forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   cum se slabeste...noua pe aici:D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/cum-se-slabeste-noua-aici-d-1356.html)

loreleilore91 24 sep 2009 11:20:41

cum se slabeste...noua pe aici:D
 
ieri am gasit acest forum si m-am logat...cautam disperata diete pe google, retete dietetice etc (asa am dat de forum:P). Am tot incercat sa ma abtin de la mancare, dar nu am destula vointa sa ma impotrivesc dulciurilor. Stiu ca n-ar trebui sa fiu asa obsedata, dar imi doresc de mult timp sa slabesc...am tot incercat sa slabesc, dar m-am ingrasat la loc, ajungand din nou si din nou la 60 kg. Mi-ar placea sa am 50 kg. Mergand pe strada ma simteam respingatoare si urata (eram cu niste haine mai stramte)...mi-ar placea mult sa scap de aceasta obsesie, dar si de kg. Felicitari, vad ca multe a-ti slabit multe kg, cred ca n-a fost usor. Help..:(...si daca pot incerc si eu sa ajut. Thanks ;;)

mika_me 24 sep 2009 11:24:21

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Buna lore si bine ai venit pe forum..normal ca vei reusi si tu..aici, toate fetele reusesc:)..incet dar sigur:)..ti-ai propus sa urmezi vreo dieta anume sau sa faci un sport anume?spune-ne mai multe despre ce iti doresti, sa te cunoastem mai bine:*

Roxana 24 sep 2009 11:28:59

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Buna Lore! Bine ai venit !
Daca iti doresti cu adevarat sa slabesti,cu ambitie si cu ajutorul fetelor de aici vei reusi !
Bafta!

loreleilore91 24 sep 2009 17:41:32

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
inca nu am gasit o dieta potrivita...chiar mi-ar placea niste sugestii...:). Eu am 18 ani, acum sunt in clasa a 12-a si mie putin frica sa nu maingras mai tare din cauza stresului. Ispitele mele cele mai mari pentru mine sunt dulciurile, nu ma tenteaza mancarea..pot sa mananc orice fel de mancare, dar cand mi-e pofta de ceva ma gandesc la dulciuri, mai ales ciocolata ii rezist greu, sau napolitane, biscuiti caramele cu lapte, prajituri. Avand 60 kg si inaltimea 161 cm, sunt cam grasuta..unii zic "implinita" si nu-mi place deloc...(apropo, azi am reusit sa nu mananc dulciuri, desi am primit ciocolata cu alune, twix , caramele:(( )...Multumesc de incurajari>:D<

sandymihaica 24 sep 2009 18:33:48

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Buna Lori!
Pentru inceput iti urez succes si multa rabdare
Nu dispera,cu pasi mici dar siguri vei reusi.
[*117*]

nelly 24 sep 2009 18:39:20

cu ambitie,vointa
 
sincer e foarte greu sa te abti de la toate bunatatile(dulciurile care exista)dar,daka chiar iti doresti sa slabesti si sa te vezi dupaia mai slaba,picioruse subtiri,brtica plata,funduletu bine asezat,nu un balon acolo..si sa vezi cum te privesc ceilalti,unii admirativ,altii invidiosi de felu kum arati,o sa fi mai mult ka multumita ka n'ai mancat toate prjiturile si ciocolatiile care te faceau sa arati altfel dekat ti'ai dorii..eu zik in loc sa mamanci ceva dulce mananca fructe,legume,si dupa ce vezi ka ai slabit,o data pe saptamana kand ai timp,rasfatate cu o cateva bucati de ciocolata,sau ceva dulce ce ti'e pofta de mult si apoi plimbate putin,sau alearga dak ai timp,ka sa nu se puna inapoi ce ai slabit.o sa reusesti,ambigtie multa,si gandestete ce bine o sa'ti fie kand o sa te uiti la tine,o sa te iubesti,si u mai mult si altii;):*>:D<bafta

sandymihaica 24 sep 2009 18:40:04

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Nimeni nu spune sa renunti complet la dulciuri.Poti papa dar cu masura.Poti numi gustat:)))
Pregateste-ti de cu seara meniul pt a 2 a zi asa iti va fi mult mai usor sa tii evidenta nr de kcalorii ingerate.
Ai un calculator de calorii care iti va fi foarte util.
Incearca sa papi putin si des.
3 mese principale+2 gustari.
Mesele principale sa fie la o distanta de 5-6 ore una fata de alta.
De preferabil gustarea de dimineata sa fie luata la ora 11 si cea de dupa masa la 17....

Sper sa iti fie de folos aceste sfaturi!>:D<

sweetyancutza 24 sep 2009 18:52:41

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Salut Lore>:D<! Bine ai venit printre noi:P!
Am ajuns cam tarziu pe aici ca am fost cam prinsa da nah:P. Cu ajutorul acestui site o sa inveti cum sa mananci sanatos si ca pentru slabit nu ii nevoie de o dieta propriu zisa, doar eliminarea unor alimente care chiar nu fac bine nici pentru sanatate nici pentru aspect;)) si reducerea portiilor:P si totul se rezolva. Tot ce trebuie sa faci este sa ai vointa si sa crezi ca vei reusi:x...
Si eu vreau sa slabesc vreo 6kg:-s da tot sper ca incet incet o sa reusesc:P

Apropo, am vazut ca esti tot din cluj;;) suntem mai aproape:P!

ras_cristalin 24 sep 2009 19:28:28

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
Buna, Lore.
O sa iti spun cum am inceput eu sa dau jos. La sfatul fetelore, am inceput sa mananc 1000-1200 de calorii pe zi. Mi-a fost de mare ajutor calculatorul de calorii.
De asemenea, am inceput sa fac sport. Tae-bo, aerobic, pillates, sala... tot ce vrei tu. Este aici o rubrica speciala in care slabutele recomanda sporturile lor preferate si posteaza chiar videoclipurile preferate... uite aici.
Bafta si curaj!

loreleilore91 24 sep 2009 19:48:57

Re: cum se slabeste...noua pe aici:D
 
azi am mancat mai putin ca de obicei (si fara dulciuri:P) ,nimic dupa 18(doar apa)...si la ora asta sunt cam emo;))...dar cand am citit mesajele am fost incurajata si vreau sa merg inainte, vad ca fiecare a-ti slabit, succes in continuare si multumesc de sugestii...nu uitati: "Mancarea este un minut in gura si o viata pe solduri" (o sa-l iau ca slogan pt slabit;)) )


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:31:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO