forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Claire35-Un nou mod de viata!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/claire35-nou-mod-viata-2845.html)

dara 23 feb 2010 00:08:06

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Bravo, o sa te ajute mult pe termen lung, inca o schimbare, imi place ce hotarata esti :P

ianna 23 feb 2010 00:12:37

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 94904)
Buna fetele! M-am molipsit si eu dupa metoda unor fete de pe forum.. calculul caloriilor...si mi-am luat cantar de bucatarie..acum imi fac dimineata calculul la ce si cat mananc..planul de bataie pe toata ziua..si incerc sa nu ma abat...tot imi zicea Dara ca mi-e util sa incep sa-l folosesc..dar eu m-am mobilizat mai greu..mi se parea ca e dificila treaba cu calcul calorii alimente ...insa avem aici totul simplificat...si e usor de calculat..buna idee treaba cu forumul asta...va imbratisez cu drag si bafta la slabit!!!>:D<

da si ti va fi usor si la mancarea gatita precum ardei umpluti...cantaresti tot ... aduni ..si imparti la cati ardei ai :D...tot imi sta gandu la ei ca ii am in frigider si nu vreau sa ma mai ating de ei:))

claire35 23 feb 2010 10:48:15

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
'Neata fetelor ! Ma tin de treaba..sa va spun sincer nu mai am rabdare pana luni pt. masurarea cm si cantarire...pe 1 ale lunii sunt tare curioasa ce o sa vad..eu la haine simt ca incep sa cada de pe mine :) ...dar mor de curiozitate...sa vad ce diferente o sa fie..sper sa ma abtin pana atunci..
M-a captivat deja treaba cu calculul caloriilor..sper sa ma tina..cum ma trezesc ma duc la calculator si incep sa-mi fac meniul pe ziua respectiva...ce-mi place sa jonglez cu cantitatile..sunt ca un copil mic..sper sa nu ma satur repede de jucarie..
Va pup si spor la topit kg!!!

dara 24 feb 2010 02:26:03

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
E cool ca reusesti sa le planuiesti dinainte, esti chiar foarte tare ca poti asta. Eu imi aleg alimente hipocalorice si mananc cantitati cat mai mici, nu cred ca as reusit sa le planuiesc de dimineata, oau! Tare!
Dupa aia scriu ce si cat am mancat.

anes 24 feb 2010 06:50:56

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
buna dimineata!
cam asa fac si eu dara, doar ca ieri dimineata m-am indopat cu cereale ca am vazut ca-s doar 141kcal - mai cu iaurt, mai goale am mancat 100 de gr ce mi-am pregatit-o in bol :)) mare mi-a fost surpriza, seara cand m-am asezat la calcul ... si am constatat ca de fapt o portie umana. de 40 de gr e 141 de kcal :)):))
asta e am patit-o cu calculul de seara ...
o zi buna!

claire35 24 feb 2010 09:10:09

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Buna fetele!..Imi e mai usor sa faca asa pt. ca fac meniul de peste zi cu mama ..si tb sa stim ce gatim ..ca acum pe toti ai casei i-am trecut la noul meu stil de viata..si imi cantaresc portiile de dimineata..

Ma simt mai bine psihic daca fac asa..cumva sunt relaxata ca nu ma ma mai gandesc in timpul zilei la ce si cat tb sa mananc..e ca la armata..cred ca mie programul asta mi se potriveste cel mai bine..si eu care n-am fost niciodata disciplinata..:(..sa vad cat ma tine..

claire35 24 feb 2010 09:12:47

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Dara..te pup..la cata treaba ai si cat de solicitata esti numai de gatit nu ai chef..eu am ceva mai mult timp liber si dimineata cand ma trezesc e primul lucru ce-l fac..pupici

shahla 24 feb 2010 17:00:14

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 93549)
Revin cu planul si cateva date ...

etapa 1
-1 ian..99 kg ..planificat in 5 luni cate 4 kg / sapt... rezulta -20 kg..la sf. lui mai aprox .79 kg
-regim alimentar : pui fara pielita,muschiulet porc, peste slab, lactate slabe,fructe,legume, paste integrale, orez basmati,curmale, nuci, smochine
-zilnic masaj cu gel Supliform- Hofigal pe zonele cu probleme ..tonifiere+prevenire vergeturi
-o data pe sapt. ceai verde Antiadipos Tea pt. curatare interioara..foarte eficient..
-zilnic 30 min pe bicicleta grad mediu
-renuntat la menajera..curatenie in casa singurica ...cu manutele mele..:(....e ceva efort ca am destui mp + curte si se iveste cate ceva tot timpul..

etapa 2

-1 iunie..79 kg...planificat in 7 luni cate 2 kg/sapt..rezulta -14 kg..la sfarsitul anului aprox.65 kg:-/
-regim alimentar :bazat in principal pe indici glicemici..regimul Montignac...
-zilnic crema sau gel anticelulitic dupa dus
- de 2/sapt maseuza la domiciliu ...inarmata cu creme speciale pt. msaj profesional anticelulitic
-o zi /sapt eliminata carnea de orice fel
-inceput tratament cu Euthyrox 50 ( recomandat de doctor endocrinolog)..va ajuta si acesta ..ar fi fost bine sa pot sa-l tin de la inceput dar imi da palpitatii ( la 99 kg cred si eu ca am inima putin obosita)
-zilnic 30 min bicicleta intensitate mare + 30 min banda
-MOTIVATIE + OPTIMISM (sper molipsitor)


Buna Claire35 ,

Suna foarte interesant ce spui tu aici ! Super plan , >:D<, bine te -am gasit ! Sper ca te va ajuta , noi suntem aici in caz ca te paraseste motivatia !

shahla 24 feb 2010 17:02:12

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Cand iti faci ticker ?

claire35 24 feb 2010 17:58:50

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Te pup shala..in curand...


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:36:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO