Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Daca vrei, poti! (partea a doua)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 11:31:42
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Salutare!
E foarte simplu la cumpărături când ţii dietă: carne şi legume. Fără îngheţată (zise lupul moralist). Merişoarele alea nu au ceva zahăr prin ele?
Offf, aşa mi-e ciudă şi mie că seara îmi fac meniurile praf...
Da, teoretic e simplu, dar, la mine, problema e ca gatesc destul de putin, prin urmare, cand fac cumparaturi, ma gandesc ce sa iau ca sa fie cat mai simplu de preparat. Merisoarele alea... probabil ca au zahar (nu adaugat), dar nu era trecut in calculator. Am luat si eu ce-am gasit similar din alimentele gata inregistrate. Eu am mancat unele, de fapt de la 365, partial deshidratate, foarte bune.

Eu mai manac merisoare, pentru ca ajuta la sanatatea tractului urinar si am avut asta vara o cistita destul de nasoala, dupa care am ramas cu o usoara sensibilitate.

Mi-am schimbat meniul de ieri, pentru ca am mancat usor diferit, fata de ce-mi propusesem, in a doua jumatate a zilei. De inghetata, ce sa zic... stiu ca nu e de dieta - dar imi mai permit din cand in cand, ca sa adorm piticii care cer dulciuri. Evident, frumos ar fi sa n-o mananc seara, si nu in combinatie cu struguri ...

Oricum, cu tot cu inghetata si struguri, ieri mi-a iesit totalul la calorii ceva mai mic decat mi-am propus, dar meniul a fost hiperproteic si hipoglucidic. La lipide nu prea reusesc sa ajung sub limita, deocamdata ma multumesc daca ma incadrez in valorile normale.

Dupa cum am mai spus, aceasta prima etapa de 3 saptamani o consider de acomodare, plus ca am plecat cu un nivel de 1400 kcal/zi, ceea ce, dupa mine, e destul de permisiv.

Pe masura ce am sa mai scad caloriile, am sa-mi mai permit din ce in ce mai putin inghetata, carne de porc (chiar si slaba), struguri si alte nebunii.

Am sa pun incep sa-mi pun si eu in jurnal meniurile, sa vada tot omul si sa-mi dea peste mana cand fac prostii. Adica... stiam si eu ca nu e voie inghetata, dar cand iti spune altul, parca altfel constientizezi.
Ma bazez pe Slabute, sa ma aduca pe calea cea dreapta!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 11:35:35
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:29
Branza de vaci proaspata, Delhaize, 60g - 80 calorii, 5.4 proteine, 5.5 grasimi, - colesterol, 2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine multicereale, 35g - 88 calorii, 3.5 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 2.2 fibre, 170.5 sodiu, 3.5 zaharuri
Mustar clasic, 365, 15g - 6 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Curcan afumat, Eldorado, 50g - 50 calorii, 8.5 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 11:32
Shake Natural Balance de capsuni, Oriflame, 18g - 67 calorii, 7.4 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 5.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 108 sodiu, 3.8 zaharuri

Prânz, ora 14:32
Paine multicereale, 25g - 63 calorii, 2.5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 1.6 fibre, 121.8 sodiu, 2.5 zaharuri
Gratar de porc, 365, 125g - 180 calorii, 31.6 proteine, 5.9 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri
Dll Bio Fasole Verde Fina Taiata, Delhaize, 170g - 41 calorii, 2.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, - fibre, 0.9 sodiu, 0 zaharuri
DLL Bio Varza rosie cu mere, Delhaize, 120g - 78 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 18 carbohidrati, 2.8 fibre, 0.4 sodiu, 18 zaharuri

Gustare 2, ora 17:30
Curcan afumat, Eldorado, 70g - 70 calorii, 11.9 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Paine multicereale, 30g - 76 calorii, 3 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 13.9 carbohidrati, 1.9 fibre, 146.1 sodiu, 3 zaharuri
Rosii Cherry, 70g - 18 calorii, 0.5 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 0.5 fibre, 5 sodiu, 0 zaharuri
Mustar clasic, 365, 10g - 4 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 22:30
Ceapa verde, 50g - 13 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 1.7 zaharuri
Rosii Cherry, 100g - 25 calorii, 0.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 7.1 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata verde, 100g - 17 calorii, 1.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui la gratar, 170g - 223 calorii, 38.4 proteine, 6.1 grasimi, 101.2 colesterol, 4.1 carbohidrati, 0 fibre, 971.4 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 22:10
Inghetata Lido dietetica cu ciocolata, Betty Ice, 100g - 106 calorii, 5.5 proteine, 5 grasimi, - colesterol, 9.8 carbohidrati, 5.7 fibre, - sodiu, - zaharuri
Struguri, 75g - 52 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.5 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 11.6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1317 calorii, (mult)127.5 proteine, 37.6 grasimi, 101.2 colesterol, (mic)119.8 carbohidrati, 22.1 fibre, 1531.2 sodiu, 45.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1441 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1441 calorii
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 11:52:45
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul


Buna Claudia si bine ai venit la mine!

Ai foarte mare dreptate cu ceea ce spui. Eu devenisem intr-o perioada obsedata de cantar si, intr-adevar, imi facea rau psihic. Acum m-am linistit, dar nu stiu cat o sa ma tina, oricat mi-as propune eu, pentru ca am niste pitici pe creier care ma invata numai prostii.

Stiu foarte bine si ce spui cu diferenta de silueta la acelasi numar de kg, am simtit-o si eu pe pielea mea.
Trebuie sa reincep sportul, ca s-a cam lungit pauza asta de Paste / 1 Mai si alte alea. Eu nu sunt o fire sportiva de felul meu, dar asta nu inseamna ca nu apreciez si inteleg importanta sportului pentru sanatate, asa ca... sper sa reusesc sa ajung la sala cat mai curand.

Te pup si te mai astept cu sfaturi bune!

PS Hamsterul ala e mortal!
Esti mai puternica decat piticii tai.. Obiceiurile se schimba, in timp.. cu rabdare si organizare asiduua..
Si eu eram la fel de obsedata de cantar, dar mi-am impus sa nu ma mai interseze si acum sta aruncat pe sub un sifonier Il scot cred o data la 2 luni.. Si cand ma uit la valoarea pe care o arata imi vine sa rad

Despre sport iti pot spune cu mana pe inima ca placerea de a face miscare se dobandeste tot asa, in timp, dupa ce observi rezultele pe care le ai.. Si f important e sa faci ceva sa iti placa, jongleaza cu diverse tipuri de exercitii pana cand gasesti ceva ce sa ti se potriveasca.. De ex eu cand am inceput sa slabesc faceam mai mult cardio/aerobic.. pana cand am descoperit exercitiile de forta, anaerobe, exercitiile plyo, HIIT, acelea de scurta durata dar f intense.. Sunt cele mai eficiente si e si ok ca si timp.. In 20 de min de hight intensity intervals (adica ritmul cardiac sa fie undeva la 70% din maxim,) iti lucrezi corpul mai bine decat daca ai face o activitate cardio dar intr-un ritm mai lent
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 11:54:36
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Salutare!
E foarte simplu la cumpărături când ţii dietă: carne şi legume. Fără îngheţată (zise lupul moralist). Merişoarele alea nu au ceva zahăr prin ele?
Offf, aşa mi-e ciudă şi mie că seara îmi fac meniurile praf...
Ma scuzi ca te contrazic, dar nu e chiar asa de simplu.. o dieta echilibrata nu inseamna doar carne si legume.. mai inseamna si cereale integrale, fructe, grasimi bune
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 12:04:35
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Varza aia rosie din meniul de ieri am luat-o din greseala. Eu ma dusesem cu gandul sa iau o salata de sfecla si am vazut un borcanel micut, dragut, cu o chestie rosie tocata in el, pe care mai scria si bio si am luat fara sa ma mai uit (desi, in general, stau si studiez toate etichetele). Cand am ajuns acasa, am constatat ca era varza cu mere, nu sfecla rosie si, in plus, avea zahar - zahar-zahar adaugat.
Acuma... daca tot am luat-o, o mananc, ce sa fac. .

Azi nu stiu cum am sa-mi calculez meniul, pentru ca diseara am in program mancare chinezeasca. Am un restaurant aproape de casa, de la care am mai mancat si e ok. Ideea e ca mancare nu e grea, pot alege ceva acceptabil, insa e greu de ghicit toate ingredientele, ca sa le introduc in calculator.

De dimineata am mancat o banana, la prima gustare un shake proteic (e o varianta mai usoara - nu din acelea pentru sportivi), iar pentru pranz am salata verde (frunze cu zeama de lamaie si putin ulei - cat sa nu fie chiar iarba), pastai verzi fierte si niste muschi de porc afumat - feliat, la vid, care, dupa ce scrie pe el, e destul de slab si fara e-uri si, probabil, o felie de paine.
La a doua gustare am sa mananc cateva migdale crude (cam 7 e ratia uzuala), eventual cu o lingura de Ricotta.

Sper sa ma abtin diseara de la inghetata (mai am in congelator).
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 12:18:30
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Ma scuzi ca te contrazic, dar nu e chiar asa de simplu.. o dieta echilibrata nu inseamna doar carne si legume.. mai inseamna si cereale integrale, fructe, grasimi bune
Probabil Jolye are aprovizionarea gata facuta cu cereale, seminte si fructe oleaginoase, de asta cumpara numai carne si legume.

Intr-adevar, e destul de complicat in ziua de azi sa mananci sanatos. Dar, pe masura ce te obisnuiesti cu un anumit stil de alimentatie si incepi sa intelegi anumite principii, situatia se simplifica.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 14:08:52
alicredo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2011
Locaţie: dublin, Irlanda
Vârsta: 39
Date: 168cm, 65.5kg
Mesaje: 141
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

felicirari pentru jurnal si multa bafta in continuare la dat jos kg!
__________________
_______________________________________

Alaturi de fete la ''Marea SLABIRE''
Start: 27.04.2011 - 67,9 kg
Final: 11.05.2011 - 64,1 kg

- 3.8 kg
alicredo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1622 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1105 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 16:25:03
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de alicredo Vezi mesajul
felicirari pentru jurnal si multa bafta in continuare la dat jos kg!
Multumesc, jurnalul asta e abia la inceput, dar e, intr-adevar o realizare, pentru ca e dovada ca am reusit sa ma mobilizez.
Bafta multa si tie!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 09 mai 2014, 19:00:09
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul


Probabil Jolye are aprovizionarea gata facuta cu cereale, seminte si fructe oleaginoase, de asta cumpara numai carne si legume.

Intr-adevar, e destul de complicat in ziua de azi sa mananci sanatos. Dar, pe masura ce te obisnuiesti cu un anumit stil de alimentatie si incepi sa intelegi anumite principii, situatia se simplifica.
Buna! Mult succes in dieta! Situatia este destul de simpla, cumperi doar ce a fost lasat de la Dumnezeu, in forma in care a fost lasat. Problema e sa te adaptezi si sa poti manca in stilul acesta. Dar eu super, super, super simplu, mai simplu, economic si fara batai de cap decat multa lume isi imagineaza.
  #20 (permalink)  
Vechi 10 mai 2014, 09:27:43
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! (partea a doua)

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Ma scuzi ca te contrazic, dar nu e chiar asa de simplu.. o dieta echilibrata nu inseamna doar carne si legume.. mai inseamna si cereale integrale, fructe, grasimi bune
Te scuz, nu-i absolut nicio problema. Sunt constienta ca nu poti realiza care este conceptia mea despre o alimentatie sanatoasa dintr-un singur post.
Oricum, in opinia mea cerealele, fie ele si integrale, trebuie reduse la minim.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, doua, jurnale, partea, poti, sanatos, slabit, vrei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit sweetkarina -Se poate daca vrei! sweetkarina Arhiva jurnale slabit 9 05 mai 2013 06:33:16
Ce-ai vrea sa faci (si nu poti acum din cauza Kg) daca ai fi slaba? Sand Despre noi, ... femeile 13 12 iul 2012 13:32:23
Daca vrei, poti! Jurnal Tea tea cris Arhiva jurnale slabit 653 09 iul 2012 21:17:54
Vreau sa slabesc 35 kg -> Daca vrei, poti! Wildhoney Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 70 30 mai 2011 10:44:15
Poti ramane insarcinata in cele 7 zile de pauza daca folosesti pilule/contraceptive? mvthebest Despre noi, ... femeile 12 05 aug 2010 16:59:35

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole