Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 15:01:22
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: pt Ellenusha :)

Citat:
Anterior postat de Ellenusha Vezi mesajul
Hello, fac bine multumesc, tu ce faci?
din pacate zilele astea 2 nu prea am avut o alimentatie bune..adica mai deloc..ptr ca am fost mai tot timpul pe fuga...dar de maine (28.07.2010) am sa notez si alimentatia +sportul pe care il practic.
Multumesc frumos ptr incurajari si tie multa bafta si sa ai grija de tine:*
Si eu tot bine, tocmai ce-am facut putin sport(tae-bo) ma pregatesc pt feliuta de tort de maine
Pacat Ow deci de azi,bafta Ce sport te-ai hotarat sa practici? Zumba?
N-ai pt ce sa-mi multumesti si am sa te sustin toata aceasta perioada caci stiu ce greu iti va fi cel putin in primele cateva luni pana te obisnuiesti
O zi frumoasa
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #22 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 15:29:52
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

salutare
hai ca s-ar putea sa devenim partenere(monti)
ma bate un gand sa ma apuc si eu,(mai am 21 zile de rina's) acum sunt in stadiul de informare!
o zi buna!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 16:18:19
Stephanie's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2010
Locaţie: Tara Slabutelor, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Sanatoasa
Date: 180cm, 75kg
Mesaje: 777
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Buna...ce faci?Cum e dieta?Cum stai cu kg?
__________________
Jurnal http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/flawless-jurnal-stephanie-4023.html

Two years ago I tried for the first time.The results were absolutely amazing.Now,I am trying for the second time.It seems hard,but nothing is easy.Nothing can stop
ME!So let's forget all those bad days and hope for the better!Welcome,new life!


Stephanie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 619 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 18:43:17
Ellenusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Personalizata
Date: 162cm, 114kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
Si eu tot bine, tocmai ce-am facut putin sport(tae-bo) ma pregatesc pt feliuta de tort de maine
Pacat Ow deci de azi,bafta Ce sport te-ai hotarat sa practici? Zumba?
N-ai pt ce sa-mi multumesti si am sa te sustin toata aceasta perioada caci stiu ce greu iti va fi cel putin in primele cateva luni pana te obisnuiesti
O zi frumoasa
Buna fetita :*da m-am hotarat sa fac si zumba si tae bo si sa le combin una azi una maine si tot asa...bineinteles ca dim , pranz si seara cate 15 minute de bicicleta...Sa stii tu ca este foarte greu sa tin dieta..mai ales ca nu am delos sprijin din partea familiei...care nah...e cea mai importanta....dar cum m-am ambitionat si am dat la 2 facultate cu toate ca toti imi ziceau"ai probleme la mansarda..adica la cap.." dar nu i-am bagat in seama tot cum am vrut eu a iesit asa o sa ma abitionez si in lupta cu kilogramele...si sunt sigura ca voi reusi... :*:*:* te mai astept sa ma certi atunci cand nu pap destule calori pe zii te-am tzucat sa ai grija de tine si distractie placuta maine

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
salutare
hai ca s-ar putea sa devenim partenere(monti)
ma bate un gand sa ma apuc si eu,(mai am 21 zile de rina's) acum sunt in stadiul de informare!
o zi buna!
hello hello
Te astept chiar am nevoie de cineva cuc are sa tin dieta cum spuneam si mai sus e greu daca nu ai sustinere...sa stii ca mi-ar face mare placere nu te infometa ca nu e bine...stiu ce zic
O zi superba si tie


Citat:
Anterior postat de Stephanie Vezi mesajul
Buna...ce faci?Cum e dieta?Cum stai cu kg?
Buna, multumesc bine, tu? dieta e in curs de proiectare deocamdata pap ceea ce a propus el ca meniuri...urmeaza sa mai studiez cam ce meniuri imi pot prepara....azi am papat foarte putin dar ma simt foarte bine. Cu kg....hm...sapt viitoare as vrea sa ma cantaresc si imi propun ca ziua sa fie duminica...te-am pupat o seara buna
__________________
Jurnal Ellenusha[http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usha-5641.html
Ellenusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 18:49:23
Ellenusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Personalizata
Date: 162cm, 114kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Buna buna sumpul meu jurnalet
Am venit cu toate activitatile din ziua de azi...cu toate ca voi risca sa fiu certata de toate slabutele..
Sa incepem:
10:15: am papat 1 ou si jumatate fiert fara sare
10:30:5 minunte de bicicleta eram grabita si treb sa fac dush si sa plec si nu am avut timp de mai mult
15:30:o pulpita prajita de ieri de la pranz , 2 lingurite de branza cu smantana si 40 de gr de cascaval (imi era pofta)
19:00: o rosie maricica (240 de grame) cu 2 felii de paine totala ( adica contine de toate semintele posibile cereale, in..etc etc) cu vinete
19:50 15 minute de bicicleta
20:15 zumba incepatori

Cam atat pe ziua de azi...ne auzim maine ...somnic pufos scumpul meu jurnal si sa ai vise ciufulite
__________________
Jurnal Ellenusha[http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usha-5641.html
Ellenusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 19:48:33
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

salutare
inca nu sunt hotarata 100 % ,dar te voi tine la curent!
vai,dar eu nu ma infometez,nici vorba ,azi am avut zi de carbohidrati si am papat muuuuuuuuuuuuuulllllllltttttt!
imi place dieta rina's dar la sfarsitul ei as vrea sa incerc si altceva!
pupici
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 19:56:47
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Citat:
Anterior postat de Ellenusha Vezi mesajul
Buna buna sumpul meu jurnalet
Am venit cu toate activitatile din ziua de azi...cu toate ca voi risca sa fiu certata de toate slabutele..
Sa incepem:
10:15: am papat 1 ou si jumatate fiert fara sare
10:30:5 minunte de bicicleta eram grabita si treb sa fac dush si sa plec si nu am avut timp de mai mult
15:30:o pulpita prajita de ieri de la pranz , 2 lingurite de branza cu smantana si 40 de gr de cascaval (imi era pofta)
19:00: o rosie maricica (240 de grame) cu 2 felii de paine totala ( adica contine de toate semintele posibile cereale, in..etc etc) cu vinete
19:50 15 minute de bicicleta
20:15 zumba incepatori

Cam atat pe ziua de azi...ne auzim maine ...somnic pufos scumpul meu jurnal si sa ai vise ciufulite
De care pulpita prajuta?(de aia in ulei?) Daca da sa stii ca nu-i voie
Smantana si cascavalul nu prea sunt indicate, dar nici o crima nu mi se par
In rest cred ca-i ok avand in vedere ca n-ai scris cantitatile la toate, deci nu-mi pot da seama daca ai mancat destule calorii. Sfat: ai putea sa-ti completezi meniurile, asa vedem si noi mult mai detaliat
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #28 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 20:02:11
Ellenusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Personalizata
Date: 162cm, 114kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
De care pulpita prajuta?(de aia in ulei?) Daca da sa stii ca nu-i voie
Smantana si cascavalul nu prea sunt indicate, dar nici o crima nu mi se par
In rest cred ca-i ok avand in vedere ca n-ai scris cantitatile la toate, deci nu-mi pot da seama daca ai mancat destule calorii. Sfat: ai putea sa-ti completezi meniurile, asa vedem si noi mult mai detaliat
imediat fac si meniul ...pai cred ca da...era prajita in ulei...dar era statuta in frigider fara ulei fr nimic...era singurica in frigider si mi s-a facut mila de ea...si am zis sa o pap...aveam altceva in plan azi o salata de cruditati pupici
__________________
Jurnal Ellenusha[http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usha-5641.html
Ellenusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 20:06:07
Ellenusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Personalizata
Date: 162cm, 114kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
salutare
inca nu sunt hotarata 100 % ,dar te voi tine la curent!
vai,dar eu nu ma infometez,nici vorba ,azi am avut zi de carbohidrati si am papat muuuuuuuuuuuuuulllllllltttttt!
imi place dieta rina's dar la sfarsitul ei as vrea sa incerc si altceva!
pupici
ce vream sa te intreb....la dieta asta ai meniuri pe zile...sau tu trebuie sa le faci? adica iti spun ei exact ce sa papi sau dupa capul tau pupici
__________________
Jurnal Ellenusha[http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usha-5641.html
Ellenusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2494 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 20:21:46
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!

Citat:
Anterior postat de Ellenusha Vezi mesajul
ce vream sa te intreb....la dieta asta ai meniuri pe zile...sau tu trebuie sa le faci? adica iti spun ei exact ce sa papi sau dupa capul tau pupici
pai exista in biblioteca slabutelor cartea RINA'S unde iti da meniuri pe zile dar nu trebuie respectate 100 % ,adica daca eu azi am papat pizza la ziua de carbo peste 4 zile cand am iar zi de carbo pot papa tot pizza,sau daca nu am chef de pizza pap paste.uite ca sa intelegi mai bine:
ZIUA DE PROTEINE
PRÂNZ: alegeţi între carne de pasăre, vită, porc, iepure, curcan, vânat, peşte, fructe de mare, tofu (brânză din soia) sau proteine de origine vegetală. ■ Pe lângă proteinele alimentare, preparaţi multă salată proaspătă sau alte legume, xii ■ la abur, înăbuşite sau sote - cât mai sunt încă crocante. Şi nu uitaţi: o felie de pâine şi 0,3 litri de supă simplă, dacă doriţi. Beţi supa la sfârşitul mesei. Nu combinaţi diferitele tipuri de proteine alimentare (carne şi lactate, carne şi ouă sau lactate şi ouă). CINĂ: aceleaşi tipuri de alimente ca la prânz, cu excepţia supei şi a pâinii. Dacă prânzul include carne, trebuie să aveţi carne şi la cină; acelaşi lucru este valabil şi în cazul celorlalte alimente alese pentru prânz. Cantitatea de alimente consumată la cină trebuie să fie întotdeauna cât jumătate din cantitatea consumată la prânz.
Nu vă place peştele sau sunteţi vegetarian? Zilele de proteine vă oferă o gamă variată de sortimente. Profitaţi. Puteţi înlocui carnea cu ouă, brârrză de vaci sau iaurt (inclusiv chefir şi lapte acru), toate în aceeaşi cantitate ca cea pentru carne. Produsele lactate conţin proteine şi pot fi consumate numai în zilele de proteine. Frişca şi smântână, mascarpone sau brânza topită conţin puţine proteine, de aceea nu sunt incluse în zilele de proteine. în plus, conţin multe grăsimi; prin urmare, consumaţi-le cumpătat. Când faceţi cumpărăturile este de preferat să alegeţi produse al căror conţinut - verificaţi eticheta - este benefic pentru sănătate (conţinut scăzut de grăsimi, grăsimi de calitate, bun pentru inimă, etc; încercaţi să verificaţi toate informaţiile).
ZIUA DE AMIDONURI
PRÂNZ: consumaţi carbohidraţi cu un conţinut bogat în amidon: fasole, mazare; boabe de soia, linte, năut, orez sau cartofi, crupe de hrişcă (sau soia), mei, alte cereale (fierte, înăbuşite sau sotate în cât mai puţină grăsime). Aceste alimente ie puteţi asorta cu salate şi legume. Puteţi mânca doar o felie de paine;

CINĂ: aceleaşi alimente ca la prânz, totuşi în cantităţi mai mici şi fără pâine.
ZIUA DE CARBOHIDRAŢI

PRÂNZ: meniul din ziua de carbohidraţi poate include terci de hrişcă sau de porumb, mămăligă, cuş-cuş, diferiţi fulgi şi terci sau feluri de mâncare din diferite cereale măcinate. Puteţi alege orice tipuri de paste sau pizza cu legume sau ierburi aromate şi, de asemenea, alte aluaturi (covrigi săraţi, baghete sărate, biscuiţi, grisine şi alte produse de panificaţie fabricate din aluat fără drojdie) prăjituri. Sunt permise sfecla roşie şi salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveţi.
CINĂ: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeaşi cantitate biscuiţi sau 3 cupe de îngheţată şi obligatoriu, 4 bucăţele de ciocolată neagra. Absolut delicios! Dacă nu vă daţi în vânt după dulciuri, răsfăţaţi-vă cu biscuil săraţi sau o felie de pizza ... şi obligatoriu 4 bucăţele de ciocolată neagră
ZIUA DE VITAMINE
în ziua de vitamine, fructele şi legumele intră în meniul fiecărei mese. Combir fructelor este lăsată la latitudinea dumneavoastră; totuşi, este de preferat să consumaţi un singur fel de fructe la o masă. De asemenea, puteţi consuma fi uscate, seminţe şi nuci. Pentru a beneficia cât mai mult de vitaminele şi mine din fructe, acestea trebuie consumate proaspete şi cu coajă; sunt, de aseme permise compoturile din fructe, fructele pasate, supele din fructe şi legume ş fructele coapte. Dacă nu vă plac fructele, combinaţi-le sau înlocuiţi-le cu legi proaspete simple (fără sosuri).


astea sunt cele 4 zile de rina's ,se consuma in aceasta ordine:proteine,amidonuri,carbohidrati si vitamine .apoi se repeta cele 4 zile si tot asa


wow, cred ca o sa te plictisesti ,ce mult am scris



nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, femei, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
O casutza si o bancutza pentru viitoare slabutze...Jurnal Mihaela Mihaela777 Arhiva jurnale slabit 50 29 mai 2011 08:38:06
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
Jurnal Roxxanna-viitoare slabuta Roxxanna Arhiva jurnale slabit 81 22 oct 2010 17:56:48
Souffle in straturi "Slabuta" Slabuta Retete culinare 0 19 iul 2010 17:29:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole