forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Claire35-Un nou mod de viata!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/claire35-nou-mod-viata-2845.html)

vadmin 21 feb 2010 01:18:09

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Mesaj recreat. A fost o problema tehnica.

Mesaj scris de Dara:

Citat:

Super idee cu curatenia, vezi ca poti sa-ti calculezi caloriile consumate cu diversele tipuri de curatenie si vei avea satisfactii :)

ianna 21 feb 2010 04:11:40

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 93549)
Revin cu planul si cateva date ...

etapa 1
-1 ian..99 kg ..planificat in 5 luni cate 4 kg / sapt... rezulta -20 kg..la sf. lui mai aprox .79 kg
-regim alimentar : pui fara pielita,muschiulet porc, peste slab, lactate slabe,fructe,legume, paste integrale, orez basmati,curmale, nuci, smochine
-zilnic masaj cu gel Supliform- Hofigal pe zonele cu probleme ..tonifiere+prevenire vergeturi
-o data pe sapt. ceai verde Antiadipos Tea pt. curatare interioara..foarte eficient..
-zilnic 30 min pe bicicleta grad mediu
-renuntat la menajera..curatenie in casa singurica ...cu manutele mele..:(....e ceva efort ca am destui mp + curte si se iveste cate ceva tot timpul..

etapa 2

-1 iunie..79 kg...planificat in 7 luni cate 2 kg/sapt..rezulta -14 kg..la sfarsitul anului aprox.65 kg:-/
-regim alimentar :bazat in principal pe indici glicemici..regimul Montignac...
-zilnic crema sau gel anticelulitic dupa dus
- de 2/sapt maseuza la domiciliu ...inarmata cu creme speciale pt. msaj profesional anticelulitic
-o zi /sapt eliminata carnea de orice fel
-inceput tratament cu Euthyrox 50 ( recomandat de doctor endocrinolog)..va ajuta si acesta ..ar fi fost bine sa pot sa-l tin de la inceput dar imi da palpitatii ( la 99 kg cred si eu ca am inima putin obosita)
-zilnic 30 min bicicleta intensitate mare + 30 min banda
-MOTIVATIE + OPTIMISM (sper molipsitor)


foarte frumos planul...si eu am avut unul asemanator...sau mai multe :))) nu vreau sa te descurajez... dar vezi ca mai apare si stagnarea ... dar sa zicem ca vei recupera avand in veder ca ai pus doar 2 kg/luna in etapa a doua :)

Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 93557)
Vad ca se poarta treaba cu masuratorile...mi se pare f. eficienta pt. ca de mute ori nu slabim in kg ci doar in cm.
Nu am apucat sa ma masor la 99 kg...intre timp am facut rost de centimetru..si la 95 kg (IMC=37,6) aveam:
-gat 40
-sani120
-brat 40
-talie 103
-burta 113
-pulpe 106
-deasupra genunchi 50
-glezna 26
Va tin la curent...la data de 1 ale fiecarei luni voi posta masuratorile, kg si ceva poze..


heheee ce cunoscute imi sunt masurile astea ! si eu le-am avut mari...nu stiu daca chiar asa...dar oricum eram ingrozita ...dar sa vezi ce o sa mai tzopai de bucurie cand dupa cateva luni o sa te uiti la mesajul asta:D..singurica ai sa zici fantastic !;;)

anes 21 feb 2010 08:15:01

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
bine ai venit printre noi claire!

am citit planul tau de atac cu surprindere pt cat de bine esti pregatita. te felicit si iti doresc mult succes si perseverenta pentru respectarea lui. :)
ah! si felicitari pentru kg de care ai scapatat deja!

claire35 21 feb 2010 09:45:25

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Merci fetele de incurajari ..si Anes in legatura cu pregatirea..ahahhaha...pai am mai incercat si eu cure de care ma lasam repede..netul e prietenul nostru ..mai aflam una alta + cate o carte citita + acest forum ,care in afara de faptul ca te incurajeaza si vezi ca sunt fete care reusesc " imposibilul" iti da si informatii ce te ajuta mult..eu va urmaresc de ceva timp..Dara imi spusese de forum de anul trecut...insa nu sunt genul de om care intra pe forumuri si discuta..ci asista doar ca spectator..insa m-am gandit ca experienta mea poate ajuta pe cineva..daca toate ati face la fel...cine ar mai activa aici?...plus ca la un moment dat cand voi avea perioade de stagnare sfaturile si incurajarile imi vor fi super utile..>:D<

anes 21 feb 2010 09:57:01

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
[*124*]neata' claire! dara e pentru noi toate un exemplu de vointa si perseverenta! avem de invatat multe de la ea! :)

ali_lumi 21 feb 2010 12:06:17

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/.../1/cereal1.jpgAnes ti-am adus si ceva bun dupa cafeluta:-*

dara 22 feb 2010 00:12:11

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 93824)
...insa nu sunt genul de om care intra pe forumuri si discuta..ci asista doar ca spectator..insa m-am gandit ca experienta mea poate ajuta pe cineva..daca toate ati face la fel...cine ar mai activa aici?.....>:D<

Ia uite ca ai mai reusit ceva, ori ai schimbat genul, ori nu te mai definesti printr-un gen, dar ti-a iesit!!! Foarte tare, te tii de schimbari, nu gluma. Si in rest no problem, toate mai cadem din caruta, dar acum ne suim impreuna la loc, vin cu caruta la tine la poarta :)

dara 22 feb 2010 00:14:34

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 93829)
[*124*]neata' claire! dara e pentru noi toate un exemplu de vointa si perseverenta! avem de invatat multe de la ea! :)

Multumesc, Anes, sper sa fie asa, ma ajuta si pe mine, ma tine concentrata, invat, vad din afara la altcineva propriile probleme la alte persoane si atunci pot lucra asupra lor sa mi le remediez, mai detasat.
Ma bucur c-a facut Claire pasul si ca o sustineti. Si Ianna a fost o inspiratie pentru mine.

anes 22 feb 2010 06:43:06

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 93898)
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/.../1/cereal1.jpgAnes ti-am adus si ceva bun dupa cafeluta:-*

:-* ms ali_lumi! yamiiiiiiiii a fost fff bun!
o zi frumoasa tuturor!

claire35 22 feb 2010 11:03:09

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Buna fetele! M-am molipsit si eu dupa metoda unor fete de pe forum.. calculul caloriilor...si mi-am luat cantar de bucatarie..acum imi fac dimineata calculul la ce si cat mananc..planul de bataie pe toata ziua..si incerc sa nu ma abat...tot imi zicea Dara ca mi-e util sa incep sa-l folosesc..dar eu m-am mobilizat mai greu..mi se parea ca e dificila treaba cu calcul calorii alimente ...insa avem aici totul simplificat...si e usor de calculat..buna idee treaba cu forumul asta...va imbratisez cu drag si bafta la slabit!!!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:43:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO