Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:24:02
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Sa va spun putin din istoria mea cu slabitul: povestea e clasica, probabil aceeasi ca la foarte multe dintre slabutele de pe-aici.

Slaba n-am fost niciodata, intotdeauna am avut o constitutie mai robusta.
De mica am mancat tot ce mi se dadea. N-am fost un copil gras, pentru ca faceam multa miscare (ca toti copiii), dar nici nu ma dadea vantul jos.

Problemele au inceput pe la 11-12 ani, cand am inceput sa nu mai fiu atat de activa (renuntasem sa mai joc fotbal cu baietii si la concursurile de alergari din fata blocului), plus ca am inceput sa-mi constientizez propria imagine si sa ma compar cu fetele de varsta mea. La scurt timp (probabil nu chiar de la 12 ani , nu mai retin exact), am inceput sa tin cure de slabire. Am tinut toate curele de slabire posibile, care promiteau toate silueta mult visata de azi pe maine. Evident, kilogramele asa cum s-au dus, au venit inapoi. Asta a durat ani de zile. In ultimii ani de liceu aveam intre 70 si 75 kg.
Intre timp am mai facut si sport: am alergat si am facut Callanetics sau alte genuri de gimnastica acasa. Cu sportul, ca si cu dietele minune, erau perioade in care ma tineam de ele, care alternau cu perioade de delasare totala.
Spre sfarsitul liceului am inceput sa ma duc si la diverse sali (fitness, aerobic, exercitii la sol), de data asta cu pauze ceva mai mici.

Dupa ce am intrat la facultate, am adoptat un stil de viata total nesanatos in ceea ce priveste alimentatia: practic stateam toata ziua nemancata, doar cu cafele si tigari (in anul I m-am apucat de fumat), iar seara mancam ceva cat sa nu zic ca n-am mancat nimic.
Mai erau si nopti pierdute (majoritatea cu proiectele de la scoala) si uneori mai multe la rand.
Sigur ca, la un moment dat, organismul meu a inceput sa cedeze. Intai, m-am trezit pe la sfarsitul anului II cu o gastrita de toata frumusetea. Nu mai puteam manca aproape nimic, marea majoritate a alimentelor imi dadeau niste arsuri oribile la stomac iar dupa 2-3 inghitituri din orice simteam ca am mancat ca un porc si ca am sa plesnesc. In consecinta, imi era tot timpul foame.
Am ajuns destul de tarziu la doctor (ma intreb si acum de ce) si mi-a dat ceva pastile care s-au dovedit destul de eficiente. Intre timp, mi-am impus o dieta (de nevoie), din care am eliminat tot ce imi facea rau, plus tot ce ma gandeam eu ca ma ingrasa. (la vremea aia aveam probabil vreo 65 kg) Practic mancam doar piept de pui la gratar, peste, sunca de Praga, cascaval, ceva lactate, salate si cateva fructe. Majoritatea legumelor ma deranjau la stomac, la fel si orezul . Singurii pe care ii suportam erau cartofii, dar nu-i mancam decat f rar, ca sa nu ma ingras. Exclusesem aproape complet painea, cerealele, fainoasele, dulciurile, grasimile.
Prin anul III, dupa o perioada mai aglomerata, m-am trezit cu crize de tetanie. Am inceput o alergatura pe la spitale, doctori si analize. In cateva luni mi-am revenit partial, insa cu probleme am ramas inca vreun an, sau poate mai mult.
Doctorii m-au pus la mancat - branzeturi, lactate, ficat, carne... din astea de pun omul pe picioare... si mi-au interzis sportul o perioada. Asa ca, intr-un an de zile, m-am trezit cu vreo 10 kg in plus.
Diete imi era frica sa mai tin, insa m-am straduit sa mananc mai acceptabil. Am reinceput si sportul la un moment dat. Usor usor am revenit pe la 64-65.

Cam la jumatate de an dupa ce am terminat facultatea, m-am mutat in Bucuresti, moment in care am si renuntat la sport pentru mult timp. Perioada de inceput a fost grea: bani putini, stres, alergatura, munca. In 2-3 luni am ajuns la 57 de kg, fara sa-mi propun. Ulterior, dupa ce am inceput sa ma obisnuiesc cu locul, cu oamenii, am inceput sa castig si ceva mai multi bani, am revenit cam la 60-62 kg, unde am si ramas vreo cativa ani.

Problema e ca, la un moment dat, vazand eu ca nu ma mai ingras, am inceput sa cred ca nu e nevoie sa mai fiu atenta la ce mananc. Evident, kilogramele au inceput sa se adune, cate 2-3 (care nu pareau alarmante), in cativa ani, am ajuns din nou la 74 (inregistrate cu succes pe la sfarsitul iernii care tocmai a trecut).
Cam atunci mi s-a produs declicul necesar si am dat peste slabute.
Recunosc faptul ca, subiectul incepuse sa ma preocupe ceva mai devreme, drept pentru care, pe la sfarsitul verii trecute m-am mobilizat si m-am dus la sala. De atunci ma tin de sport cu consecventa.
Inchei aici, pentru ca deja m-am lungit foarte mult. Oricum, asta a fost povestea, cu ups and downs. Sper de-acum inainte coborarile sa se nu se mai inregistreze decat la cantar. Va pup!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de tea cris; 12 apr 2011 at 14:27:38.
  #12 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:26:32
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Buna Tea!

Te-am citit la Alina in jurnal, si iti urez mult spor in continuare!
Mersi Alex. Si eu tot de la Alina te stiu . Tie deja iti spun spor la mentinere, ca alea doua kg sunt ca si duse!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:31:20
salzara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Focsani-Milano, Italia
Vârsta: 48
Dieta: dukan
Date: 167cm, 77.8kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Felicitarile mele,Tea!
salzara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2207 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 4.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1045 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:41:45
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de salzara Vezi mesajul
Felicitarile mele,Tea!
Buna Salzara si bine ai venit! Vad ca ai inceput de curand slabitul. Nici eu nu sunt foarte veche printre slabute. Oricum, ai nimerit bine aici, pentru ca poti gasi o multime de informatii utile pe site si multa sustinere din partea tuturor. Succes la pierdut kg si te mai astept!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 16:28:52
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Seara frumoasa tuturor! Am fugit, ma duc la sala.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:08:56
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Buna Tea!!
Ce faci, cum ti-a decurs ziua de astazi??
Spor mult mult la sala, si sa arzi o multime mare de calorii.
Te pup, sa ai grija de tine!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #17 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 08:59:17
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Tea!!
Ce faci, cum ti-a decurs ziua de astazi??
Spor mult mult la sala, si sa arzi o multime mare de calorii.
Te pup, sa ai grija de tine!
Buna Eve!
N-am mai vazut aseara mesajul tau, ca deja plecasem. Am avut o zi buna, mersi de intrebare! Astept cu incredere sa vina soarele si caldura, ca e tare capricioasa primavara asta.
In rest, de luni am inceput sa tin post si incerc sa fac in asa fel incat sa impac postul cu dieta. Am impresia ca am mancat totusi cam putin astea doua zile, ca mi-a tot fost foame. Ei, ma descurc eu...
O zi frumoasa iti doresc si spor la slabit!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 09:05:43
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
Dragele mele slabute, dragii mei slabuti... si draga jurnal,

Eu sunt Teodora. Tea.
M-am alaturat comunitatii de slabute acum exact 6 saptamani. In perioada asta am slabit 5 kg. Pana la atingerea telului fixat mai am inca 9. Ulterior, am sa ma decid daca vreau sa mai slabesc sau nu in continuare.
Pentru ca e prima insemnare din acest jurnal, vreau sa punctez cateva lucruri:

In primul rand, vreau sa-i felicit pe cei care au initiat si care sustin in continuare acest proiect.
In al doilea rand, vreau sa le multumesc tuturor slabutelor care m-au suportat pana acum, pentru sustinerea pe care mi-au oferit-o neconditionat. Multumesc fetelor, multumesc Nemo!

Deja ma simt ca la Oscaruri ...

Dieta pe care am ales sa o tin e de fapt un stil de alimentatie cat mai sanatos posibil, cat mai echilibrat si disciplinat, ale carui principii generale vreau sa le pastrez toata viata. Aceste principii sunt in mare parte inspirate din recomandarile dnei. Mihaela Bilic.
Pana acum a dat rezultate destul de bune, ceea ce se vede nu doar in cele cateva kg pierdute pana acum, ci si in starea generala de sanatate.
Ce-am realizat pana acum:
- Am ajuns sa am 3 mese pe zi (si eventual 1-2 gustari). Inainte nu mancam dimineata nici sa ma pici cu ceara, iar la pranz doar din cand in cand. Masa principala, mult prea consistenta (si de multe ori singura) era cina.
- Am reusit sa elimin in mare masura grasimile din alimentatie. Am devenit constienta ca exista mari diferente intre branza grasa si cea degresata, intre ceafa de porc si gratarul de pui, intre cartofii prajiti si salata verde. Bine, oarece diferente sesizam eu si inainte , doar ca ajunsese sa nu-mi mai pese de ele.
- Am redus foarte mult painea si fainoasele, devenind insa constienta de faptul ca acestea nu trebuie excluse total din alimentatie.
- Am redus si dulciurile, desi nu eram nici inainte un caz grav la capitolul asta. Adica, daca aveam dulciuri mancam, daca nu, nu.
- Am ajuns (ceea ce nu credeam ca mi se va intampla vreodata) sa citesc tabelasul ala de pe ambalajele produselor, unde scrie ce si cum contine (kcal, carbo etc) si, mai mult, sa si cumpar in functie de valorile respective.
- Am invatat ca a lasa mancare in farfurie atunci cand te-ai saturat, nu e un gest de snobism, ci un bine pe care ni-l facem singuri. Oricum, dupa cateva acte din astea de "politete exagerata" , am inceput sa-mi pun portii mai mici.

Ultimul aspect care trebuie mentionat in aceasta prima insemnare este sportul. Nu vreau sa detaliez foarte mult aici, beneficiile sportului sunt evidente. Vreau sa spun doar atat: sportul trebuie sa fie obligatoriu pentru toata lumea.
Nu, nu sunt vreo pasionata de sport, nu am facut si nici nu cred ca am sa fac vreodata sport de performanta. Am observat doar, din proprie experienta, ca intre perioadele sedentare si cele in care am facut sport in mod constant sunt diferente uriase.

Va astept cu drag sa stam la povesti, sa ne tragem de urechi si sa ne laudam cu cat mai multe kg pierdute si cat mai multa sanatate castigata!
Salutare!
Spor la slabit in continuare!!!!
Daca o ai prietena pe Alina (care dupa parerea mea a slabit multtttt) sunt sigura ca vei reusi sa slabesti!!! Si daca mai faci si sport cum faca ea ,reusita e garantata 100 %!!!
Multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 09:13:06
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

Salutare!
Spor la slabit in continuare!!!!
Daca o ai prietena pe Alina (care dupa parerea mea a slabit multtttt) sunt sigura ca vei reusi sa slabesti!!! Si daca mai faci si sport cum faca ea ,reusita e garantata 100 %!!!
Multa bafta!!!
Buna Nico si multumesc de vizita!
Alina e intr-adevar o sursa de inspiratie pentru multa lume, plus ca isi asuma si rolul de tragator de suturi in partile moi, ceea ce ma face sa ma mentin pe calea cea dreapta!
Vad ca nu mai e asa mult pana vine bebe! Multa sanatate pentru amandoi! Te pup, ai grija de tine!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 09:46:09
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul


Buna Nico si multumesc de vizita!
Alina e intr-adevar o sursa de inspiratie pentru multa lume, plus ca isi asuma si rolul de tragator de suturi in partile moi, ceea ce ma face sa ma mentin pe calea cea dreapta!
Vad ca nu mai e asa mult pana vine bebe! Multa sanatate pentru amandoi! Te pup, ai grija de tine!
E bun daca Alina are si rol de tragator de suturi!!!
Multumesc!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta personalizata, jurnal, kilograme, meniuri, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Rodica2010-Iubeste-te sa poti iubi! rodica2010 Arhiva jurnale slabit 1565 06 mai 2013 16:15:23
Jurnal dr jekil: Hai ca poti! dr jekil Arhiva jurnale slabit 129 26 aug 2011 18:53:42
Vreau sa slabesc 35 kg -> Daca vrei, poti! Wildhoney Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 70 30 mai 2011 10:44:15
Poti ramane insarcinata in cele 7 zile de pauza daca folosesti pilule/contraceptive? mvthebest Despre noi, ... femeile 12 05 aug 2010 16:59:35

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole