forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ari's new life (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/aris-new-life-2581.html)

Ari02 04 feb 2010 00:00:56

Ari's new life
 
Bun venit pe 'Ari's new life' .. :D (suna *****.. stiu :)))
Ei bine, sunt Ari si vreau sa incep sa imi organizez mai bine viata, incepand cu alimentatia .. Mereu am fost putin perfectionista dar nu m'am concentrat niciodata prea mult pe calorii, grasimi etc .. Pana acum (am 15 ani) mancam ce imi punea mama pe masa (gateste foarte bine, trebuie sa recunosc.. probabil de aceea ma aflu si in situatia asta) plus ce mai gaseam prin magazine ..Nu am avut mari probleme pana acum aproximativ un an.. Am facut karate cam toata copilaria, iar de cand m'am lasat a inceput sa se depuna grasimea .. -> si eu am inceput sa'mi pierd increderea in mine putin cu putin . Am studiat zilele astea site'ul vostru si vreau sa pun in aplicare toate trucurile furate :>. In urmatoarele doua luni imi doresc sa slabesc 6 kg (pana la vacanta de Paste) si de atunci sa ma mentin :).
Sfaturile sunt mereu bine primite si urmate.. Multumesc anticipat [*14*]

Btw, ati facut o treaba grozava cu site'ul.. FELICITARI!

ali_lumi 04 feb 2010 00:05:22

Re: Ari's new life
 
Bine ai venit in lumea slabutelor ari>:D<
Si mult succes si vointa!:)

Ari02 04 feb 2010 00:26:49

Re: Ari's new life
 
Multumesc Ali, apreciez >:D<.

Slabuta 04 feb 2010 00:31:35

Re: Ari's new life
 
Citat:

Anterior postat de Ari02 (Post 78001)
Bun venit pe 'Ari's new life' .. :D (suna *****.. stiu :)))
Ei bine, sunt Ari si vreau sa incep sa imi organizez mai bine viata, incepand cu alimentatia .. Mereu am fost putin perfectionista dar nu m'am concentrat niciodata prea mult pe calorii, grasimi etc .. Pana acum (am 15 ani) mancam ce imi punea mama pe masa (gateste foarte bine, trebuie sa recunosc.. probabil de aceea ma aflu si in situatia asta) plus ce mai gaseam prin magazine ..Nu am avut mari probleme pana acum aproximativ un an.. Am facut karate cam toata copilaria, iar de cand m'am lasat a inceput sa se depuna grasimea .. -> si eu am inceput sa'mi pierd increderea in mine putin cu putin . Am studiat zilele astea site'ul vostru si vreau sa pun in aplicare toate trucurile furate :>. In urmatoarele doua luni imi doresc sa slabesc 6 kg (pana la vacanta de Paste) si de atunci sa ma mentin :).
Sfaturile sunt mereu bine primite si urmate.. Multumesc anticipat [*14*]

Btw, ati facut o treaba grozava cu site'ul.. FELICITARI!


Buna Ari si bine ai venit printre slabute :)

Cam la ce plan de bataie te-ai gandit, adica, dieta, sport?

Esti la o varsta in care regimul nu trebuie sa fie restrictiv, dra obligatoriu sanatos .Mai bine faci mai multa miscare. ;)

La varsta ta kg pleaca repede :)

Ari02 04 feb 2010 00:48:27

Re: Ari's new life
 
Multumesc Slabuta :).
Nu am ales o dieta anume, ci doar sa ma incadrez intre 1000-1200 kcal/zi. In ultimele 2-3 am fost atenta la ce am mancat si nu am depasit 1100 kcal :D.. Nici cu sportul nu stau prea prost. Alerg 3 km cam la 3 zile pe aparat, dar a devenit obositor si plictisitor.. Acum incerc sa maresc 'doza' si sa gandesc pozitiv.. Da, intradevar e o varsta frageda, dar sper sa ajung propriul meu nutritionist pe viitor.
O sa ma implic cat pot in toate activitatiile site'ului si sa invat cat mai multe..

ianna 04 feb 2010 05:09:16

Re: Ari's new life
 
Esti foarte tinerica:-*...mai avem cateva fete apropiate de varsta ta pe forum.

Organismul tau inca nu a ajuns la maturitate deci invata-l sa consume cat si cum trebuie.

Papa calitativ si nu cantitativ

Practica sport sport sport si iar sport... Si cand te plictisesti treci repede la altceva...vezi ca pe forum avem o sectiune dedicata sportului...trebuie sa gasesti acolo ceva ce sa iti placa...

Vezi daca nu te incata tae-bo sau zumba;)

SI LASA FAST-FOOD-ul ;)

Ari02 04 feb 2010 09:15:14

Re: Ari's new life
 
Nu am fost niciodata incantata de fast-food, cipsuri sau asa ceva :D. Doar ca organismul meu a fost obisnuit cu foarte mult sport, si cum am avut destul de mult de invatat pentru a ajunge unde vreau, am cam neglijat miscarea.
Am facut tae-bo si aerobic, dar destul de rar. Acum alerg, fac abdomene, exercitii pentru spate, si mai ridic gantere( 1-7kg)din cand in cand. O sa incerc si zumba :D si ma gandeam sa ma apuc si de box.
Planul e facut, dar am nevoie de multa ambitie pentru a'l pune in aplicare zilnic, deoarece incercand sa mentin kcal sub 1200 nu am foarte multa energie.
Ianna, te felicit pentru cat de mult ai slabit. Se pare ca esti o slabuta cu vechime. Bravo inca o data. >:D< Si multumesc mult si pentru sfaturi. O sa le urmez :* si te astept si cu altele. ;;)

Ari02 04 feb 2010 11:10:52

Re: Ari's new life
 
Buna dimineata fetelor:D.
Pfuaa, tocmai am iesit de la dus dupa jumatate de ora de sport intensiv. Ma bucur ca am incercat zumba, a functionat foarte bine tinand cont ca imi place sa dansez si mi'am ales cateva clipuri pentru viitor. ;;)+ 3 serii de 120 abdomene.
Micul de jun (cam la 8.30) contine aproximativ 100 kcal (o cafea, 1 rosie -20 kcal, 2 felii crocante Panite-40 kcal cu strat subtire de Hochland Creme cu verdeata).
Sincer, abia astept sa vad rezultatul peste 2 luni.
Acum ma duc sa'mi scot cainele la o mica plimbare :).

Ari02 04 feb 2010 11:22:47

Re: Ari's new life
 
dejun :| scuze..:))

adde91 04 feb 2010 11:38:35

Re: Ari's new life
 
Citat:

Anterior postat de Ari02 (Post 78323)
Buna dimineata fetelor:D.
Pfuaa, tocmai am iesit de la dus dupa jumatate de ora de sport intensiv. Ma bucur ca am incercat zumba, a functionat foarte bine tinand cont ca imi place sa dansez si mi'am ales cateva clipuri pentru viitor. ;;)+ 3 serii de 120 abdomene.
Micul de jun (cam la 8.30) contine aproximativ 100 kcal (o cafea, 1 rosie -20 kcal, 2 felii crocante Panite-40 kcal cu strat subtire de Hochland Creme cu verdeata).
Sincer, abia astept sa vad rezultatul peste 2 luni.
Acum ma duc sa'mi scot cainele la o mica plimbare :).


Buna Ari!
Esti foarte organizata!:) Daca ai impresia ca nu ai prea multa energie din cauza cantitatii scazute de mancare, cred ca mai poti sa urci cu vreo 100 -200 de kcal mai ales daca faci si sport constant.
Dupa ce faci zumba?Sunt foarte interesata?
Te pup:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:41:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO