forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Căsuta slăbuțelor active (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/cae-suta-slae-bue-elor-active-12778.html)

butterfly30 30 mar 2020 18:13:59

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Eu ieri si azi numa pe aratura am fost. De stres foarte rau ma comport. Offf. Poate la noapte reușesc să dorm :(

GCM 31 mar 2020 07:49:04

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Neața bună!


Incepe sa se cacaceasca vremea! Macar nu mai stau cu jind sa ma uit pe geam. Ieri am ridicat o tură de cumpărături si cativa pui de casa...si numai urâtul si coboratul scărilor...m-au făcut sa gafai crunt. Păi cand avem cu 15-20 kile în plus?! :O

Azi o ard pe seminte, pui, peste...toate cu garnitură de salata/legume...apa si cafea. Poate am curaj sa scot bicicleta!

happygirldiana 01 apr 2020 07:28:38

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Neata! Hai, ca vine Craciunul peste noi!
Ieri am fost varza, varza, varza! Porceala toata ziua. Am luat-o deja pe campii, banuiesc ca din cauza ca se apropie "ai mei" pe luna asta... ideea e ca nu am fost in stare sa ma abtin si sa fiu disciplinata. De azi musai sa ma mobilizez si sa ma adun. Si-asa... cine stie cat o sa ma coste ziua de ieri...

Q88 01 apr 2020 10:46:22

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Neața fetelor.

Eu duminică aveam 64.4 kg și eram destul de bucuroasă având în vedere că pe 22 martie arăta 65.6 kg; dar nu am vrut să modific thicker-ul gândindu-mă că dau raportul pe 1 aprilie.

Și ieri noapte mai eram și fericită că am făcut o oră de Tae Bo și am reușit să alung din mintea mea gândul de a mă duce după pizza (ideea de porceală la final de lună).

Și cântarul în loc să mă recompenseze pentru efort, îmi arăta 64.8 kg :(

Sper să fie o retenție de apă, și insomniile mele până la 2 noaptea.

happygirldiana 01 apr 2020 13:02:14

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1450052)
Neața fetelor.

Eu duminică aveam 64.4 kg și eram destul de bucuroasă având în vedere că pe 22 martie arăta 65.6 kg; dar nu am vrut să modific thicker-ul gândindu-mă că dau raportul pe 1 aprilie.

Și ieri noapte mai eram și fericită că am făcut o oră de Tae Bo și am reușit să alung din mintea mea gândul de a mă duce după pizza (ideea de porceală la final de lună).

Și cântarul în loc să mă recompenseze pentru efort, îmi arăta 64.8 kg :(

Sper să fie o retenție de apă, și insomniile mele până la 2 noaptea.

Si eu ma dau peste cap cand vad cum aiureaza cantarul. Dar e vina noastra, pentru ca ne cantarim des. Mult prea des. Cum kg nu le-am pus in 2-3 zile, o saptamana, nici de dus nu le putem da duse in atata timp...

Sper la mai bine si eu.
Azi la mic dejun am avut fulgi de ovaz cu un iaurt iar la pranz ciorba de perisoare cu o lingura de smantana sI vreo 4 fire mici de usuturoi verde. Daaaa, ador usutoiul verde :)))))

happygirldiana 01 apr 2020 18:49:20

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
La cina musaca (ultimul cub, yaaaay), o lingura de smantana si salata verde cu castraveti si ridichii.
Termin in sfarsit cu gatelile cu carne tocata. Nu prea am mai avut ce sa gatesc, azi am refacut stocurile si cum saptamana trecuta am facut o groaza de ciorba de perisoare sI musaca, asta am si mancat...

Azi 35 de minute Turbo Jam (ma apucasem de cardio party 3 dar a dat eroare dupa 15 minute si am facut 20 minute suplimentar din alt mix - mi se rupe sufletul de. 3-ul ala pentru ca e superb si e si mai lung si mai rapid...) si 16 minute un workout de la Fitness Blender.

Atat pentru azi. Seara buna! Pe maine, cu sanatate!

happygirldiana 02 apr 2020 10:04:01

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Buna "dimineata"!
Azi la mic dejun doi pesmeti wasa cu crema de branza si salam de Sibiu, semiuscat.
La pranz voi avea ciorba de legume cu fidea, iar la cina inca nu stiu, probabil legume la tigaie cu ceva. Nu stiu.

Nu gatesc nimic, nu fac nimic in afara de joaca, azi. Ieri m-am ocupat de balcon, geamuri sterse, faianta, gresie. Maine e si sotul acasa, deci maine am in program aspirat, sters praf, cat se joaca baietii.

Sa avem o zi buna!

happygirldiana 02 apr 2020 19:16:43

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Omleta cu legume mexicane si salata verde cu castraveti si ridichii la cina. Sunt vreo o mie de calorii, asa ca mai iau o gustare de 15-20 gr miez de seminte de floarea soarelui.

Am reusit sa gasesc mixul nr 3 de la Chalene sI l-am facuuuut, cu spor si drag! Asadar, 50 minute Turbo Jam azi.

Seara buna si noapte linistita!

P.s: putin mai tarziu fac si exercitiile pentru diastaza abdominala si am incheiat.

Later edit: la cina si 150 ml vin :)))

GCM 03 apr 2020 04:14:22

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Hehe....cata activitate pe tine Di! Felicitări!

Eu ma lupt cu rusii (motiv pt care de la ora 4 nu pot dormi, de durere) am luat 2 nurofen poate ma lasa..
În rest, rezist cu stoicism! Si cu statul în casa si cu mandatul!. Gata.. fug poate adorm! Revin la cafea! Clar, astăzi nu voi fi apta de nimic.

happygirldiana 03 apr 2020 09:05:41

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Neata!
Codris, astept si eu rusii. De aici cred ca si pofta de rontaieli dar incerc sa ma abtin cat pot. Sa nu ma deochi, ca de mult nu am mai fost asa ordonata si, disciplinata. Si motivata.

Azi spal perdele, fac curatenie in dormitor si spal geamuri. Maine livingul. Curatenie de Pasti, cum ar veni, desi curatenie fac zi de zi :))))

Inca nu am mancat de mic dejun, pana se trezeste pitic profit si mai citesc apoi imi intru in atributii :))
La pranz voi avea tot ciorba de cartofi de ieri iar la cina cel mai.probabil varza calita, daca mai am timp sa si gatesc. Daca nu, vad eu ce nascocesc.

La noi se intind cam mult nervii in ultimele zile, in special cel mic e tot mai irascibil si nervos, plictisit de activitatile pe care le tot facem zi de zi. Dar rezistam noi cumva.
O zi frumoasa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:16:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO