forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Căsuta slăbuțelor active (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/cae-suta-slae-bue-elor-active-12778.html)

LOREDANA99 19 mar 2020 08:51:27

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Salutare, fetelor!

lidiuta 19 mar 2020 08:59:24

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
1 ataşament(e)
Şi un gând bun, exprimat altfel:

happygirldiana 19 mar 2020 09:47:11

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449824)
Ohooo, dar faci sport serios. Eu asa, lejer, ca o plimbare. :)) sa stii ca tu mi-ai dat ideea. Ca am văzut ca nu stiai unde sa scrii, si am zis.. Ce frumos ar fi sa scriem toate la un loc, ca sa ne mai inspiram si ajutam dacă e cazul. ;)

Draguta initiativa, multumesc

Scrisesem un ditamai mesajul si s-a postat doar ce e mai sus...
Pe scurt: azi acasa, nu stiu ce sa gatesc, nu stiu ce sa ne mai jucam.
Sa stii ca nu e mult sport. Nu mai am conditie fizica si fac destule pauze ca sa imi trag sufletul... sper sa mai avansez oleaca. Altadata programele astea de aerobic nu mi-ajungeau si acum abia reusesc sa respir pana la final :)))

butterfly30 19 mar 2020 10:03:52

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Cat are acim baietelul? Al meu de la 9.30 la 12 are gradi online pe zoom, dar nu vrea

butterfly30 19 mar 2020 10:04:40

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Si eu am scris o pagina si a apărut doar o propozitie. O sa intru mai tarziu ca ma enervez.

happygirldiana 19 mar 2020 10:51:35

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449832)
Cat are acim baietelul? Al meu de la 9.30 la 12 are gradi online pe zoom, dar nu vrea

4 ani si jumatate.
Noi pictam, de colorat mai putin, ca nu ii place. Incercam sa decupam dar nu are rabdare cu forfecuta :)) Trasam peste linii punctate litere si cifre dar se plictiseste repede de toate astea... Daca ii povestesc despre masini, ambreiaje, reguli de circulatie, viteze, in schimb, l-am cucerit :)))
Ieri am vazut 3 episoade din Pistruiatul. Am constatat ca petrece cam mult timp cu tv/telefon/laptop in ultima vreme si as vrea sa iau masuri...

butterfly30 19 mar 2020 12:30:35

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Eu nu le dau voie la telefon si tableta, in scimb le dau voie la tv, mai ales la educative. Teatru, opera, povesti, autobuzul magic, etc. Nu e ideal, dar nu as rezista altfel. Cam 3vore pe zi fac teme cu fetita (clasa 1) si in timpul asta face si el adecvat varstei, 5 ani si 4 luni, grupa mare.
E un avantaj ca sunt doi, fac multe lucruri împreună. Iti recomand cartile cu abțibilduri, ai mei au petrecut multe ire cu ele in ultimii ani

butterfly30 19 mar 2020 12:32:10

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Ieri le-am dat o sacosa de la bunica, 5 tipuri de fasole, au sirtat cateva ore :)):)):)). Daca imi trecea prin cap sa ii pun sa le numere ma aranjam pe toata ziua :)):))

Zoe 19 mar 2020 13:52:57

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
:)):))
foarte bine te-ai gândit cu locul ăsta, fluture, putem să mai povestim de-a valma și despre altele.

happygirldiana 19 mar 2020 14:14:11

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449837)
Eu nu le dau voie la telefon si tableta, in scimb le dau voie la tv, mai ales la educative. Teatru, opera, povesti, autobuzul magic, etc. Nu e ideal, dar nu as rezista altfel. Cam 3vore pe zi fac teme cu fetita (clasa 1) si in timpul asta face si el adecvat varstei, 5 ani si 4 luni, grupa mare.
E un avantaj ca sunt doi, fac multe lucruri împreună. Iti recomand cartile cu abțibilduri, ai mei au petrecut multe ire cu ele in ultimii ani

Eu ii mai dau voie. Nu foarte mult, dar are voie. Joaca jocuri din alea de descoperit obiecte din anumite scene, masinute, niste jocuri cu culori. Supravegheat, oricum. Daca priveste pe youtube, urmareste doar performante de-ale lui Avicii. E drept ca in ultima vreme a primit cam des si s-a cam invatat cu asta si cere.
Da, tu esti salvata ca sunt doi, isi fac de lucru impreuna. Ma tot intreaba daca putem merge la bunici, dar nu risc sa plec, mai ales ca acolo sunt cateva cazuri in izolare si nu stiu cata izolare fac, de fapt.. :-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:03:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO