forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Deea9 - inainte,cu optimism (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/deea9-inainte-optimism-3621.html)

deea9 26 apr 2010 10:04:19

Deea9 - inainte,cu optimism
 
m-am gandit sa-mi "adun" aici toate postarile rasfirate , poate,poate gasesc un surplus de ambitie pentru a ajunge la indeplinirea scopului propus :)

" scriu pentru prima data,asta dupa ce de cateva zile citesc la greu ! nu pot sa spun ca am o poveste , dar as dori sa ma alatur voua! nu am tinut dieta de ani buni pentru ca nu am avut probleme de genul acesta! in schimb , m-am lasat de fumat,ceea ce, am impresia ca mi-a schimbat in oarecare masura metabolismul si am pus pe mine cam 5 kilograme ! de ce spun asta? pentru ca nu mananc mai mult decat inainte de "lasat" si totusi....daca nu ar fi vorba decat de cantar , stiti si voi... numai ca... nu ma mai incap hainele ! am inceput de ceva timp sa mananc mai putin , dar... nici un rezultat! acul cantarului se incapataneaza sa raman pe loc! cred ca sportul e singura solutie! in mod normal dimineata beam doar cafea cu lapte si o lingurita de miere peste zi mancam un singur fel , eventual imparteam o portie in doua ,iar seara un mar,doua si... un pumn de bazzaconi"

ar trebui sa completez ca fumam cate 2 pachete de tigari/zi , ceea ce, acum vad, a presupus o gramada de calorii arse - "la propriu" mi-am pastrat stilul de viata , dar nu ma simt bine in pielea mea de acum :( , intinsa cu 5 kg! una din greselile mele de cand ma stiu este o viata dezordonata - in ceea ce priveste alimentatia si sportul! nu m-am hotarat la dieta , dar probabil va fi ceva intre Monti si hipocalorica - doar din cauza ca n-as vrea sa renunt la cafeaua mea de dimineata cu lapte si miere ;)
succes tuturor :)

Sibel H 26 apr 2010 10:52:14

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
:)....Bine ai venit!printre noi...felicitari pentru ca te-ai lasat de fumat si ai reusit...iti doresc sa te simti cat mai bine printre noi si sa ai numai reusite ....>:D<

deea9 26 apr 2010 11:29:47

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
felicitari pentru cele 2.2 kg si multe inainte ;)
multumesc de intampinare

ianna 26 apr 2010 21:52:33

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
Bine ai venit printre noi Deea>:D<

felicitari ca te-ai lasat de fumat !...eu inca n-am ajuns sa ma satur:))

ne-ar ajuta sa te sfatuim mai bine daca am vedea cam ce mancai inainte de dieta si cam cum ar arata meniul tau acum la dieta.

sport faci?

Sibel H 27 apr 2010 07:39:24

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
:)...Buna dimineata! esti ,o draguta...multumesc...sa ai o zi senina...>:D<

deea9 27 apr 2010 09:17:04

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
buna dimineata tuturor! multumesc de vizita :) viata mea e taaaaaaare dezordonata in privinta alimentatiei si a sportului... asa a fost mereu !
nu sunt mari diferente intre consumul dinainte si de dupa :D
micul meu dejun consta intre o cafea cu lapte si putina miere! gustarea ?! un cappucino :( sau chiar doua! asezonate cu apa plata si/sau ceai ( verde, sunatoare sau ce mai am pe la birou - asta mi se trage de cand m-am lasat de fumat - inainte nu beam ceai ) pranzul il comand la o firma de catering, alegand ceva light : o salata de cruditati - salata verde,morcov ras,masline-cca5-6 buc, branza - cateva bucatele, rosii,castraveti si cateva chiftelute de pui sau ton-conserva sau sunca-cubulete .... 450 g scrie pe meniu .....sau piept de pui la gratar - inainte il mancam cu garnitura ( cartofi,orez etc) -acum il mananc doar cu salata ! si alte variatiuni pe aceeasi tema ! portia asta o impart in doua ,mancand jumatate pe la 13 , restul pe la 16-16.30 .... apoi ioncerc sa nu mai mananc decat fructe....

probabil aici gresesc... mi se face foame noaptea :( si mananc un pumn de salatini , biscuiti sau ceva de genu ' :(
sport - a venit timpul frumos, ma mai sui pe role ;) nu reusesc zilnic - incerc in week-end cate 2-3 ore....in restul saptamanii poate o data , de doua ori - cate 1 jumatate de ora sau o ora!
sunt deprimata :( si de cand m-am lasat de fumat, acum s-a adancit si mai tare :(

LoLy 27 apr 2010 10:47:56

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
Bine te-am gasit,Deea! :)
Imi pare bine ca ti-ai facut un jurnal.Asa te putem gasi mai bine.Eu cum am mai tot spus am inceput cu hipo pt ca asa mi-a zis cardiologul,dar pe mine ma stresa faptul de a tot cantari si calcula si de fapt am observat ca mancam aceleasi alimente numai in cantitate mai redusa,deci asa practic nu faceam nimic pt inima mea si apoi m-am informat si am vazut ca Monti nu e de fapt o dieta,ci un stil de viata sanatos prin care se previne chiar bolile de inima si diabetul.Rezultatele le vom vedea in viitor...dar oricum imi place pt ca manac mai sanatos si-mi da multa libertate de a-mi alege meniurile >:D<>:D<
P.S. Scuza-ma daca te-am plictisit prea mult :D

deea9 27 apr 2010 11:08:39

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 166899)
Bine te-am gasit,Deea! :)
Imi pare bine ca ti-ai facut un jurnal.Asa te putem gasi mai bine.Eu cum am mai tot spus am inceput cu hipo pt ca asa mi-a zis cardiologul,dar pe mine ma stresa faptul de a tot cantari si calcula si de fapt am observat ca mancam aceleasi alimente numai in cantitate mai redusa,deci asa practic nu faceam nimic pt inima mea si apoi m-am informat si am vazut ca Monti nu e de fapt o dieta,ci un stil de viata sanatos prin care se previne chiar bolile de inima si diabetul.Rezultatele le vom vedea in viitor...dar oricum imi place pt ca manac mai sanatos si-mi da multa libertate de a-mi alege meniurile >:D<>:D<
P.S. Scuza-ma daca te-am plictisit prea mult :D

cum sa ma plictisesti???????? :-o imi pare bine ca mi-ai scris :) si mie mi-a placut Monti .... de aceea si vreau s-o aplic ca stil de viata! numai ca nu pot sa renunt la cafeaua de dimineata :( ar fi prea mult dupa ce am stopat si tigarile! iar inlocuitorii de zahar - oooh! am baut de 2 ori cafea cu asa ceva si de ambele dati am "scapat" de ea :((

LoLy 27 apr 2010 11:30:27

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
Citat:

Anterior postat de deea9 (Post 166957)
cum sa ma plictisesti???????? :-o imi pare bine ca mi-ai scris :) si mie mi-a placut Monti .... de aceea si vreau s-o aplic ca stil de viata! numai ca nu pot sa renunt la cafeaua de dimineata :( ar fi prea mult dupa ce am stopat si tigarile! iar inlocuitorii de zahar - oooh! am baut de 2 ori cafea cu asa ceva si de ambele dati am "scapat" de ea :((

Doar pt atata? Eu cred ca daca tu toata ziua mananci conform,asa o mica abatere nu influenteaza asupra dietei-nu suntem perfecti,fiec facem abateri si sunt fete care beau cafea normala dim.In fond,la urma urmei fiec isi personalizeaza dieta in functie de necesitatile sale.E doar parerea mea modesta.;)

deea9 27 apr 2010 12:19:45

Re: Deea9 - inainte,cu optimism
 
ai dreptate...problema este ca... am tinut o cura drastica in adolescenta, iar de atunci cred ca mi-am creionat pe creier :P sa am mereu grija sssaaaaaaaaaaau pur si simplu nu mi-a mai fost pofta/foame sau ceva de genu' ... adevarul este ca si fumam ca un turc :)) si nu mancam mai nimic.... ce sa mai scot? :( dar.... hai sa fim optimiste :) cu putin sport o scoatem la capat ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:59:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO