forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   De la capat, iar (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/capat-iar-12753.html)

stefs 30 apr 2018 08:28:09

De la capat, iar
 
A venit iar vara, iar o iau de la capat. N-am mai fost pe aici de vara trecuta, cand am dat jos 10 kg. Intre timp am pus 4 la loc.x-(

Nu stiu cum sa fac sa ma ambitionez sa fiu atenta oricand, sa transofrm toate dietele acestea intr-un stil de viata, fara oscilarile acestea care ma scot din minti.

Insa nu e totul pierdut.

Trebuie sa gandim pozitiv si sa ne vedem de treaba.[*103*][*103*]

lidiuta 30 apr 2018 16:02:50

Re: De la capat, iar
 
Succes! Bine ai revenit!

stefs 01 mai 2018 08:07:56

Re: De la capat, iar
 
Am inceput cu dreptul. Dminica ma gandeam ca luni sa imi fac toate poftele si sa mananc ce vreau, sa ma rasfat cat pot de mult, ca sa incep de marti fara vreo pofta. Mi-am dat doua palme imaginare si mi-am dat seama ca nu am nevoie de nimic, era inca o scuza si inca o intarziere. Si-am inceput de luni (coincidenta, nu am asteptat ziua de luni).

Mi-am propus sa incep cu detoxul meu preferat, care a dat rezultate in trecut si am vazut, acum, ca a trecut timpul, ca nu a avut efectul yo-yo. Hrisca cu chefir. O singura zi si -1,1 kg<:-P//

Si ziua asta nu a fost 100% hrisca cu chefir: cafea cu lapte dimineata, plus un fresh de grapefruit, iar pe la 5-6 am mai mancat o banana si 2 linguri de inghetata.

Durere de cap pe seara, de la detoxifiere, o asteptam, suportabila, am adormit si m-am trezit tare bine.

Maine se termina mini vacanta, ma intorc la munca dar nu ma sperii, o sticluta de iaurt mi-e in majoritatea cazurilor pranzul la munca.

Locuiesc la cativa km de oras, si faceam doar 5 minute de la masina la munca si 5 minute de la munca la masina. Mi-am propus ca de la 4 (cand ies) sa nu iau autocarul, ci sa merg o ora pe jos, pana la 5, cand e urmatorul drum. Deja mi-am instalat pe telefon o aplicatie de numarat pasi si stabilit viteza de mers etc.

Nu mi-am propus cat am sa tin detoxul, nu mai tin minte cat am putut tine anul trecut, nici nu mai caut, ca sa nu imi propun ceva fix. Il tin cat pot, strict sau cu vreo salata bonus:D trebuie sa renunt la ”totul sau nimic”, fiindca de obicei cand ceva nu era ca la carte, renuntam si o vedeam ca pe un esec.

Tot inainte!

stefs 01 mai 2018 18:07:26

Re: De la capat, iar
 
Ziua 2 de detox.
Azi, un mar in plus fata de hrisca si chefir. Plictiseala acasa, fiindca restul au lucrat, dar n-am avut nici pofte nici foame care sa nu treaca cu o lingura de hrisca sau o cana de chefir.
Probabil am sa mai mananc acum o felie de ananas.
Anul trecut am tinut detoxul asta 5 zile. Sa vad acum cat il tin, nu sunt hotarata daca sa imi propun tot 5 zile, sau sa vad daca pot tine mai mult.

Axenya 02 mai 2018 11:35:10

Re: De la capat, iar
 
Buna Stefs!
Ma bucur sa te regasesc aici!
Ma bucur ca ai revenit !
In ceea ce ma priveste..sunt cam in aceiasi situatie..dar am revenit si eu..
Acum tot ce conteaza e sa" luptam" cu kilogramele !
>:D<>:D<

stefs 02 mai 2018 17:38:59

Re: De la capat, iar
 
Hey Axenya!!! Ma bucur sa te vad! Important e ca nu am renuntat de tot :)) hai sa nu mai luptam cu kilogramele, ci doar sa le dam jos >:D< >:D<>:D<

Ziua 3 de detox nici nu stiu cum a trecut. Ceea ce e bine. Mi-am facut un tel, s-o tin pana luni. Adica 7 zile. Daca pot bine, daca nu, bine. Am sa iau in calcul doar felul in care ma simt. Momentan ma simt foarte bine, ca data trecuta, mai ales la nivel digestiv, tranzit etc.

Si aseara am avut o mica durere de cap, dar mai mica decat in prima seara. Tot aseara iar am trisat cu niste inghetata :D mai mult de 2 linguri. Azi am sa trisez cu un pai de cartof prajit. Doar 1!!!

Tot azi, un alt plus: mi-am pus planul in functiune - o ora de mers rapid, cam 5,5-6 km -daca arata bine aplicatia. Am sa vad cum ma simt maine, fiindca acum ma cam dor talpile, nu am avut cele mai adecvate incaltari:))

adinico 03 mai 2018 08:12:31

Re: De la capat, iar
 
Citat:

Anterior postat de stefs (Post 1439375)
. Tot aseara iar am trisat cu niste inghetata :D mai mult de 2 linguri. Azi am sa trisez cu un pai de cartof prajit. Doar 1!!!

1 pai :)) nu se pune:) e trisare acceptata:)

Tot azi, un alt plus: mi-am pus planul in functiune - o ora de mers rapid, cam 5,5-6 km -daca arata bine aplicatia. Am sa vad cum ma simt maine, fiindca acum ma cam dor talpile, nu am avut cele mai adecvate incaltari:))

bravooo pentru mersul pe jos, arata bine aplicatia deoarece si eu 6 km intr-o ora ii dobandeam, vezi acum cu incaltarile sa-ti iei niste "mergatori" care sa nu te deranjeze astfel ca totul sa fie o placere>:D<. mult succes!

stefs 03 mai 2018 17:46:08

Re: De la capat, iar
 
Dimineata, 82kg. Poate am sanse sa duc detoxul pana luni. Ma cam tem de weekend. Om vedea. Oricum ar fi, duminica planific o iesire la padure, fiindca e la 2 pasi de mine, si mai ardem niste calorii fiindca mergem de-a dreptul, cu suisuri si coborasuri si nu pe carari>:)
Azi am mers doar 4 km. Am intrat la decathlon dupa mergatori. :)) Maine sper sa reiau 6 km.

stefs 04 mai 2018 05:13:38

Re: De la capat, iar
 
Fetelor, imi spune centimetrul ca am scapat de 10 cm din talie in astea 5 zile :)):)):)) primul gand a fost ca nu m-am masurat cum trebuie la inceput, cu toate ca acum chiar am avut grija sa fiu atenta. Asa ca banuiesc ca m-am dezbalonat de la detox. Oricum ar fi, asta e valoarea de azi. Si 3 cm minus la colacel:D

Axenya 04 mai 2018 06:11:54

Re: De la capat, iar
 
Neata!
Un rezultat foarte frumos!
In definitiv, eu cred ca e mai important sa fie mai putini cm decat mai putine kg socotind volumul grasimii vb muschi ,apa etc...
=D>


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:51:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO