forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ancutzy-jurnal-nou-inceput-nou-3963.html)

anca ank love 27 mai 2010 09:18:47

Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Ziua buna dragele mele. Am gasit acest site si dupe ce am citit cu atentie cat am putut de mult de aici si am oscilat putin intre ce dieta sa adopt si ce mi se potriveste mai bine am hotarat sa incep de astazi Regimul Dukan. Am lecturat cu mare atentie toate informatiile date de voi si am procesat toate indicatiile si sper ca sunt pregatita.
Daca tot am facut pasul asta m-am gandit sa imi fac si un jurnal unde sa scriu absolut tot la sfarsitul fiecarei zi - meniul, parerile, sentimentele....
In speranta ca acum cu voi alaturi imi va fi ceva mai usor....here i go !
Va pupacesc dulce pe toate si abia astept sa vorbim :x

Adella 27 mai 2010 09:57:42

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Hei Anca:)
Bine ai venit alaturi de noi si felicitari pentru casuta;;)sper sa ne bucuram impreuna de rezultate si sa ne sprijinim cand ne e greu:)
Mult succes!!!>:D<

anca ank love 27 mai 2010 10:55:28

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Buna Adella. Multumesc frumos pt primire. Am vazut ca ai reusit sa scapi de ceva kilograme.... a functionat regimul Dukan ? Cam in ce ritm ai mers cu scaderea ?
Abia astept sa am si eu motive de lauda

anca ank love 27 mai 2010 10:57:06

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Ai facut ceva sport, ceva pe la vreo sala ? Eu tare mult as vrea sa merg, am gasit si o sala super ok...dar imi lipseste o partenera... am incercat in nenumarate randuri sa merg singura si nu am reusit decat sa pierd banii...acum nici nu ma mai duc sa ma inscriu singura .....:((

Adella 27 mai 2010 11:08:40

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 201867)
Buna Adella. Multumesc frumos pt primire. Am vazut ca ai reusit sa scapi de ceva kilograme.... a functionat regimul Dukan ? Cam in ce ritm ai mers cu scaderea ?
Abia astept sa am si eu motive de lauda

Buna:)
Am slabit 2 kg aproape, in 5 zile:) dar mi-am facut probleme ..prea multe toxine pentru mine:)
Succes ..poate tu esti mai rezistenta:)>:D<

andra_aly 27 mai 2010 11:43:55

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 201718)
Ziua buna dragele mele. Am gasit acest site si dupe ce am citit cu atentie cat am putut de mult de aici si am oscilat putin intre ce dieta sa adopt si ce mi se potriveste mai bine am hotarat sa incep de astazi Regimul Dukan. Am lecturat cu mare atentie toate informatiile date de voi si am procesat toate indicatiile si sper ca sunt pregatita.
Daca tot am facut pasul asta m-am gandit sa imi fac si un jurnal unde sa scriu absolut tot la sfarsitul fiecarei zi - meniul, parerile, sentimentele....
In speranta ca acum cu voi alaturi imi va fi ceva mai usor....here i go !
Va pupacesc dulce pe toate si abia astept sa vorbim :x

Buna anca si bine ai venit:) dupa cum ai vazut fetele au slabit bine cu dieta aceasta. dar dupa parerea mea nu o poti tine foarte mult. dupa este bine sa adopti sun stil de viata sanatos. si sa spui NU alimentelor ce nu intra in categoria dieta:D
asteptam vesti bune de la tine. suntem aici pentru a te sprijini>:D<
mult succes:)

anca ank love 27 mai 2010 11:51:13

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Multumesc mult pt incurajare Andra.... mie mi s-a parut a fi un regim de viata super ok... dar deh... fiecare cu organismul lui...in orice caz am reusi tsa il conving si pe logodnicul meu sa se alature luptei...tot 105 kg are si el...a spus ca incepe si el dupa ce trec eu de faza de atac...ca sa observe cum merg treburile
Pupici...sa ne auzim cu bine

anca ank love 27 mai 2010 19:53:25

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Ziua de astazi a trecut f bine

MD - 2 oua fierte + cateva feliute de branzica + 1 felie jambon pui
Pranz - 300 gr pastrama piept pui + un iaurt mic degresat
15: 30 - 3 Iaurturi mici degresate
18 :00 - un iaurt de baut degresat
21:00 - un iaurt Usurel


Cred ca o sa raman la atat pe ziua de astazi....imi voi face un ceai si il voi savura vorbind cu voi.

AM DAT JOS 1 KG !!!!

sunshine 27 mai 2010 21:03:53

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
bine ai venit anca, si mult succes in lupta cu kg!
felicitari pt primul kg dat jos.
incet incet sa incepi si cu un pic de sport, ca sa slabesti frumos :)

anca ank love 27 mai 2010 21:15:05

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Sunshine mercic frumos pt incurajare...o sa incep si cu sport, am facut miscare intotdeauna numai ca de aprox un an am pb cu coloana si nu am voie decat fff putin sport si care sa nu implice alergat, sarit, aplecari sau indoiri...deci mai nimic....am un VibroShape care de cand l-am cumparat a stat in cutie....am inceput sa il folosesc de 2 zile
In plus dupa cum am mentionat tin Regimul Dukan sunt la prima faza pana miercuri si nu este indicat efortul fizic.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO