forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ariana in lupta cu kilogramele!!!:) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ariana-lupta-kilogramele-2448.html)

ariana13 26 ian 2010 10:53:03

Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Salutare tuturor slabutelor! Am decis sa imi fac si eu jurnal. Poate ma ma ajuta in vreun fel! Am incercat sa fac meniul zilnic calculand caloriile dar ..nu am rabdarea necesara sa fac asta zilnic:D. Dar pentru ca am tinut nenumarate diete si mereu m-am interesat de numarul caloriilor am idee cam ce trebuie papat si ce nu, sau cel putin asa cred, :)).Voi folosi calculatorul doar cand nu stiu sau pentru chestii mai complexe:).
Am mai slabit o data vreo 20- 22 de kg, dar eram in liceu! Nu am tinut atunci nici o dieta nebuneasca ci doar am eliminat tot ce e bun:)) Nu am mancat paine,dulciuri, paste, prajeli, grasimi, faceam un calcul caloric estimativ + putin sport si s-au dus.Sa vedem daca reusesc iar.
Si sa incepem!!!Pentru ca ieri nu am avut vreme sa scriu voi scrie azi pentru ieri::)):)) si mai tarziu pentru azib-)

D: O cana de iaurt cu o felie de paine
P: Un gratar de vita cu legume
(la grataru' asta puteam sa imi iau si cartofi prajiti...mare ambitie mi-a trebuit sa ii ignor complet..dar nu am luat nici macar unul;;))
G1:Un iaurt mic de fructe+5 migdale
S: O farfurie de ciorba de perisoare cu un ardei iute
G2 O ceasca de smoothie de fructe homemade (1 mango, capsuni, o portocala, toate astea bagate la blender) +un senvish cu jumatate de felie de cascaval si doua feliutze mici de tot de salam, fara paine =((

Nu pot sa adorm daca imi este foame...si ajung sa ma perpelesc in pat pana ma ridic si mananc ceva, asa ca..incerc sa previn asta cu o mini gustare inainte de culcare:D)
Wow ce mult am scris!!:">

Cam atat pentru ieri! Ce parere aveti??
Revin mai tarziu cu lista de azi!
Spor, ambitie si motivatie tuturor!!!;)

madaEM 26 ian 2010 11:05:31

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
buna ariana>:D<
in primu rand felicitari pt kg pe care leai pierdut in timpul liceului...ma gandesc ca nu iti va fi asa greu acum ...mai ales ca ai mai trecut odata prin aceasta experienta ..si stii ce iti face bn si ce iti face rau ...:D
aa si bv ca nu tiai luat ieri cartofi prajiti...;;)
mie mi se pare ok ..meniul tau de ieri:D
oricum iti urez succes in continuare>:D<>:D<>:D<

Slabuta 26 ian 2010 11:47:48

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Citat:

Anterior postat de ariana13 (Post 71712)
Salutare tuturor slabutelor! Am decis sa imi fac si eu jurnal. Poate ma ma ajuta in vreun fel! Am incercat sa fac meniul zilnic calculand caloriile dar ..nu am rabdarea necesara sa fac asta zilnic:D. Dar pentru ca am tinut nenumarate diete si mereu m-am interesat de numarul caloriilor am idee cam ce trebuie papat si ce nu, sau cel putin asa cred, :)).Voi folosi calculatorul doar cand nu stiu sau pentru chestii mai complexe:).
Am mai slabit o data vreo 20- 22 de kg, dar eram in liceu! Nu am tinut atunci nici o dieta nebuneasca ci doar am eliminat tot ce e bun:)) Nu am mancat paine,dulciuri, paste, prajeli, grasimi, faceam un calcul caloric estimativ + putin sport si s-au dus.Sa vedem daca reusesc iar.
Si sa incepem!!!Pentru ca ieri nu am avut vreme sa scriu voi scrie azi pentru ieri::)):)) si mai tarziu pentru azib-)

D: O cana de iaurt cu o felie de paine
P: Un gratar de vita cu legume
(la grataru' asta puteam sa imi iau si cartofi prajiti...mare ambitie mi-a trebuit sa ii ignor complet..dar nu am luat nici macar unul;;))
G1:Un iaurt mic de fructe+5 migdale
S: O farfurie de ciorba de perisoare cu un ardei iute
G2 O ceasca de smoothie de fructe homemade (1 mango, capsuni, o portocala, toate astea bagate la blender) +un senvish cu jumatate de felie de cascaval si doua feliutze mici de tot de salam, fara paine =((

Nu pot sa adorm daca imi este foame...si ajung sa ma perpelesc in pat pana ma ridic si mananc ceva, asa ca..incerc sa previn asta cu o mini gustare inainte de culcare:D)
Wow ce mult am scris!!:">

Cam atat pentru ieri! Ce parere aveti??
Revin mai tarziu cu lista de azi!
Spor, ambitie si motivatie tuturor!!!;)

Buna Arina si bine ai venit printre noi :)

Imi place meniul tau, este bine ca nu te infometezi :)
Si ai dreptate cu dietele drastice nu se slabeste, te infometezi si strici sanatatea. ;)

Faci ceva sport? :) ca nu am gasit nimic despre...

ariana13 26 ian 2010 13:24:24

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 71726)
buna ariana>:D<
in primu rand felicitari pt kg pe care leai pierdut in timpul liceului...ma gandesc ca nu iti va fi asa greu acum ...mai ales ca ai mai trecut odata prin aceasta experienta ..si stii ce iti face bn si ce iti face rau ...:D
aa si bv ca nu tiai luat ieri cartofi prajiti...;;)
mie mi se pare ok ..meniul tau de ieri:D
oricum iti urez succes in continuare>:D<>:D<>:D<

Multujmesc frumos mada!. Pacat ca le-am pus la loc intre timp:((:((:((. Sper sa ma tin de treaba!!

ariana13 26 ian 2010 13:33:41

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 71770)


Buna Arina si bine ai venit printre noi :)

Imi place meniul tau, este bine ca nu te infometezi :)
Si ai dreptate cu dietele drastice nu se slabeste, te infometezi si strici sanatatea. ;)

Faci ceva sport? :) ca nu am gasit nimic despre...

Buna slabuta si merci, ma bucur sa aud ca meniul meu e cat de cat ok. Am facut si cure de infometare dar...m-am saturat:))
Sport incerc sa fac cam o ora pe zi, cat se poate in fiecare zi, dar minim de 5 ori pe saptamana. Sunt prietena cu Billy :)), Taebo Cardio si Abs deocamdata si cateodata imi pun muzica si ma zbucium cum imi vine mie, mi se pare si foarte relaxant.:P
Vreau sa ajung la taebo Advanced la un moment dat dar mai am pana acolo.
Momentan fac o pauza de o saptamana, ca mi-am intins un ligament cred, facand un exercitiu si ma jeneaza. Sper ca dupa pauza asta sa isi revina.

ema5288 26 ian 2010 13:52:22

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
foarte gustos si sanatos meniul tau. foarte bine!! eu insa nu as opta pt iaurturile cu fructe din comert deoarece au destul de multe calorii si de asemenea E-uri. mai bine ai manca iaurt degresat in care sa adaugi tu ce vrei.
in rest foarte bine

bafta in continuare!!

ariana13 26 ian 2010 15:09:08

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Citat:

Anterior postat de ema5288 (Post 71833)
foarte gustos si sanatos meniul tau. foarte bine!! eu insa nu as opta pt iaurturile cu fructe din comert deoarece au destul de multe calorii si de asemenea E-uri. mai bine ai manca iaurt degresat in care sa adaugi tu ce vrei.
in rest foarte bine

bafta in continuare!!

Multumesc ema. Sunt foarte incantata ca suna bine. Sper sa fie ok ca sa mearga si slabitul. Ai dreptate cu iaurtul, dar era singura optiune de la serviciu in afara de sandwichuri. Si exact asta am facut acasa azi de dim am luat iaurt si am pus fructe in el...mult mai buun. Azi mi-am luat o portocala de acasa pentru gustare!!

ariana13 26 ian 2010 15:51:03

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Meniu Ziua 2:

D: O felie de paine + o cana de iaurt+ doua linguri smoothie pus in iaurt
P: Salata(salata verde, ceapa, cateva masline)+1 ou fiert+1 bucata de somon la gratar (in meniu mai erau si doua bucati de paine prajita cred ca in ulei dar ..le-am dat la o parte::>:D)
G1: O portocala+1 capuccino cu lapte degresat
C: Pentru cine intentionez sa fac piept de pui la gratar + salata verde iar ca gustare inca nu stiu exact ce, dar probabil niste smoothie si ceva mic mic mic sa pot dormi:D

Sper sa nu ma abat de la plan..de obicei seara o zbarcesc rau, ca ma apuca toate poftelex-(x-(:))

Si inca ceva: Mi=am propus sa ma cantaresc o data pe saptamana sau o data la doua saptamani!! daca stau tot timpul cu nasul in cantar si nu scade nici macar 100 de grame ma deprim, si se duce la naiba toata motivatia mea!!!

pamy 26 ian 2010 19:19:49

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
bv ariana ... cu billi am incercat si eu sa ma imprietenesc si nu mi-a iesit prea bine ... acum ca mi-ai amintit o sa mai incerc o data chiar asta seara :D

multa bafta!

ariana13 27 ian 2010 13:21:07

Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)
 
Ieri am reusit sa ma tin de treaba Yupii!!! Si astazi pana la ora asta este ok. Din pacate m-am constipat:-s:-s:-s si ma simt ca un balon, de unde rezulta ca ma simt grasa si urata.AARRRRRRGGGGHHH!
De cateva zile nu am mai facut taebo si ma simt foarte aiurea. Energia mea s-a dus !!:(. Cred ca o sa continui cu toate ca ma doare un pic piciorul si nu o sa fortez pe partea aia.Intre timp investighez pe net, sa vad ce anume ma doare de fapt:D Revin mai tarziu cu detalii despre meniu.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:39:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO