Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 21:23:33
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de lovemyself Vezi mesajul
Hey nu te intrista fara motiv
Stiu si eu cum e sa ai un tata ca re nu te intelege mai bine zis cu care nu ai cum sa te intelegi..am avut si eu parte de reprosuri si toate alea..stai linistita ca esti singura..dar tu trebuie sa fii constienta ca daca lasi ca orice aspect negativ sa te afecteze in modul asta tie iti faci rau singura.
Mai mult de atat..sa stii ca mancarea nu e un refugiu..nu e consolare..nu e o alternativa in care iti reprimi furia,tristetea...nu nu..mancarea asta nu face decat sa-ti acutizeze nemultumirile..starile proaste.

Incearca sa vorbesti tu cu tine..si sa te faci sa intelegi ca mancarea nu e o alternativa..pentru cateva minute de "simtit bine" si apoi zeci de ganduri de regrete si furie si dezamagire vizavi de propria incredere.
Tu poti sa controlezi ce papi..tu poti gasi o alta metoda alternativa de a te descarca..pentru ca pana la urma doar tu ai puterea de decizie in ceea ce te priveste.

Hai capul sus si de maine de la capat..noi suntem alaturi
multumesc !stiu ca mancarea nu e un refugiu..tot timpul imi repet asta..si sincer niciodata nu am fost constienta de faptul ca "i'm emotional eating",si am crezut ca e bunch of..pana cand m-am surprins pe mine facand exact la fel..mai vedeam la emisiuni americani de 250 lbs..si spuneau ca s-au ingrasat ca au avut nu stiu ce trauma..am zis ca e aiureala..dar...cred ca se intampla fara sa vrei..nu ca te consoleaza..dar parca simti nevoia de ceva dulce dupa atata amaraciune...si stiu ca nu imi fac decat rau..si imi repet de atatea ori ca NO MORE!!pt ca apoi sufar si mai tare cand ma vad ca nu incap in nimic..si apoi iar mananc de suparare ca zic..si-asa nu incap in nimic,ce mai conteaza o inghetata..si tot asa..e un cerc vicios in care m-am tot invartit de vreo 7 ani.....incerc sa scap din el...dar parca de fiecare data cand ma mai darama ceva psihic revin de unde am plecat...
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 23:06:21
framboise's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 162cm, 55.4kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Buna Bathsheba,
Eu sunt un pic mai noua pe acest forum, si tocmai ti-am citi jurnalul.
Sa stii ca si eu aveam aceleasi probleme cu tatal meu in urma cu ceva ani. Acum, cand locuiesc la 100km de el totul s-a schimbat, parca este alt om. De fiecare data cand merg acasa ne intelegem foarte bine si simt ca este mandru de realizarile fiicei lui. Asa ca, tind sa cred ca ceea ce ti s-a intamplat tine foarte mult de faptul ca locuiti impreuna.
Imi imaginez ca este foarte greu sa rezisti tenatiilor, cand le ai chiar in frigiderul tau. Eu locuiesc singura si tocmai de aceea nu tin dulciuri in casa.
Multa bafta la slabit.
framboise, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1456 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 939 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 15 aug 2010, 07:46:45
lovemyself's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
multumesc !stiu ca mancarea nu e un refugiu..tot timpul imi repet asta..si sincer niciodata nu am fost constienta de faptul ca "i'm emotional eating",si am crezut ca e bunch of..pana cand m-am surprins pe mine facand exact la fel..mai vedeam la emisiuni americani de 250 lbs..si spuneau ca s-au ingrasat ca au avut nu stiu ce trauma..am zis ca e aiureala..dar...cred ca se intampla fara sa vrei..nu ca te consoleaza..dar parca simti nevoia de ceva dulce dupa atata amaraciune...si stiu ca nu imi fac decat rau..si imi repet de atatea ori ca NO MORE!!pt ca apoi sufar si mai tare cand ma vad ca nu incap in nimic..si apoi iar mananc de suparare ca zic..si-asa nu incap in nimic,ce mai conteaza o inghetata..si tot asa..e un cerc vicios in care m-am tot invartit de vreo 7 ani.....incerc sa scap din el...dar parca de fiecare data cand ma mai darama ceva psihic revin de unde am plecat...
Buna dimineata

Iti sugerez jurnalul Darei"jurnal de nemancat noaptea"..mi se pare ca ai simptome mai mult de binge eating.eu stiu ca inca ma mai confruct si eu cu astfel de crize..mai rar..dar mai apar din cand in cand.
Acolo am scris si eu..si mai multe fete cu pribleme similare..plus ca ceea ce zice Dara acolo e si avizat,nu doar o parere izolata.

Stiu stiu ca nu e usor..dar crede-ma ca nici imposibil nu e..iar daca iti mai repeti mult chestii de genul "pur si simplu nu pot sa ma abtin..si am sa ajung si eu ca americanii aia de 250 ibs" sa stii ca acolo o sa ajungi.
Nu lasa intamplarea sa te ghideze..ea te duce acolo unde vrea ea,nu unde trebuie tu sa ajungi.

Cand ai nevoie sa vorbesti cu cineva..eu sunt aici
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 15 aug 2010, 20:10:09
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de framboise Vezi mesajul
Buna Bathsheba,
Eu sunt un pic mai noua pe acest forum, si tocmai ti-am citi jurnalul.
Sa stii ca si eu aveam aceleasi probleme cu tatal meu in urma cu ceva ani. Acum, cand locuiesc la 100km de el totul s-a schimbat, parca este alt om. De fiecare data cand merg acasa ne intelegem foarte bine si simt ca este mandru de realizarile fiicei lui. Asa ca, tind sa cred ca ceea ce ti s-a intamplat tine foarte mult de faptul ca locuiti impreuna.
Imi imaginez ca este foarte greu sa rezisti tenatiilor, cand le ai chiar in frigiderul tau. Eu locuiesc singura si tocmai de aceea nu tin dulciuri in casa.
Multa bafta la slabit.
buna framboise..si bine ai venit pe la mine pe "acasa"...da..ideea e ca eu am fost studenta 3 ani de zile,in alt oras(bucuresti mai exact)..si nu pot sa contesc faptul ca al lui comportament se mai schimbase,dar asta doar pt ca veneam foarte rar acasa si nu prea avea timp sa inceapa "show'ul"..si nu va imaginati ca faceam eu ceva..motive se gasesc din belsug...si acolo am reusit si eu sa tin un regim mult mai usor..aveam frigiderul meu,banii mei..si gateam eu..perfect..la toamna ma voi intoarce acolo pt mastersi iti urez si eu tie bafta multa la slabit!eu acum fug,ma duc la "ziua Marinei"pupici
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 15 aug 2010, 20:12:44
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de lovemyself Vezi mesajul
Buna dimineata

Iti sugerez jurnalul Darei"jurnal de nemancat noaptea"..mi se pare ca ai simptome mai mult de binge eating.eu stiu ca inca ma mai confruct si eu cu astfel de crize..mai rar..dar mai apar din cand in cand.
Acolo am scris si eu..si mai multe fete cu pribleme similare..plus ca ceea ce zice Dara acolo e si avizat,nu doar o parere izolata.

Stiu stiu ca nu e usor..dar crede-ma ca nici imposibil nu e..iar daca iti mai repeti mult chestii de genul "pur si simplu nu pot sa ma abtin..si am sa ajung si eu ca americanii aia de 250 ibs" sa stii ca acolo o sa ajungi.
Nu lasa intamplarea sa te ghideze..ea te duce acolo unde vrea ea,nu unde trebuie tu sa ajungi.

Cand ai nevoie sa vorbesti cu cineva..eu sunt aici
da,am mai inceput si eu sa citesc din jurnalul ala si intradevar e foarte interesant...cat despre partea cu ajunsul la 250 lbs,eu sper sa nu..am un exemplu in familie pe care nu vreau sa il urmez...nu numai ca aspect fizic nu este bine,dar si ca sanatate...de asta incerc sa imi modific din stilul de viata macar de acum daca mai devreme nu puteam...oricum cand eram mai mica traind intr-o familie de gurmanzi nua veam cum sa ma invat altfel..asta e..incep sa ma reinvat singura...pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 07:45:54
lovemyself's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
da,am mai inceput si eu sa citesc din jurnalul ala si intradevar e foarte interesant...cat despre partea cu ajunsul la 250 lbs,eu sper sa nu..am un exemplu in familie pe care nu vreau sa il urmez...nu numai ca aspect fizic nu este bine,dar si ca sanatate...de asta incerc sa imi modific din stilul de viata macar de acum daca mai devreme nu puteam...oricum cand eram mai mica traind intr-o familie de gurmanzi nua veam cum sa ma invat altfel..asta e..incep sa ma reinvat singura...pupici!
Da intr-adevar lucrurile deprinse in familie si intr-o perioada in care din nou familia constituie exemplul cel mai important, isi pun amprenta destul de mult in ceea ce priveste alimentatia si nu numai.

De asta eu te felicit ca ai hotarat sa schimbi ceva din acest obicei alimentar.
Tu trebuie sa fii realista si sa nu-ti propui targeturi cam imposibil de atins intr-un anumit timp..trebuie s aprivesti aceasta cursa ca un mod sanatos de viata..un progarm de autoeducare si motivare proprie.

Mult succes si o sa fie bine
O zi frumoasa
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 07:49:32
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

neata am trecut sa te
ce planuri ai pt saptamana asta?
si sa iti doresc o saptamana cat mai frumoasa,linistita si fara prea multe tentatii
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #28 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 08:09:43
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
neata am trecut sa te
ce planuri ai pt saptamana asta?
si sa iti doresc o saptamana cat mai frumoasa,linistita si fara prea multe tentatii
neata!eu acum savurez o.iti multumesc pt ca ai trecut pe la minesi te mai astept!planul pe sapt asta este maret:ma apuc de sala,impreuna cu surioara mea..careia i-am povestit de voi si a fost foarte incantata...si am convins-o si pe mama ca viata sanatoasa "is the way to go"...acum, ramane sa fiu si eu cuminte si sa fac ce ii invat pe ceilalti sa faca...si sala bineinteles combinata cu o dieta sanatoasa,putin,des si sanatos.tu ce plan ai pt sapt asta?si eu iti doresc o sapt minunata!...oricum am inceput sapt cu o energie neobisnuita si un chef de slabit nemaipomenit.pupici!:*:*
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 08:17:51
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de lovemyself Vezi mesajul
Da intr-adevar lucrurile deprinse in familie si intr-o perioada in care din nou familia constituie exemplul cel mai important, isi pun amprenta destul de mult in ceea ce priveste alimentatia si nu numai.

De asta eu te felicit ca ai hotarat sa schimbi ceva din acest obicei alimentar.
Tu trebuie sa fii realista si sa nu-ti propui targeturi cam imposibil de atins intr-un anumit timp..trebuie s aprivesti aceasta cursa ca un mod sanatos de viata..un progarm de autoeducare si motivare proprie.

Mult succes si o sa fie bine
O zi frumoasa
Neata!:* da,pai nu mi-am propus un target imposibil zic eu..as vrea 55 dar nici 58 nu mi-ar displacea...oricum pana atunci mai e cale luunga,dar nici nu ma grabesc nicaieri..si intr-un an daca slabesc aceste kilograme ar fi perfect..asa ma mai obisnuiesc cu acest nou stil de viata si va fi mai greu sa fiu tentata sa trec din nou la felul meu vechi de a fi..acum depun eforturi sa imi conving partea feminina din familie macar sa incepem impreuna un stil de viata mai sanatos..de convins le-am convins eu..sa vad cum merge cu pusul in practica....la tine cum merge?apropo,ce nepoliticos din partea mea.te servesc cu o ?.pupici si o zi/sapt minunata!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2389 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 08:18:32
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
neata!eu acum savurez o.iti multumesc pt ca ai trecut pe la minesi te mai astept!planul pe sapt asta este maret:ma apuc de sala,impreuna cu surioara mea..careia i-am povestit de voi si a fost foarte incantata...si am convins-o si pe mama ca viata sanatoasa "is the way to go"...acum, ramane sa fiu si eu cuminte si sa fac ce ii invat pe ceilalti sa faca...si sala bineinteles combinata cu o dieta sanatoasa,putin,des si sanatos.tu ce plan ai pt sapt asta?si eu iti doresc o sapt minunata!...oricum am inceput sapt cu o energie neobisnuita si un chef de slabit nemaipomenit.pupici!:*:*

am tot citit pe la tine prin jurnal si nu eram hotarata sa scriu sau sa nu o sa ma trec ca m-ai primit asa de frumos
numai ca nu mi-ai oferit si mie din cafeaua ta
cum ai convins-o pe mama ta sa treaca si ea incet la mancat sanatos? ca ar trebui sa il conving si eu pe taicameo
cand il vad cum mananca la slanina cu paine si cu de toate imi vine sa
am noroc ca de gand mananc eu cat de cat sanatos ...au renuntat un timp la ulei...dar acum cu vad ca oricum nu mananc ce fac ei iar fac numai prostii

bravo ca incepi de azi cu sala
ce mananci azi?
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, frumoasa, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hidratarea corpului -necesarul de apa Adella Alimentatia 20 10 nov 2011 23:37:41
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole