Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 10 aug 2010, 12:25:34
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Dafy Vezi mesajul
Yuhuuu bravoooo si la cat mai multe victorii de acest gen.
P.S. Imi place citatul de la tine din semnatura!
merci mult dafy..si tie iti urez la fel!cat despre citat.este adevarat in mare masura,mai ales pentru cei care chiar isi pun in pericol viata cu mancatul haotic...
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 15:48:30
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

buna draga jurnal...am zis sa trec si azi repede pe aici ca pana acum nu am avut timp...am avut treaba si apoi m-am dus la plajam-am balacit,am inotat,si am urcat muuulte scari,ceea ce e f bine...o sa o consider ca pe o miscare...cat despre meniul de azi...am papat o salata de dimi si apoi am fost pe fuga toata ziua nu am prea avut timp...si acum probabil voi papa ceva...nu stiu exact ce..iti comunic mai tarziu.pupici
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 16:24:26
Poofy Girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Luându-mă după nickname-ul tău, mai potrivit era numele jurnalului: "Departe de lumea dezlănţuită în faţa farfuriei"
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
  #14 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 19:23:20
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Poofy Girl Vezi mesajul
Luându-mă după nickname-ul tău, mai potrivit era numele jurnalului: "Departe de lumea dezlănţuită în faţa farfuriei"
...daaa,mi-a placut carteasi asta ar fi scopul meu de acum incolo...tie cum iti merge treaba asta cu departe de lumea dezlantuita a alimentelor nesanatoase?
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 08:41:59
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Draga Jurnal...am parca asa un chef de scris azi...incep prin a spune si aici ca am ajuns la minunata greutate de 76.4,dupa cum arata si tickerul...si ca in momentul in care am vazut asta eram foarte fericita(it was like christmas in july for me) ...nu pt kg acela dat jos cat pt faptul ca se poate...trebuie doar rabdare...asta bineinteles dupa ce ieri imi luat "colaceii" de pe burta cu mana si vroiam sa ii tai
cred ca una din marile probleme nu era ca eram eu mai grasuta,ci faptul ca toate prietenele mele erau slabute...si atunci cand trebuia sa mergem undeva eu trebuia sa ma gandesc foarte mult ce sa aleg din cele 2 perechi de blugi care nu ma fac sa par si mai si...si pt ca prietenele mele incercau sa fie alaturi de mine,dar ma daramau cu privirie lor pline de compatimire...nu vreau sa fiu compatimita!stiu ca nimeni nu o face cu rautate,dar sa fii in postura celui compatimit mi se pare groaznic,mai ales cand esti o persoana foarte orgolioasa...asa ca asta este combustibilul meu in fiecare zi pt a merge mai departe..imi aduc aminte toate clipele umilitoare pe care le-am trait..si le retraiesc..si sufar la fel de mult...si sufletul imi sangereaza de fiecare data...dar imi revin si spun NO MORE!asa de mult imi doresc sa ma simt si eu o data bine in pielea mea...pt ca..nu sunt genul de fata care nu a avut succes niciodata la baieti sau ceva de genul,nu...am avut!nu stiu ce anume ii atragea la mine..poate in mare parte si personalitatea(sunt destul de glumeata si zambareata in real life),deci nu pt asta vreau sa slabesc,vreau sa slabesc sa ma simt libera...vreau zambetul de pe fata mea sa fie real,sa fie si zambet in sufletel...si cred pe zi ce trece ca de data asta voi reusi...
si ca sa mai adaug ceva la descrierea mea:am spus mai sus ca sunt o persoana f orgolioasa,nu am glumit...sunt atat de orgolioasa incat nu cer niciodata ajutorul...asta este prima data in viata mea in care mi-am luat inima in dinti si am zis ca voi activa pe un forum..mi-a placut extrem de mult cum va sustineti..si tanjeam si eu dupa asa ceva..vroiam sa ma ajute si pe mine cineva...dar nu aveam niciodata curajul sa o spun..ei bine imi iau din nou inima in dinti si o spun acum: AM NEVOIE DE AJUTOR!vreau sa stiu ca nu sunt singura in lupta asta cu kilogramele si cu demonasii mei care imi dau tarcoale zilnic
acestea fiind spuse,dau pupici la toata lumea si urez "o zi minunata!"
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 08:47:56
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Draga Jurnal...am parca asa un chef de scris azi...incep prin a spune si aici ca am ajuns la minunata greutate de 76.4,dupa cum arata si tickerul...si ca in momentul in care am vazut asta eram foarte fericita(it was like christmas in july for me) ...nu pt kg acela dat jos cat pt faptul ca se poate...trebuie doar rabdare...asta bineinteles dupa ce ieri imi luat "colaceii" de pe burta cu mana si vroiam sa ii tai
cred ca una din marile probleme nu era ca eram eu mai grasuta,ci faptul ca toate prietenele mele erau slabute...si atunci cand trebuia sa mergem undeva eu trebuia sa ma gandesc foarte mult ce sa aleg din cele 2 perechi de blugi care nu ma fac sa par si mai si...si pt ca prietenele mele incercau sa fie alaturi de mine,dar ma daramau cu privirie lor pline de compatimire...nu vreau sa fiu compatimita!stiu ca nimeni nu o face cu rautate,dar sa fii in postura celui compatimit mi se pare groaznic,mai ales cand esti o persoana foarte orgolioasa...asa ca asta este combustibilul meu in fiecare zi pt a merge mai departe..imi aduc aminte toate clipele umilitoare pe care le-am trait..si le retraiesc..si sufar la fel de mult...si sufletul imi sangereaza de fiecare data...dar imi revin si spun NO MORE!asa de mult imi doresc sa ma simt si eu o data bine in pielea mea...pt ca..nu sunt genul de fata care nu a avut succes niciodata la baieti sau ceva de genul,nu...am avut!nu stiu ce anume ii atragea la mine..poate in mare parte si personalitatea(sunt destul de glumeata si zambareata in real life),deci nu pt asta vreau sa slabesc,vreau sa slabesc sa ma simt libera...vreau zambetul de pe fata mea sa fie real,sa fie si zambet in sufletel...si cred pe zi ce trece ca de data asta voi reusi...
si ca sa mai adaug ceva la descrierea mea:am spus mai sus ca sunt o persoana f orgolioasa,nu am glumit...sunt atat de orgolioasa incat nu cer niciodata ajutorul...asta este prima data in viata mea in care mi-am luat inima in dinti si am zis ca voi activa pe un forum..mi-a placut extrem de mult cum va sustineti..si tanjeam si eu dupa asa ceva..vroiam sa ma ajute si pe mine cineva...dar nu aveam niciodata curajul sa o spun..ei bine imi iau din nou inima in dinti si o spun acum: AM NEVOIE DE AJUTOR!vreau sa stiu ca nu sunt singura in lupta asta cu kilogramele si cu demonasii mei care imi dau tarcoale zilnic
acestea fiind spuse,dau pupici la toata lumea si urez "o zi minunata!"
Neata Batsheba
Am citit ce ai scris si mi-am adus aminte ca si pentru mine a fost greu sa vin aici sa cer ajutorul fetelor, recunoscand public ca habar n-am cu ce se mananca slabitul si ce am de facut.
E foarte bine ca ai venit la noi, e una din deciziile alea cu care te mandresti peste ani cum ar fi lasatul de fumat sau voluntariatul.
O zi minunata iti doresc si tie, si mult mult chef de slabit!
__________________
  #17 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:12:56
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Neata Batsheba
Am citit ce ai scris si mi-am adus aminte ca si pentru mine a fost greu sa vin aici sa cer ajutorul fetelor, recunoscand public ca habar n-am cu ce se mananca slabitul si ce am de facut.
E foarte bine ca ai venit la noi, e una din deciziile alea cu care te mandresti peste ani cum ar fi lasatul de fumat sau voluntariatul.
O zi minunata iti doresc si tie, si mult mult chef de slabit!
da,deja ma bucur ca am facut-o!si vad ca la tine a fost minunat,uau,15 kg,felicitari..abia astept si tickerul meu sa fie asa de generossi iti multumesc pt ca ai trebut si pe la mine pe acasapupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 07:43:33
lovemyself's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Buna fetelor!
dupa zile intregi de citit jurnale si diferite subiecte pe site am hotarat sa imi fac si eu un jurnal.Incep prin a spune ca la fel ca majoritatea din noi am trecut prin multe diete care evident au esuat,sau mai bine zis am esuat eu...si asa m-am trezit saptamana trecuta urcata pe cantar(dupa o pauza de vreo 3 luni)si m-am trezit cu un afisaj nu f multumitor ci mai de graba ingrozitor:79.8!!asa ca pasul imediat urmator a fost sa incep o dieta.am hotarat ca cea hipocalorica e perfecta pentru mine si nu neaparat pentru ca slabesc mult,sau repede,dar mi se pare cea mai posibila pentru mine.asadar in aceasta saptamana am ajuns la 77.3 kg...si ma simt f multumita!ieri am reusit sa-mi achizitionez si un ceai laxativ(exact asa scrie pe el),pt ca fara el am vazut ca nu e nicio sansa...sport sincera sa fiu nu am facut deloc.dar e si ceva mai greu acum la mine pt ca nu acasa nu prea am loc..si cum programul meu de la munca e si destul de ciudat(12cu24)nici timpul nu-mi permite f mult..scuze scuze...uof nu ma invat o data mintesi la sala astept sa se faca data de 15 sa iau salariul sa ma duc...de sala nu mi-e frica..ador miscarea...am fost sportiva mult timp...si cred ca faptul ca am renuntat total la orice fel de miscare a contribuit mult si la luarea mea in greutate(aprox 25kg)si aveti in vedere ca am doar 22 de ani,deci enooorm.
imi doresc f mult sa ma pot sfatui cu voi,sa ma primiti si pe mine cu bratele deschise cum ati facut cu multe alte "slabute"...si dupa o perioada sa apar si eu la rubrica "slabuta anului"pupici!
Bine ai venit

Cum mai merge treaba?

Felicitari pentru determinare..primul pas l-ai facut..deci deja ai intrat in procesul de shimbare..tot asa inainte
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 19:35:40
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de lovemyself Vezi mesajul
Bine ai venit

Cum mai merge treaba?

Felicitari pentru determinare..primul pas l-ai facut..deci deja ai intrat in procesul de shimbare..tot asa inainte
multumesc muult..si de mers..ieri nu a mai mers...mi-a fost azi toata ziua rusine sa intru aici...dar am facut-o totusi...am venit la "spovedanie"..ieri dupa ce am avut un meniu decent toata ziua si m-am abtinut..a fost ziua de nastere a 2 prieteni de-ai mei...ca m-au convins sa mananc o felie de pizza si sa beau o bere,care s-au transformat in 2 beri...ok...totul ca totul...mi-am zis atunci ca nu-i nimic,maine muncesc mult si gata...dar cand am ajuns acasa am avut o cearta de zile mari cu tatal meu,care a reusit iar sa ma faca sa ma simt ultimul om,sa ma simt atat de neimportanta pentru nimeni incat numai vedeam nicio iesire...cred ca am plans 2 ore continuu,cu surioara mea de 16 ani care nu putea decat sa ma mangaie si sa imi spuna sa nu mai plang...anyway...dupa asta am simtit o nevoie enorma sa mananc ceva dulce..si am mancat cred jumatate de caserola de inghetata,daca nu mai mult...m-am urat pt asta apoi..m-am simtit ca un hot care doar ce si-a dat seama ce a facut...sunt atat de dezamagita de mine....si inca nu vad scapare si rost in toate astea...e uimitor cum unii oameni pot sa iti ia si dramul ala de incredere pt care ai muncit nu stiu cat ,sa il ia si sa il calce in picioare si sa mai si rada apoi de tine pe tema asta.....imi pare rau ca am scris atat si m-am lamentat atat,dar si acum imi vine sa plang cand ma gandesc...
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 20:22:10
lovemyself's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
multumesc muult..si de mers..ieri nu a mai mers...mi-a fost azi toata ziua rusine sa intru aici...dar am facut-o totusi...am venit la "spovedanie"..ieri dupa ce am avut un meniu decent toata ziua si m-am abtinut..a fost ziua de nastere a 2 prieteni de-ai mei...ca m-au convins sa mananc o felie de pizza si sa beau o bere,care s-au transformat in 2 beri...ok...totul ca totul...mi-am zis atunci ca nu-i nimic,maine muncesc mult si gata...dar cand am ajuns acasa am avut o cearta de zile mari cu tatal meu,care a reusit iar sa ma faca sa ma simt ultimul om,sa ma simt atat de neimportanta pentru nimeni incat numai vedeam nicio iesire...cred ca am plans 2 ore continuu,cu surioara mea de 16 ani care nu putea decat sa ma mangaie si sa imi spuna sa nu mai plang...anyway...dupa asta am simtit o nevoie enorma sa mananc ceva dulce..si am mancat cred jumatate de caserola de inghetata,daca nu mai mult...m-am urat pt asta apoi..m-am simtit ca un hot care doar ce si-a dat seama ce a facut...sunt atat de dezamagita de mine....si inca nu vad scapare si rost in toate astea...e uimitor cum unii oameni pot sa iti ia si dramul ala de incredere pt care ai muncit nu stiu cat ,sa il ia si sa il calce in picioare si sa mai si rada apoi de tine pe tema asta.....imi pare rau ca am scris atat si m-am lamentat atat,dar si acum imi vine sa plang cand ma gandesc...
Hey nu te intrista fara motiv
Stiu si eu cum e sa ai un tata ca re nu te intelege mai bine zis cu care nu ai cum sa te intelegi..am avut si eu parte de reprosuri si toate alea..stai linistita ca esti singura..dar tu trebuie sa fii constienta ca daca lasi ca orice aspect negativ sa te afecteze in modul asta tie iti faci rau singura.
Mai mult de atat..sa stii ca mancarea nu e un refugiu..nu e consolare..nu e o alternativa in care iti reprimi furia,tristetea...nu nu..mancarea asta nu face decat sa-ti acutizeze nemultumirile..starile proaste.

Incearca sa vorbesti tu cu tine..si sa te faci sa intelegi ca mancarea nu e o alternativa..pentru cateva minute de "simtit bine" si apoi zeci de ganduri de regrete si furie si dezamagire vizavi de propria incredere.
Tu poti sa controlezi ce papi..tu poti gasi o alta metoda alternativa de a te descarca..pentru ca pana la urma doar tu ai puterea de decizie in ceea ce te priveste.

Hai capul sus si de maine de la capat..noi suntem alaturi
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, frumoasa, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hidratarea corpului -necesarul de apa Adella Alimentatia 20 10 nov 2011 23:37:41
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole