forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/b-c-ul-unei-noi-vieti-jurnal-loralin-6023.html)

loralin 22 aug 2010 14:11:02

A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
De data asta sunt hotarata sa fac lucrurile asa cum trebuie,nu am mai tinut o dieta de f multi ani si asta sper sa ma jute sa ma autoeduc cu ajutorul fetelor de aici .Am doua saptamani de cand sunt in comunitate si deja am pierdut 5 cm din talie si implicit 5 kg si sunt fff multumita ca reusesc faa sa tin o dieta stricta sau sa ma infometez.Aici invat ca se poate sa ai o viata echilibrata fara sa o numesti dieta ci doar sa fii un pic atenta la ceea ce pui in farfuria ta zilnic .

otiliaa 22 aug 2010 15:34:59

Re: A.B.C-ul unei noi vieti
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 298507)
De data asta sunt hotarata sa fac lucrurile asa cum trebuie,nu am mai tinut o dieta de f multi ani si asta sper sa ma jute sa ma autoeduc cu ajutorul fetelor de aici .Am doua saptamani de cand sunt in comunitate si deja am pierdut 5 cm din talie si implicit 5 kg si sunt fff multumita ca reusesc faa sa tin o dieta stricta sau sa ma infometez.Aici invat ca se poate sa ai o viata echilibrata fara sa o numesti dieta ci doar sa fii un pic atenta la ceea ce pui in farfuria ta zilnic .

salutare!felicitari pt ambtie si pt kg si cm pierduti.va fi greu,dar nu imposibil sa ajungi unde ti-ai propus.mult succes>:D<

Alina82 22 aug 2010 18:33:10

Re: A.B.C-ul unei noi vieti
 
Bine te-am gasit la tine in casutza Lora!Cu sigurantza vom reusi :-*

loralin 27 aug 2010 16:02:00

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Bine ai venit,Alinutza!Deocamdata nu am timp sa completez zilnic jurnalul dar cu siguranta o voi face imediat ce va fi posibl.Imi gatesc zilnic si la fiece masa totul e cat se poate de proaspat si incerc acolo unde e posibil sa nu fie materii prime conservate.Ca si indice caloric ma situez in jurul a 1500 de calorii pe zi si atat timp cat scad in greutate eu zic ca e un aport in limitele normalului ,asa imi arata si calculatorul de calorii.De multe ori las o marja de eroare de 100 de calorii pt ca multe alimente sunt adaptate la lista cu continut caloric al alimentelor pt ca asa cum am mai spus nu imi permite timpul sa introduc noi alimente si uneori imi pare imposibil pt ca am incercat si nu corespund datele cerute cu cele inscriptionate pe produse.

Slabuta 31 aug 2010 21:51:57

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Loralin cum iti merge? :)
Te descurci cu dieta, sport? :)

crissa08 08 sep 2010 14:39:57

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Mult succes, sa fi perseverenta! Motivatia este si ea f. importanta, sa te motivezi mereu!
Pupici, mai vorbim!

VentoFreddo 19 sep 2010 21:46:08

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Lora, sper ca esti ok si continui cu dieta si sport;;)
Mai intra si mai da-ne de stire ce mai faci, ce mai zici..
>:D<>:D<

loralin 30 sep 2010 05:18:02

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Sunt pe baricade fetelor,nu ma las deloc! Si e din ce in ce mai simplu .Am invatat sa apreciez gramajele din ochi ,doar cu caloriile uneori mai sar calul dar se intampla rar si atunci ca sa remediez intensific efortul depus.Mai am un pic si plec acasa si o sa am toata libertatea in ceea ce priveste alimentatia si sportul.
Din pacate intru rar in jurnal pentru ca am f putin timp liber si atunci cand il am ori fac sport,ori trancanesc cu fetele pe forum ori dorm:D.Cand sunt cu voi trece f repede timpul,insa cand sunt la munca ma iau gandurile si parca timpul se dilata:(.
Eu sunt forte recunoscatoare ca datorita voua am reusit sa scad sub 80 de kg,ca am un nou mod de a privi alimentatia si ca sportul a devenit un instinct:-*>:D<

Liviutzza 30 sep 2010 05:34:06

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 347687)
Sunt pe baricade fetelor,nu ma las deloc! Si e din ce in ce mai simplu .Am invatat sa apreciez gramajele din ochi ,doar cu caloriile uneori mai sar calul dar se intampla rar si atunci ca sa remediez intensific efortul depus.Mai am un pic si plec acasa si o sa am toata libertatea in ceea ce priveste alimentatia si sportul.
Din pacate intru rar in jurnal pentru ca am f putin timp liber si atunci cand il am ori fac sport,ori trancanesc cu fetele pe forum ori dorm:D.Cand sunt cu voi trece f repede timpul,insa cand sunt la munca ma iau gandurile si parca timpul se dilata:(.
Eu sunt forte recunoscatoare ca datorita voua am reusit sa scad sub 80 de kg,ca am un nou mod de a privi alimentatia si ca sportul a devenit un instinct:-*>:D<

Neata Loralin:)Ce matinala esti:*:*ma bucur sa vad ca iti merge f bine!E ff bine ca esti optimista si vezi viata roz:)Implicit noul stil de viata:)>:D<>:D<>:D<

loralin 30 sep 2010 22:43:22

Re: A.B.C-ul unei noi vieti - Jurnal Loralin
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 347691)
Neata Loralin:)Ce matinala esti:*:*ma bucur sa vad ca iti merge f bine!E ff bine ca esti optimista si vezi viata roz:)Implicit noul stil de viata:)>:D<>:D<>:D<

Daaa,azi am fost f matinala din cauza tratamentului cu antibiotic de la ora 4,00.Viata nu e tocmai roz dar daca ma las dusa de val pot ajune acolo unde chiar nu imi doresc.Acum ca am slabit sincer ma uit la mine si imi e ciuda pe anii pierduti plangandu-mi de mila ca nu pot slabi din N motive....cand de fapt era vorba de lipsa de informare corecta ,si de suport moral.Toti imi spuneau ca sunt inalta si frumoasa si ca nici nu se cunoaste ca am asa o greutate,sotul imi spunea ca el ma place oricum...doar fetele ce ma mai dojeneau uneori ca nu vreau sa ies macar la alerat cu ele daca nu vreau sa tin regim...
Sper ca noul stil de viata sa il pot pune in aplicare si acasa pentru toti nu numai pentru mine!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:47:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO