forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/dieta-reloaded-jurnal-dana34-3436.html)

dana34 11 apr 2010 16:21:37

Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Buna "slabutelor"!

Sunt una din multele grasute simpatice si glumete pe care toata lumea le adora si le vrea in preajma lor pentru simplu fapt ca ele te fac sa razi.Ma rog.....asta nu e ceva neaparat rau, nu? Problema este ca m-am cam saturat de aceasta postura si vreau sa fac o schimbare in viata mea.Mentionez, ca inainte sa nasc eram o femeie atragatoare si slabuta, dar datorita unor probleme de sanatate care au aparut dupa nastere (tensiune,ulcer) nu am avut voie o perioada sa fac nici un fel de efort (am facut cezariana) si nu am mai acordat multa atentie siluetei mele.
Ca mama, toata atentia mea s-a concentrat asupra fiicei mele (nascuta prematur) si asupra treburilor casnice, deci...nu prea am mai avut grija de felul cum aratam si consecintele nu au intarziat sa apara....am acumulat in tot acest timp vreo 25 kg.
Avand in vedere ca si fiica mea care acum are 10 ani a inceput sa ma bata la cap sa slabesc, m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa devin "mamica sexy" asa cum vrea fiica mea,sotul meu si nu in ultimul rand EU.
Asadar "slabutelor" va rog SUSTINERE si ajutor!:D:-*:-*:-*:D;)

LicuriciColorat 11 apr 2010 17:54:13

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Hey>:D<Cine ai venit printre noi viitoare mamica slabuta si sexy!Noi te sustinem si iti uram multa bafta si cat mai multe kg jos:D.Desi sunt de putin timp p'aici iti voi impartasii concepetele unei diete sanatoase:
-fara prajeli,zahar,sare multa,sucuri si bauturi alcoolice
-alimentatie sanatoasa:pui,curcan,peste la gratar si cuport/fiert,fructe si legume,lactate slabe si cereale
-cat mai putini carbo
-2l apa(ceai)/zi
-luarea hotararii ce dieta alegi,te poti inspira din jurnalele slabutelor cu vechime
-gandire pozitiva si rationala(kg pierdute repede se intorc inapoi+altele bonus,calea spre o silueta de vis e slabitul in timp)
-sportul(cel mai important),la inceput 12-15 min de dans,1h mers alert,apoi crescuta intensitatea si timpul,tot aici pe site vei gasi filmulete cu:tae-bo,zumba,pilates,abdomene,etc.,poti sa sari coarda sau sa mergi pe role/bicicleta cu fiica ta,indiferent ce sport alegi vei arde calorii
-infometarea nu e o solutie
Mult succes,pt sfaturi si ajutor noi suntem aici>:D<

mvthebest 11 apr 2010 19:01:35

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Citat:

Anterior postat de dana34 (Post 145579)
Buna "slabutelor"!

Sunt una din multele grasute simpatice si glumete pe care toata lumea le adora si le vrea in preajma lor pentru simplu fapt ca ele te fac sa razi.Ma rog.....asta nu e ceva neaparat rau, nu? Problema este ca m-am cam saturat de aceasta postura si vreau sa fac o schimbare in viata mea.Mentionez, ca inainte sa nasc eram o femeie atragatoare si slabuta, dar datorita unor probleme de sanatate care au aparut dupa nastere (tensiune,ulcer) nu am avut voie o perioada sa fac nici un fel de efort (am facut cezariana) si nu am mai acordat multa atentie siluetei mele.
Ca mama, toata atentia mea s-a concentrat asupra fiicei mele (nascuta prematur) si asupra treburilor casnice, deci...nu prea am mai avut grija de felul cum aratam si consecintele nu au intarziat sa apara....am acumulat in tot acest timp vreo 25 kg.
Avand in vedere ca si fiica mea care acum are 10 ani a inceput sa ma bata la cap sa slabesc, m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa devin "mamica sexy" asa cum vrea fiica mea,sotul meu si nu in ultimul rand EU.
Asadar "slabutelor" va rog SUSTINERE si ajutor!:D:-*:-*:-*:D;)

Buna Dana>:D<
Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa si ambitioasa ca mami ei >:D<

In primul rand ceea ce faci trebuie sa faci pentru tine. Tu trebuie sa vrei si sa fi mai atragatoare pentru tine si ca sa te placa alti. Nu in primul rand pentru ei. :)

Inseamna ca esti o femeie haslie,funny caruia ii place ca persoanele de langa ea sa se simta bine ,asta nu este rau:x Mie imi plac mult persoanele acestea. Ca nu am cum sa ma plictisesc cu ele:x

Da-ne cateva detalii despre alimentatia ta, si sportul pe care il practici,sau ai vrea sa-l practici!!!

Iti doresc sa ai cat mai putine tentatii culinare si cat mai multe kg in minus. >:D<:-*:-*:-*:-*

Adella 11 apr 2010 20:29:03

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Citat:

Anterior postat de dana34 (Post 145579)
Buna "slabutelor"!

Sunt una din multele grasute simpatice si glumete pe care toata lumea le adora si le vrea in preajma lor pentru simplu fapt ca ele te fac sa razi.Ma rog.....asta nu e ceva neaparat rau, nu? Problema este ca m-am cam saturat de aceasta postura si vreau sa fac o schimbare in viata mea.Mentionez, ca inainte sa nasc eram o femeie atragatoare si slabuta, dar datorita unor probleme de sanatate care au aparut dupa nastere (tensiune,ulcer) nu am avut voie o perioada sa fac nici un fel de efort (am facut cezariana) si nu am mai acordat multa atentie siluetei mele.
Ca mama, toata atentia mea s-a concentrat asupra fiicei mele (nascuta prematur) si asupra treburilor casnice, deci...nu prea am mai avut grija de felul cum aratam si consecintele nu au intarziat sa apara....am acumulat in tot acest timp vreo 25 kg.
Avand in vedere ca si fiica mea care acum are 10 ani a inceput sa ma bata la cap sa slabesc, m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa devin "mamica sexy" asa cum vrea fiica mea,sotul meu si nu in ultimul rand EU.
Asadar "slabutelor" va rog SUSTINERE si ajutor!:D:-*:-*:-*:D;)

>:D<>:D<>:D<
Buna Diana si bine ai venit printre noi>:D<!
Suntem aici sa te ajutam sa treci peste toate ..si sa te sustinem sau sa te "certam"cand e cazul:)
Incearca pana te obisnuiesti cu forumul sa ne scrii ce mananci zilnic ..cata apa bei ..si cam ce sport faci ..chiar si el casnic:)
usor si cu rabdare vor aparea si rezultatele;;)si merita si fiica ta o mama sexy nu?:)) si eu ma rog de mami meu ..dar o si inteleg ...a slabit si ea un pic ..si am avut grija sa o laud ..sperand ca se tine de treaba:)
Mult succes!!

andra_aly 11 apr 2010 20:45:22

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Buna diana. bine ai venit printre noi. >:D< aici vei gasi sprijin si vei fi "certata" daca calci stramb:D dar sa speram ca nu v-a fi nevoie. ai sa vezi ca vei reusi sa redevii femeia atragatoare si sexy:x si o sa fi si mai mandra cu o fetita asa mare langa tine. o mamica tanara si sexy. trebuie doar sa ai rabdare si sa fi constinioasa. cred nu are rost sa iti spun sa nu e infometezi, ca doar esti un om matur si cred ca sti ce inseamna o dieta:)
incearca sa faci din dieta un stil de viata, care sa nu dureze o luna -2, ci toata viata.
sanatatea e cea mai pretioasa:)
Succces in lupta cu kg si sa iti traiasca fetita- sa creasca mare ca mama ei :)

Fulguta 11 apr 2010 20:48:49

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Citat:

Anterior postat de dana34 (Post 145579)
Buna "slabutelor"!

Sunt una din multele grasute simpatice si glumete pe care toata lumea le adora si le vrea in preajma lor pentru simplu fapt ca ele te fac sa razi.Ma rog.....asta nu e ceva neaparat rau, nu? Problema este ca m-am cam saturat de aceasta postura si vreau sa fac o schimbare in viata mea.Mentionez, ca inainte sa nasc eram o femeie atragatoare si slabuta, dar datorita unor probleme de sanatate care au aparut dupa nastere (tensiune,ulcer) nu am avut voie o perioada sa fac nici un fel de efort (am facut cezariana) si nu am mai acordat multa atentie siluetei mele.
Ca mama, toata atentia mea s-a concentrat asupra fiicei mele (nascuta prematur) si asupra treburilor casnice, deci...nu prea am mai avut grija de felul cum aratam si consecintele nu au intarziat sa apara....am acumulat in tot acest timp vreo 25 kg.
Avand in vedere ca si fiica mea care acum are 10 ani a inceput sa ma bata la cap sa slabesc, m-am hotarat sa iau taurul de coarne si sa devin "mamica sexy" asa cum vrea fiica mea,sotul meu si nu in ultimul rand EU.
Asadar "slabutelor" va rog SUSTINERE si ajutor!:D:-*:-*:-*:D;)

Bine ai venit Dana !>:D<
Nu mai are rost sa zic nimic decat multa Bafta si Ambitie !
Fetele au spus tot ce era de stiut !
Pupici dulci si numai reusite !
Sa-ti traiasca fetita si bravo ei ca te-a batut la cap !:-*

kristinna 12 apr 2010 13:13:17

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Ce pot eu sa mai zic, avand in vedere ca fetele de pe forum ti-au facut o primire asa de calduroasa?Poate doar,ca... spre deosebire de ele, eu sunt prietena ta si pot sa te trag de urechi la fiecare sfarsit de saptamana cand ne vedem, ma rog asta doar daca ai calcat stramb in ceea ce priveste planul tau de slabii.Asa ca pregateste-te......ca e vai de fundul tau daca renunti.Si eu si fiica-ta iti vom rupe urechiile.Poooooooooop

dana34 12 apr 2010 20:34:13

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
multumesc pt sustinere si curaj! Te pupik! Sper sa reusesc!
>;d< :-* [*10*]

dana34 12 apr 2010 20:37:35

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
multumesc pt sustinere si curaj! sper sa reusesc si sa ajung la kg-le pe care le visez!!! te pupik !
:-* [*10*] >;D<

dana34 12 apr 2010 20:44:04

re: Dieta reloaded!!! - Jurnal Dana34
 
Multumesc pt sustinere!conteaza mult sa ai pe cineva care sa te impinga de la spate si sa-ti dea curaj!te pupik!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:17:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO