m-am mai sinchisit sa numar caloriile. Pur si simplu parca nu gandeam, nu mai imi pasa de nimic. De parca o dorinta inconsitienta de autodistrugere imi acapara toate simturile. Nu tu vointa, nu tu putere, nimic. Nici macar nu faceam o incercare de a depasi momentul, de a ma opri si analiza, rationa. Daca as fi putut face asta, nu m-as mai fi trezit de dimineata cu remuscari pt idiotenia de aseara.
Scriu acum cu mintea limpede si cand privesc in urma, nu ma recuosc. Sper ca randurile de aici sa ma ajute ca data viitoare sa pot spune "stop". Sa imi acord un minut de rationament pt a iesi, in loc de a ma afunda din ce in ce mai mai mult. In general sunt optimista si increzatoare, cu exceptia catorva momente rare. Realizez acum ca am de dus o lupta cu cel mai mare dusman-EU.
Nu are rost acum sa mai scriu ce am mancat. Oricum la capitolul mancare (nu includ aici desertuir/dulciuri) nu imi fac probleme. Mananc sanatos. Piept de pui, peste, salate, gatite cu putin ulei sau deloc. Momentan am o gama restransa de alimente si mancaruri pe care stiu sa le fac, dar lista e deschisa si voi incerca sa diversific cat mai mult. De pizza nu m-am mai atins de cateva luni si nu am mai trecut pragul fast food-urilor de mult timp.
Acum...fruntea sus , pt ca dc mai citesc o data ce am scris ma declar nebuna; si asa am avut tentative de a sterge mesajul vrand sa uit episodul, dar vreau mai mult sa invat din propriile-mi greseli decat sa le dau uitarii. Asadar, astazi este o noua zi pe care vreau sa o intampin cu bratele deschise
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 03 iul 2010, 01:38:38
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Acum m-am intors acasa, sunt nu imi mai simt picioarele. Am facut o tura de magazine, nu mi-a picat in maini nimic deosebit. Vazusem o rochita draguta, dar era marimea 10 si era f mare de mine. Inca nu stiu exact cat port. Oricum mereu aveam un nr diferenta intre pantaloni si bluze. Cred ca dep si de croiala sau mai stiu eu ce. Pana si la adidasi a fost circ. Pt unele modele purtam 7 pt altele 9. Sotul meu e un fercit. A aflat cat poarta si acum nici macar nu se mai sinchiseste sa probeze. Ce bine o fi...eu fac o gramada de drumuri la cabine
Azi am mancat ok, incanu am calculat cal, urmeaza, dar am papat asa:
-dimineata: 2 felii de paine prajita (itegrala) cu o lingurita de icre+un suc de portocale (stoarse)
- pranz: mamagliguta cu mancarica de ciperci a la Slabuta (o bunatate)
- snack: 2 mere golden (p'astea le-am luat cu mine in masina ca sa nu dau iama prin fast food)
-cina: 3 felii de paine cu un cub de branza degresata si cateva felii de bacon low fat(nu e cu grasime, e mai mult ca un muschi de porc)
-desert: gelatina fara zahar(10 cal)+budinca fara zahar(60 cal)
Desertul am vrut sa il incerc pt ca astazi mi-am cumparat pt prima data jell'o. Cu jeleul nu prea m-am omorat, dar budinca e extraordinara.
Acum m-am apucat din nou de ciorba de cartofi nu ma las pana nu o fac.
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 03 iul 2010, 01:45:58
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

aaa, am uitat sa spun ca la sf cand m-am dus sa imi colectez sotul de la serviciu a inceput o ploaieeee de ne-a udat pana la piele in tp ce caram cumparaturile.
Chiar si asa, in sfarsit simt ca adie un vant rece. Nu am mai simtit asta de cateva luni, de ob simti ca te frig narile de la areul cald. O sa imi iasa prin piele clima asta de care m-am bucurat la inceput
amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta, jurnal, sanatos, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole