Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:08:42
lady alina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2012
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: spre un fel de dieta hipocalorica
Date: 152cm, 83.1kg
Mesaje: 584
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Smile Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
  #2 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:15:01
cora's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
buna alina,
daca iti doresti cu adevarat sigur vei reusi sa slabesti. e foarte bine ca mergi pe jos. pentru o vreme probabil ca acesta va fi singurul sport pe care o sa-l faci, dar nu te descuraja, pe masura ce slabesti vei vedea ca poti face usor mai mult efort.
mult succes, eu iti fac galerie
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


  #3 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:22:53
lady alina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2012
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: spre un fel de dieta hipocalorica
Date: 152cm, 83.1kg
Mesaje: 584
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

multumesc cora! cu ce ar trebui sa incep? nu ai nici un sfat pt mine?
  #4 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:40:07
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
Ce inseamna pentru tine stil de viata sanatos?Te-ai informat despre acest subiect?
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 19:43:03
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
Buna Alina bine ai venit
Eu cred ca trebuie sa incepi cu o dieta hipocalorica, bazata pe mincara sanatoasa, cu mese la ore fixe, cu 3 mese principale+doua gustari, sa numeri caloriile si sa nu ai mai putin 1400 calorii, deja ai inceput sa mergi pe jos, e foarte bine, incet o sa incepi sa faci si altfel de sport, o sa te ajute foarte mult la slabit.
Scrie ce maninci, o sa te ajutam o sa-ti dam sfaturi, tu sa fii rabdatoare si ambitioasa si o slabesti incet si pentru totdeauna...
Bafta
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 21:12:04
andra007's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Buna Alina. Nimic nu este imposibil, daca iti doresti cu adevarat. Stiu cat de greu este sa renunti la intregul tau regim alimentar normal. Daca nu te stii drept o tipa cu vointa de fier, atunci renunta treptat. Iti recomand sa tai de pe lista in primul rand porcariile de genul: fast food, chipsuri, dulciurile in exces. Incearca sa renunti apoi treptat la prajeli, grasimi (mici, sarmale, ciorbe grase chiar si carne de porc). Desi multa lume aproba painea si fainoasele, eu personal, nu merg deloc pe asa ceva. Deci te-as sfatui sa mananci cat mai putina paine. Sucurile din comert e foarte important sa le dai deoparte. Si cum au zis si fetele mai sus, numara caloriile si incearca sa nu depasesti 1400 si sa nu mananci noaptea. Asteptam sa ne spui care e meniul tau zilnic. Mult succes.
andra007, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 22:07:20
cora's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
multumesc cora! cu ce ar trebui sa incep? nu ai nici un sfat pt mine?
parerea mea personala este ca prima data ar trebuii sa stabilesti tu daca vrei cu adevarat sa slabesti, si o data ce ai decis ca da, vrei, fa-ti meniuri cu o zi inainte, adica sa-ti pregatesti fiecare noua zi, astfel vei fi scutita sa mananci porcarii care nu iti sunt de folos.
citeste atent ce au spus fetele mai sus.
la inceput nu este usor sa fi ordonata cu masa, cu ce mananci, dar daca perseverezi dupa o vreme o sa-ti fie usor....
eu te sustin. o sa mai trec pe la tine.
hai ca poti
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


  #8 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 22:10:23
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
Buna, Alina!
Bine ai venit pe Slabute!Sper sa stai cat mai mult cu noi
Te felicit pentru faptul ca ai luat atitudine si vrei sa fii sanatoasa, incepand cu procesul de slabire.
Eu te pot sfatui sa adopti o alimentatie sanatoasa, sa renunti la tot ce este nociv pentru organism, tot ce inseamna prajeli, grasimi, sucuri acidulate, paste fainoase, produse de patiserie, fainoase (in special faina alba), etc.Mananca cat mai multe legume si fructe, carne slaba, de pui, de curcan, de vita,poate fi si de porc pana la urma, slaba sa fie si preparata la cuptor, fara grasime sau la gratar.Branza slaba, iaurtuile slabe si cerealele au un rol important in dieta, deci consuma-le.
Cat despre sport, daca nu ai rezistenta fizica si obosesti sau ai alte probleme de sanatate care te impiedica sa faci mult efort fizic poti incepe sa practici Star walkin, este un fel de mers mai alert, e distractiv si te solicita destul.
Foloseste calculatorul de calorii, asa vei urmari indeaprope tot ce consumi.Foloseste-te de un cantar pentru a cantari ceea ce mananci, ajuta foarte mult.

O sa iti las urmatoarele linkuri: Ghidul slabutelor incepatoare , Am nevoie de ajutor! si Pregatirea pentru slabire . Iti vor fi de ajutor.
Daca ai nevoie de ajutor in plus, de suport sau de orice altceva, este suficient sa intrebi si vei primi ajutorul dorit.Suntem aici pentru tine si pentru toate slabutele care sunt in situatia noastra!

bafta multa si spor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 22:35:09
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Bine ai venit! E bine ca ai identificat problema si ca vrei sa faci ceva in privinta asta. Fii optimista, mentine-te activa, mersul pe jos e prefect in acest stadiu, mai ales daca zici ca te confrunti cu diverse dureri si cu oboseala. Sportul mai intens o sa vina cu timpul.

Ca sa nu te "arunci" direct intr-o dieta, poti sa incerci sa micsorezi portiile (de exemplu, lasa in fiecare zi in farfurie o gura de mancare, maine 2, poimaine 3, apoi pune-ti mancarea intr-o farfurioara mai mica), si incearca, pe cat posibil, sa te abtii de la paine alba, fainoase, sucuri carbogazoase, dulciuri din comert si mancaruri prea grase. Si, dupa ce te obisnuiesti cu aceste principii, poti incerca si o dieta mai stricta. Fructe si legume mananci? Daca nu iti place apa, fa-ti ceai, indulcit cu miere sau, desi nu e foarte recomandat, pentru inceput, cu un pic de indulcitor, lichid sau pastile (nici mie nu imi place sa beau apa de dimineata pana seara, am nevoie de un pic de gust).

Te pup, iti tin pumnii si sunt alaturi de tine!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 22:40:52
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
Buna tuturor! vreau sa va rog sa ma ajutati sa imi fac un stil de viata sanatos! Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac ca sa slabesc incet dar sigur. Am tinut diete in trecut dar apoi m-am ingrasat dublu. Acum vreau incet si sigur sa imi schimb obiceiurile alimentare ca sa slabesc in mod sanatos si sa nu mai pun inapoi. Ma numesc Alina, am 24 ani si 87-89 kg. M-am cantarit in 2 locuri si asa miau aratat. ......stiu ca e foarte mult pt ca sunt si pitica, am doar 152 cm. ..... Am ajuns la limita....obosesc foarte tare si la 2 etaje urcate. trebuie sa slabesc. Plus ca de multe ori ma lua inima asa de tare ca am crezut ca mor, iar la anlize nu iesea nimic. De mica viata mea a fost un calvar din cauza kg in plus dar acum ma tem pt sanatatea mea. de mica ma ingrasam in fiecare an tot mai mult. Atat de multe kg nu am avut niciodata. .... sport nu fac ca mie rau....ma ia inima si multe altele. Dar am inceput de luni sa merg 30 min pe jos. dar si mersul e incet. Vreau sa imi fac si prietene. va rog ajutati-ma!
Buna Alina,

Bine ai venit in comunitatea slabutelor...este cel mai important pas facut de tine spre o noua viata....vei vedea ca aici orice este posibil....suntem ca o mare familie...ne ajutam una pe alta....cand este una jos...toate suntem langa ea si o ridicam de acolo.....promovam stilul de viata sanatos....si credem intr-o Romanie mai sanatoasa.....
Povestea ta...seamana in mare parte cu a multora de pe forum...si probabil multe dintre fete se regasesc in situatia in care te afli....stiu si eu ca in momentul asta esti cu moralul la pamant....nu ai incredere in tine...esti pesimista....fara speranta...dezamagita de cei din jur...si mereu trista....la fel ma simteam si eu la inceput...atunci cand am intrat prima oara pe acest forum....nimeni nu-mi oferea sprijin moral....nu aveam prieteni...familia nu ma sustinea...toata lumea ma privea cu dispret....si uite cum...ajunsa aici...viata mea s-a schimbat total....am gasit aici tot sprijinul din lume....informatii utile...fete saritoare care m-au ajutat sa ajung aici....fara infometare sau diete stricte....printr-un stil de viata sanatos....bazat pe o alimentatie sanatoasa...sport...gandire pozitiva si optimism....
Vei primi de la noi tot sprijinul din lume....tu trebuie doar sa intrii aici zilnic...sa ne povestesti cum decurge o zi normala de-a ta....sa te documentezi...cu tot ce este necesar pentru a-ti schimba stilul de viata....sa incepi sa crezi in tine...sa zambesti....sa-ti gasesti o motivatie puternica....pe care deja cred ca o ai...
Ai grija insa....inceputul este foarte important....sa nu cumva sa te infometezi....nu-ti trebuie in nici un caz o dieta restrictiva....ai nevoie de un stil de viata sanatos....echilibrat....
Parerea mea este sa incepi toate acele lucruri pe care t-i le-a enumerat Diana mai sus...si mai vorbim dupa aceea.....
Iti voi atasa si eu cateva link-uri pe care te rog sa le citesti cu atentie...este foarte important sa cunosti toate aceste informatii pentru a intelege ce inseamna un stil de viata sanatos.....

Iti urez multa bafta.....ai incredere in noi...cu siguranta vei reusi draga mea....sunt langa tine...orice intrebare sau nelamurire ai avea...nu ezita sa ne ceri parerea...
De ce vrei sa slabesti? - Slabute.ro
De ce nu slabesc…? - Slabute.ro
Eu pot, Eu vreau! Nu exista “nu pot”! - Slabute.ro
Calculatorul nutriţional (calculator calorii) Nr.1 din România - Calorii.Slabute.ro
Necesarul zilnic de calorii - Calculator calorii - Slabute.ro
Metabolism bazal - Calculator calorii - Slabute.ro
Indice Glicemic si Incarcatura Glicemica - Slabute.ro
Nivel de activitate fizica - Slabute.ro
Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nite-2592.html

O seara frumoasa!
Pup!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alina, calorii, dieta, jurnal, jurnale, lady, ro, sanatos, slabit, slabute, stil, viata, vreau

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Stil de viata sanatos - Pucca pucca Arhiva jurnale slabit 245 25 dec 2011 20:17:14
Stil de viata sanatos - rezultate personale Slabuta Alimentatia 15 17 dec 2011 15:34:23
Jurnal Nienna - alaptare si stil de viata sanatos nienna Arhiva jurnale slabit 27 25 apr 2011 13:21:26
Stil de viata sanatos... Slabuta Sanatatea in familie 4 08 feb 2011 10:42:38
Jurnal Daria - stil de viata sanatos - Daria1983 Arhiva jurnale slabit 23 31 aug 2010 20:09:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole